Rrahu gruan se u kreh

Hëëë,bushtra!

Pyetjen e ka bo tamom , " per ke je krehur " , komplet faji i Gruas , duhet tu krihte shpesh qe burri te mos mendonte qe njehere qe u kreh nuk u kreh per te , nga ana tjeter duke pare burrin ( ne foto ) mendoj qe mire ka bere qe nuk eshte kreh shpesh , por lind pyetja : per ke u kreh ?
Pese kalamoj , burrin pa pune , Per ke u kreh ?

Me jipni nje kreher,

(nje) kalamo 5 vjeç dhe jo 5 kalamoj. me 5 kalamoj nuk do t’i binte me ne mendje parukjerja, po me nje vetem edhe ja rren mendja per ndonje burr me te hajrit.

Me kafen si ishte zonja, ja bonte sa here ti ngrefesh vjerrit? Po Komet a ja lante burrit ndarke pasi ajo u kthete nga Puna?
Te ishte burr ky i fuste nje te qethme ZERO ma mire, e tja lynte tullen grus me vez, e skishte pse ta rrihte e te demtonte shpullen.
Sec osht njoni qe prediko se osht prish Bota, ja shifni vete se cfare i bo gruja ktij Fakirit.

fakti eshte qe kercenimi vetem i burrit dhe frika prej tij e beri gruan te denoncoje. jo papunesia ose mungesa e perspektives. kjo tregon qe burri i dukej i vlefshem kesaj gruas edhe pse i papune. ne ditet e sotme asnje grua nuk e mban nje burre te papune, edhe sikur te jete me xhentili i botes. i vetmi kusht eshte qe ky te jete me i mire nga gruja. nje çift eshte raport forcash, si kudo tjeter.

Raste te tilla ka plot. Mbaj mend vete nje histori qe me ka treguar njehere nje parukiere, te cilen e kishte kercenuar e share i fejuari i nje vajze, te ciles i preu floket, se gjoja ia kishte prere keq e me nje model te shemtuar. Modeli ishte nje nga me tipiket atehere per kohen, me shkalle a ku di gje se si quheshe. Kushedi se ci kishte punuar te fejuares ne shtepi. Disa meshkuj shqiptare duhet shkojne ne psikiatri se kane nje xhelozi vertet te semure.

tek pyetja qe shtroi Bradlandi eshte kleçka e muhabetit, jo tek modeli flokve mnjf. xhelozia vjen kur kujton se femra qe do po ta dredh, nuk vjen nga prapambetja sociale apo mentale. ishte Otello qe ishte mbret xheloz. a po kupton ?

Ku o problemi ketu? Gruan e vet rrahu apo jo? A mo ka rrahur te komshiut dermani? Se ndodh qe komshiu mund te mos jete burr aq sa duhet per te rrahur gruan e tij, dhe del ky samaritani per ta ndihmuar.
Pastaj, e ka rrahur, apo e ka rrahur?

1 Like

ky paska premisa per tu bo kryeminister socialist

4 Likes

Mire qe e paska mbajt me buke ket trapin po hedh dhe shpulla. Mire ja paska bo qenit. Ne burg te kalbet lol

2 Likes

pa burre do ta kete jeten me te veshtire me nje femije te vogel. nuk jeton ne ameriqi ajo po ne shqiperi ku puna nuk eshte e shumte. ndersa burri nje moment te dhene, mund ta nxjerr nje thes miell dhe ta shese ne itali, dhe ja ku pasurohen direkt si me magji.

Vetem u kreh!? po me boje a i lyu!?

Burri ish pa Pune thuhet aty. Sja ka nevojen dmth. Floket do ti krefi kjo prape. S’guxo femra me u kujdes pervete se ha dru atje nga koketrashet. Ku ta gjejne te kene gra t’butura e sexy lol

1 Like

Nuk u puno bilja po se rrahen gruan…osht e thelle kjo pune…aq me teper duke nejt gjithe diten pa punu e tu pi dahon e raki… degrado robi ene seksualisht me moshe.
Mashkulli eshte perjetesisht inferior seksualisht ndaj femres dhe kur se prano ket fakt i drejtohet dhunes te imponoj superioritetin patriarkal.

vetem se nuk i dhe pergjigje pyetjes, se pse nuk e la prej papunesimit po prej rrafjes, bile kercenimit me thike te gryka ? si dhe ai robi do te gjej nje gru tjeter me shpejt se kjo nje burre te ri. ketu ku jetoj une ka me shume femra shqiptare beqare sesa meshkuj shqiptare te tille. meshkujt gjejne partnere me lehtesisht, s’di si jane raportet ne shqiperi.

Ca po thu se ste marr vesh? Mos ta lej pse e rrahu?? Je ne metro ti. Po ce do nje burre te tille.ai loser ishte anyway. Pa pune. Burri qe Eshte burre Nuk rri kurre pa pune lol

patjeter qe eshte dobesi xhelozia. ai po e ndjente qe gruja po i ikte prej duresh. sikur te ishte ai reper i sukseshem, pastaj xhelozja do te ishte kjo gruja.
eshte ai raporti i forces qe fola pak me larte, dhe qe rrugetari a si quhet, e qujti gomarllik, tek nje post qe ja fshiu moderimi.