Rrethimi i Parlamentit - Protesta vendimtare: JO importit të plehrave

Më datë 24 Nëntor, Kuvendi ka futur në axhendë për të votuar dekretin e Presidentit, i cili ktheu mbrapsht për rishqyrtim Ligjin e Importit të plehrambetjeve. Atë ditë ne do të jemi me mijëra qytetarë tek Kuvendi i Shqipërisë, nga ora 10 e mëngjesit e deri në 12 të natës, përballë deputetëve të plehrave, për t’jua kujtuar se vota pro këtij ligji është votë kundër shqiptarëve!

Të bashkuar plehrat nuk kalojnë!

Ejani mblidhuni këtu-këtu!

Burimi: https://www.facebook.com/events/215522782217477/

5 Likes

Aty do te jemi. Te gjithe bashke me shume se kurre te bashkuar. Vetem qelbesirat e PD-se nuk i dua rrotull se qelben ere.

Perse ata te PD-se nuk jane shqiptare me halle dhe probleme si ty?

Zogu, qelbesirat e PD-se nuk quaj une popullin e genjyer qe e voton, por establishmentin e tyre, ata kriminele qe ne vend te thyejne qafen e te largohen, vazhdojne ta drejtojne kete parti.

Kuazi, hengre ndonje domate kete vit apo jo?

Aty do jena patjeter.

2 Likes

Do të jeni shumë? :slight_smile:

Pashe te lajmet para ca ditesh qe njerizit po protestonin ne nje fshat te Fierit se aty ishte planifiku per tu ndertu nji impiant riciklimi! Tani, nje nga arsyet e qeveriut per miratimin e ligjit ishte kapaciteti bosh i impianteve ekzistuese. Cne ky impiant tjeter?
Kjo pune vje era plehrash Italie.

1 Like

Mos harroni të merrni me vete flamuj kombëtarë.

Mund të shihni më tepër informacion rreth protestës këtu: Protesta

2 Likes

Qëndresa fillon që sonte në orën 23:00 ku 100 të rinj me çadra do të ngujohen para parlamentit, për të pritur mijëra qytetarë që nesër do të rrethojnë parlamentin për të kundërshtuar partitë e këtyre 70 viteve të fundit, që e kanë çuar vendin në këtë gjendje ku është.

3 Likes

Protesta ka filluar: https://www.facebook.com/thurje/videos/523118894563950/

1 Like

Policia arreston dy protestues: https://www.facebook.com/thurje/videos/523252751217231/

nje pyetje kam . Dini gje se per cfare po protestoni, se kam pershtypjen se nuk dini per cfare protestoni?? Me sa e njoh une ligjin i ndalon hapur plehrat. Behet fjale vetem per import te 4 items nga lista e gjelber e BE prej me shume se 30 e ca items. Jane mbejtje qe blihen ne burse si gjithe mallrat e tjera, edhe vetem per qellim RICIKLIMI!!! Cdo lloj importi tjeter eshte i ndaluar me ligj. Pra per cfare po protestoni se eshte e paqarte!!!

Ti di gjë për çfarë po proteston këtu? Se kam përshtypjen që as projekt-ligjin nuk e ke lexuar. Ça janë këto ‘items’? Nuk kam lexuar gjë fjalën ‘items’ në ligj. Lexoje ligjin, është në shqip, e pastaj eja çirru këtu. E ke shumë të qartë se për çfarë po protestojmë. Po protestojmë kundra njerëzve si ti, që na e keni qelbur Shqipërinë!

Megan, thjesht fare. “Ndalohet me ligj” në kontekstin shqiptar të lejon që të flesh e qetë se ato “items”-at (që ti, unë, ne, nuk i dimë), do të jenë “green thrash” apo “harmless thrash”?! Moratoriumi i prerjes së pyjeve nuk po funksionon edhe pse pretrja ndalohet me ligj, mijëra hektarë po zhduken. S’ke ditë që të mos dëgjosh për kanabis dhe përfshirje të strukturave shtetërore në mbjelljen apo vjeljen e tij. Ai ligj, nëse ke kohë ta lexosh, ka dhe nene për mbetjet radioactive që lën shumë për të reflektuar. Shto këtu edhe mospranimin e kritikave, shpesh të shoqëruara me ofendime ndaj publikut (!?).
Unë e di pse protestoj.
Po Riciklimit Jo Importimit!

shto ate tjetren qe ligji ndalon edhe te perfaqsohesh ne parlament nga hajdute e mafioze; ndalon edhe qe te kesh si kryetar bashkie apo qarku persona me precedente penale po ne parlament e jashte saj, populli trim perfaqsohet nga analfabete sepse arsimi ka qene objektivi i vetem qe s’e kane pas ne jete. Dhe duhet pranuar, nuk u ka dale keq

http://www.mjedisisot.info/index.php?option=com_content&view=article&id=2270:mbetjet-dhoma-e-tregtise-miratoni-ligjin-ndryshe-protesta&catid=30:mbetjet&Itemid=218

Eh sa ka për të shtuar…

Une protestoje sepse K… i gjate perpara 3 vjeteve kundershtoje me force dhe argumenta bindesi pikerisht kete projektligj dhe qe u kthye ne ligj nga komandant saliu dhe qe pastaj ky, k i gjate e anulloje.

une protestoj,
ai i anulloi…

ja kshu berber, gjuha shqipe nuk eshte aq e veshtire sa duket

1 Like