Sa e shendetshme eshte opozita?

Gjendja e klases pulitike shqiptare e majte dhe e djathte ilustrohet me vargjet
kurvelesh o gur I thate
Ashtu burrat keshtu grate :blush:

1 Like

PS-ja ka marre misionin historik per ta bere Shqiperine pjese te Bashkimit Europian. E derisa te vije ajo dite, kjo force politike me Ramen apo me te tjere do te jete ne pushtet. Merite per kete ka edhe Basha qe forcen me regresiste te vendit po e degradon dite mbas dite.

opozita ne shqiperi eshte e tera nje keqkuptim. Ne kte menyre, s’ka hic rendesi shendeti i saj. Ose shendeti eshte dicka dytesore perderisa diskutohet menyra e egzistences, cfare eshte opozite ne radhe te pare

Se ben dot isha partia e punes ate gje, sado qe te mundohet edvinka. Nexhmia effect

opozitë do të ketë gjithmonë! puna është çfar opozite do të dalë pas shkrirjes së çetës serbe të sali karaxhiçit

2 Likes

Me statusin e ri humbsin Basha se luan njeri nga froni. Pyetja morale qe shtrohet eshte. Po nese Basha i humbet rende zgjedhjet lokale a duhet te vazhdoje te rri ne krye te Partise.

Muslimanet dhe te majtet gjithmone jane mashtruar e kane sakrifikuar per parajsen me 72 virgjeredha, arritjen e komunizmit ku do punojme sa te mundemi e marrim sa te duam, hyrjen ne bashkimin europian etj etj. Hidhi syte nga turqia dhe mendo pak pse ska hyre akoma ne BE. Eshte vite para nesh ne cdo aspekt.

E djathta historikisht e ka shitur shqiperine dhe e ka tradhtuar, qe nga mbreti zog me shen naumin e floririn, e deri te toptanet qe i dhane shkodren malit te zi. Edhe kete here e djathta shqiptare perfaqesohet nga e njejta ndyresi, nga i njejti llum i shoqerise sone. Nuk ka opozite me te ndyre se kjo. shkoi u mor me filorusin ne parlamentin gjerman per te bllokuar procesin e shqiperise ne BE. Doli krricbaumi pas takimit me bashen dhe tha para se te fusim shqiperine ne BE te mos bazohemmi vetem te raporti i komisionit europian, por te shohiim dhe burime te tjera per situaten atje, dhe nxjerr foton e opozites me ordinere qe ka pasur shqiperia, kur halabaket e PD godasin me miell ramen dhe bushatini. I njejti deputet qe tha qe ballkani perendimor nuk duhet futur ne BE sepse prishen interesat e rusise, qe mes te tjerave eshte kosova. Ja kujt i kerkon ndihme Basha.

1 Like

sa per kete opoziten e sotme, po perfundon fiks si peshku pa uje, qe tani ka nga 10 postime ne 18 ore. super deshtim total i atyre qe e moren persiper

Europa eshte idiote komplet, u mbyll deren vendeve me islam te moderuar si Turqia e Shqiperia, dhe fut nga dritarja myslimanet e “bazes” sic do thoshte nje shoku im. Dhe ka faj i Mothi pastaj qe flet per nordhjen e Europe/krishterimit dhe madhoresine e Islamit.

Po pra. Debile fare europa qe mendon se te fusesh shtete nuk eshte njelloj si te fusesh individe. Sa keq qe nuk merr mend nga te mthejt e shqiperise.

Sa keq qe ke ne tirane bustin e zogut ndersa ai i enverit ka ilur per scrap. Dhe ne varr shkojne i shurrojne her pas here.

Meqe ra fjala like floririn e ps pse se permend kur shiti gjith thesarin apo te heqin sufllaqen po ta permendesh?

1 Like

Kujtuam c’na the, shurruesit e varreve si dhe adhuruesit e bustit te zi, me fal, te ahmet zogut (te zi) jane e njejta familje gangstrash & alabakerie qe bejne opoziten e sotme ne parlament.
Vokacioni i se ciles eshte te beje maskaralleqe e te adhuroje maskarenjte. Kshuqe c’ka te jashtezakonshme pervecse tu referohesh maskarenjve.

Se paske kuptuar aq mire te modhin, ashtu si ai nuk me kuptoi mua: Islami perben ne Europe pikerisht ate bllok kundershtar ndaj sekularisteve, te atyre, qe dikur i hapen “varrin” krishterimit. Keshtu qe keto jane lajme te mira. Armiku i armikut tim eshte miku im- thote ajo shprehja…

Kurvat e kurvaret qe dollen malit per te hapur kembet… adhurojne kopilin e Gjylos …lol https://www.voal.ch/foto-antologji-enver-hoxha-duke-u-puthur-dushan-mugoshen/

1 Like

Historia dhe koha rregullon cdo gje, perfshire dhe propaganden qe te ka infektuar ty. Busti u vu ne liri te plote, sic u hoq ai qe u vu ne diktature prandaj dhe eshte qesharake te vazhdosh akoma me propaganden e vjeter.

te modhin nuk e kan kuptu te tjeret, ndersa i modhi nuk te ka kuptu ty, dmth ti je me e modhe se i modhi dhe te gjith tjeret, je me e modhja nga te gjithe!

T’gjith jan me te mdhej se njeri tjetri ne kete blog t’mdhejsh, ku njeri e ka me t’modh se tjetri. Biles femrat e blogut e kan me t’modh se meshkujt e blogut.

Nisur nga specialiteti gojes nuk duhet ta ken pas keq komunistet kur jane marre me ty :slight_smile:
Sipas kokes, festen

Tema ku po merr pjese ka titull qe ta ve ne dyshim rregullimin e kohes ne favor te maskarenjve.
Kohe te mbrapshta, thote