Saimir Tahiri largohet si ministër i Brendshëm

Ket lajm e kishin gjith medjat ketej

3 Likes

C´na sillni keshtu lajmesh qe nuk i hyjne ne pune as dreqit , lajm eshte doreheqja e Palloshit , pune oresh flitet , ja kau nanen Likja Rilindjes , fertele e boni .
Se desh harrova .
" Qe me i miri "
:joy:

1 Like

Rama shet Tahirin për të shpëtuar veten. Mos u gënjeni nga ajo çfare do të thotë në konferencë.Kush e detyroj te jape doreheqen :1300 kontenierë me lëndë kimike të groposura në Shqipëri gjatë 2016, kërkesa e Ilir Metës, apo çadra e opozitës ?..Zyrtare thote edhe PPU mgja Saje Qorri akoma reziston :flushed:

Po kujt i plasi a iken nje minister a vjen nje tjeter. Ekonomia eshte themra e Akilit.


morpo, edhe nga Vietnami i varfer, u dergogan para :blush:

Basha reagon për Tahirin: Është një truk, vetëm qeveri teknike për zgjedhje

18:25, 11/03/2017
Duke folur në “çadrën e lirisë”, kreu i PD-së ka folur edhe për lajmet në lidhje me largimin e Saimir Tahirit. Sipas Bashës, largimi i Tahirit është një truk për ti hedhur hi syve, shqiptarëve, ndërkombëtarëve dhe protestuesve të opozitës.

iken nje minister vjen nje tjeter thote Pjeri,pa e rudhur trurin fare… tere jeten “tra la la zura nje gale” mbete o burre.

http://www.citynews.al/2017/03/qorra-e-deleshikoni-ku-shkon-nafta-e-ballshit-dhe-sa-shitet-foto/1

Mos u genjeni me shkarkimet apo dorreheqjet e qeveritareve. E bojne kastile qe ju te futeni ne zgjedhje. Po mos e hani ket kokerr ulliri. Degjoni me mire Andi Bushatin qe ju tha qe perpara nje muaji qe te mos merni pjese fare. Ne fund te fundit ju te humbur qe te humnbur jeni. Keshtu te pakten do te keni goje neser qe te thoni qe nuk fituam se nuk morem pjese. As per vetingun mos e cani koken, se sapo te zgjidhet parlamenti i ri i votojne fet e fet me aksion

Bravo, lulo, e ke kuptuar. Aty ne cader rri! Mos u largo, mos u dorezo, mos u voto, se askush me ty ste do!

Kapo xhani, une e di qe varferia e tejskashme aty, bie ne kontradikte me kete :grinning:

Komandanti sot

1 Like

Po kaq kishte ne dore Rama dhe e shkarkoi. Tani, nese sala do edhe koken e Edit, tia kerkoj votueseve ne qershor qe te mos e votojne. Apo edhe kete e do ne tavoline? Ka per te mor noc rrokun atehere.

Urdhero kozi , ma shtjello pak , nga e mori vesh ky njeri qe Saje qorri do largohet dhe Peleshi e zevendeson , po akoma se kuptoni qe keta 4 vjet celesat e kashtes keni pas se Prokurori , SHIK , President ,FIFA ,UEFA e dreq e te bir i kemi ne dhe e dime se ca do ndodhe si do ndodhe dhe kur do ndodhe :slight_smile:

Mos shko me larg… Edhe Trumpin ne e zgjodhem!!!

1 Like

E keni po hajde mbushi mendjen Maksit

1 Like

Jo vetem e zgjodhem por i thame dhe kujdes nga Sorrosi , dhe ja filluan shenjat e para .

1 Like

Ja se cfare thote nje Socialist 24 karat per Rilindjen , dhe ju kemi faj ne pastaj.

Sorrosi? Si emer i nigjum, ca ka qene ky, mbrojts i majte me Traktorin?

1 Like

Kapte topat mrapa portes se Obames .

2 Likes

Akt sublim pokitik, ndonese qoke politike per ilir meten.
Trwgon qe ps dhe rilindja nuk kane paresore etjen individeve per pushtet por interesin e vendit. Bravoo
Kane qene ministra mjaft te mire gjithsesi, te pakompromis.