Shkaqet kryesore të vdekjeve

Një studim i Shërbimit Kombëtar të Shëndetit në Angli ka publikuar edhe shkaqet kryesore të vdekjeve. Sëmundjet e zemrës dhe kanceri zënë vendet e para, e kështu me radhë vijnë edhe sëmundje të tjera si ato të rrugëve të frymëmarrjes, të sistemit nervor, stomakut apo veshkave apo diabeti.

Bie në sy fakti se lufta është e fundit në listë e terrorizmi nuk përmendet fare si shkaktar i vdekjeve. Një fakt se propaganda mediatike për terrorizmin nuk tregon tamam një shkaktar të lartë vdekjesh.

Semundjet e sistemit nervor qenkan te 4-ta? Dmth duhet te kujdesen disa nga peshqit?

prit gjembi se ke thene vetem gjysmen e keshilles “merr ilaçet!”. Eshte edhe keshilla tjeter qe shkakton vdekjen AIDS-i qe po zhduk shtete te tera ne Afrike qe s’kane kompjuter dhe bloqe.

Thank you Mr. President! Ja dhe pak vijne ata te pashkollet edhe e c’montojne edhe kete teme.

1 Like

Une vetem pjata di te laj o Tori keshtu qe s’kam si te bej rekomandime te tilla mjeksore.

Terrorizma muslimane nuk qenka fare ne liste megjithese gelltit qindra bilione $$$ …

Nuk e kuptoj qellimin e kesaj prurjeje. Vertet acaruese.

Se kape ceco? Qenka kundra propagandes mediatike anti terroriste. Qenka nje farse o ceco. Futja prap gjumit, vetem nje enderr e keqe.

Eeee po une ne gjume isha o ceco, dhe u zgjova se pash ne enderr berrxolle gici. Sikur i haja mengjes, dreke e darke. Gjer sa, hataja. Me la zemra e vdiqa.

Aaaa kujdes ceco, mo e permend gicin ne ca rrethe te caktuara se ta keputen. Nuk i lene rradhe zemres te shendoshet nga dhjami i gicit e te te beje numer qe te te nxjerrin ne tabele te peshku.

Vet e permende gicin o ceco; po deshe ulu e prit sa te behen berrzollat, po sdeshe ik keputja prap gjumit.

1 Like

Duhet të ishim duke vrapuar si të çmendur tani.

Ti shif te ai sektori te shendetit te trurit. Zemren e paske top ama. Lol

smundjet e zemres me top te verdhe, kur dihet qe zemra eshte e kuqe si gjaku, pa lidhje fare, shume dobet :))