Shkrimtari Rudi Erebara fiton Çmimin e Bashkimit Europian për Letërsinë

Rudi Erebara dikur ka qene antar i peshkut, nuk e di a ben me komente ketu.

1 Like

Great great news!!!
Urime!!!

Urime autorit, veç nje pyetje kisha une; Te gjithe keta Erebarat qenkan te BIRN-it :grin:

ky eshte cmim koti.

Ku e pe ti qe Rudi Erebara eshte i BIRN? Apo meqe ka shkruar BIRN per cmimin e tij?

Ndoshta. Ti sa cmime ploti ke fituar dhe cilat jane ato?

Ca eshte ky oskari i letersise?

Mesiguri e ngateron me gazetarin Gjergj Erebara. Mosha ben te vehten Gjembo, megjithate mbahet mire.

osht Oskeola!

Nuk besoj e ngaterron se tha “te gjithe Erebaret” - dmth e kishte parasysh dhe Gjergjin. Por doren s’e ve dot ne zjarr. Varet cfare lloj pije te perzjere ka qene duke pire ne ate moment. Ose ndoshta ka qene duke fikur kompjuterin.

1 Like

Rudi nuk eshte Gjergji per ate pune, por Pjeri osht Qeloz …me te drejte…sepse prederisa Shqipet nuk i kan ngrit ne piedestal per VQ ai do anatemoje cdo sukses Shqiptarie me te drejte…sepse nuk eshte trajtuar si duhet. Ja shif cfare ndodhi me Ronin…ne vend qe te lumturohej per ate flori djale boni kriza qelozie si Madam Butterfly

2 Likes

Ben blushi paska qene fituesi ne 2014.

ti i propozon nje shoku te shkoni ne restorantin X.

Ai te thote: Eshte restorant koti.

ti i pergjigjesh:

Ndoshta. Po ti sa restorante ploti zoteron, dhe cilat jane ato?

Key readings: Trip Advisor.

Pse shkrimtar eshte ki? Kush paska qene ne peshk? Une e dija perkthyes. Me eshte fiksu qe e kam pa njehere ne tv qe mori cmim ke cmimet kult, kishin bere nje atmosfere aty si cmimet oskar me zjarr e me pishtare… mbaj mend qe kur mori cmimin tha dhe fjalet e rastit: 'puna e perkthyesit eshte e veshtire, madje eshte nje kenge qe e kendoj bashke me gocen: olele kurrizi mi lale.'
Duhet te jete interesant ne shkrimtari. :slightly_smiling_face:

Po ç’ne qe shkruan BIRN per nje çmim, kur fare mire mund te shkruanin gazetat e tjera Gjembo, po nejse mund ta kem une gabim, se dje po pija vere te perzier me rozmarine te thate, per ta bere sa me bio :yum:

Kane shkruar dhe te tjerat. Po te duash kerko se do e gjesh. Apo e do te perkthyer ne Flamandshe?

Pu pu pu, nuk ju bo goja nje llaf te mire. Po shkruani edhe ju ca libra apo keni merak se harxhohet leter e do priten peme per faj te krijimtarise suaj.

3 Likes