Shpërthen Fevziu: Pa dorashka për Shkullakun, Klanin, median dhe politikën

Pavarësia nuk lidhet as me politikën dhe as me pronarin. Pavarësia lidhet me respektin tënd ndaj profesionit.

E si mund te revoltohet nje uturak?

Interesante si interviste, sidomos per ne qe jemi pak si larg gjeo-sferes shqiptare.

Emision kellire, por qe e ndjek gjithnj per te kujtuar gjithnje kelliren qe mbulon median.
30 mije euro rroge dhe mbeti duke i thurr lavde njerzve te pasur si trumpi bexhet pacolli etj.

Shperthen Fevziu ha ha kujt I plasi :smile:

Dmth edhe te ha edhe te djeg😏

Duhet me ndjek dhe evoluimin e kellires here pas here. Ketyre qe thu ti dhe jane nje kaste jo e vogel, te ashtuquajtur elite gazetaresh te pikuar nga qielli, u ha bytha per shkak te takses progresive se kane rroga te frikshme per realitetin shqiptar, shantazhojne politiken, nderkohe qe nuk i japin asnje vlere te shtuar shoqerise, per te mos thene te hequr. Dhe po flasim per nje takse progresive nga me pak progresivet qe ekzistojne.
Psh emisioni i djeshem psh, pas nje ore emision nuk po e kuptoja se ku donte te dilte me zgjatjen mbi klikimet fiktive ne sondazhin mbi ministrat qe vete kish organizuar. Dhe ne fund i rashe ne te, fantomasi po ndihet gjthnje e me i konkurruar e kercenuar nga portalet dhe mediat online, social networks, ne rritje, aq sa perpiqet gjithmone ne emisione sefundmi per te nxjerr ne pah anet e tyre te dobeta.

1 Like

Kur e je bythen e ngtohte e kursimet ne banke, i q*in nenen kujt te dale perpara. Po qyqaret qe mezor presin rrogen ne fund te muajit a mund te shperthejne dot?

http://www.gazetatema.net/web/2017/01/19/abc-e-cdo-krimi/
Per t’mos u hum. (mos u merrni kush e ka shkrujt,po lexoni ca ka than)

1 Like

ket e percakton numri (i qyqareve)

Per ça ta lexosh! ky eshte ai qe thosh Grigorin se ka djal ERama, e beson ti kete?

Si asht ajo shprehja;budallhanja diskuton per persona,mesataret per ngjarje dhe gjenite per ide.
Dil nga qerthulli i budallhanes. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Pikerisht, prandaj nuk e lexoj.

me sa duket qyqaret nuk kane arritur masen kritike (mbase nje dite do ja bejne bum)

Kam pare vetem nje emision “Opinion” te ketij Fantomasit, dhe ishte ai kur e ardhmja e partise, domethene rinia, gjasme do diskutonin per pjesemarrjen ne politike, te ardhmen e Shqiperise e lesh me tresh. Ka nja 10 vjet ky muhabet. Me sa mbaj mend pjesemarres ishin Ajola Xoxe (Veliaj), Gerti Bogdani, Juela Mecani, Erisa Xhixho dhe Arbi Mazniku. Fillimisht e shikon duke qeshur se fillon e kupton ca rrotash jane qe nga i pari tek I fundit, e te vjen cudi si kane mundur te hyjne ne Sorbon e ne kolegje te tjera, pastaj fillon e te permblidhet si kocke ne fyt kur mendon qe keta do qeverisin ne nje te ardhme jo shume te larget, e te vjen t’i biesh kokes me grushta a te perplasesh me dashje te ndonje mur. Dhe ja ku i shikon tani, njeri deputet, tjetra zv. ministre, tjetra zonje e pare e Tiranes dhe e vetmja shprehje qe te vjen ne goje eshte “Picke e s’emes!”. Megjithate prape e mbledh veten dhe ngushellohesh me faktin qe ne Cikago eshte me keq.

4 Likes

Nje mut per tu “pastruar” vete largon nje mut tjeter. Pra Frangaj largon Shkullazin dhe Naimi shkarkon Lelaj. Pune muti!