Shpërthen Pandeli Majko: Ja kush na pengon të ‘hapim’ kufirin me Kosovën

https://www.mapo.al/2018/01/shperthen-pandeli-majko-ja-kush-na-pengon-te-hapim-kufirin-me-kosoven/1

Po lërini këto kalamanllëqe! Bëni atë që duhet dhe mos u justifikoni! Fajin ua ka përzierja e përbotizmit me poshtësimin. Keni frikë nga Shqipëria e Madhe. Loqe.

Dihet ajo qe subjekte te veçanta biznesi, duan qe te mbrojne pozitat e tyre, mirpo marrveshja MSA qe pritet ta nenshkroje edhe Kosova me EU, i fashit te gjitha, edhe Kosova behet pjese e tregut europian, ku mallrat levizin lirshem pa taksa doganore, ndermjet vendeve qe e kane nenshkruar kete marrveshje.

qeverite , regjimet , sistemet e kufijte e shteteve nuku nderrohen aq kollaj sa brekushet e tua ne mengjes sipas tekave te njerit apo tjetrit o memedhetari yne nacionalist.

Tërp!

Tëëëërp!

qe biznesi qendron mbi politiken, dhe manjati mbi politikanin, eshte pornografi e ditur qe ne kohe te Marksit qe qendronte mbi Zhenin!

E vetmja e re e kohes eshte qe siper po ju qendron Marloni!

me mire nga ato xhixhilerat e meselerat tona .hopa qirie :grinning:

:grinning:
ehe, kot e ke, ja ka gjet edhe ksaj del-ta pa dhom qe ka marre hua dhomet e dasares per t’kafshu, edhe kjo muzike qe sot quhet greke, ka qene e shqiptareve ortodokse qe u kthyn ne greke nga inoti i arabeve bythzij jevgj kozmopolite muçnaniste.

cka me importu nga Albania ?
sa dij une ckado qe futet ilegalisht nga italia bartet kontrabande ne Kosove .

kjo ne fakt eshte e vetme teme hajrit e hapur ne keto 2-3 mujat e fundit ketu

Per me shume:

mos don me than ti, qe na shqipetaret nuk dina me festu ?

Te ka faj shkaba kur thote se robte kerkojne azil ne evrope per sport :grinning:

Ne fakt me drejte edhe kane frike. Shqiperi e Madhe, sado e bukur qe te jete kjo ide, do te thote lufte me fqinjet. Duam apo jo ta pranojme. Greket, malazezet dhe maqedonasit nuk do na i falin ashtu kot kufinjte qe duam ne. Une nuk e di nese ti vete ke femije? Do ti shikoje te vuanin ne lufte, per buken e gojes, per friken e ekzistences se tyre? Nuk e di, i mendon ndonjehere keto gjera?

Shperthimet e ketij derdimeni mender jush jane si pordhet e pjerit :rofl:

Viti 2015

Machitewa, ne mos gaboj me duket se edhe kemi diskutuar per kete teme athere.
Mirpo per ç’marrveshje po lufton/perpiqet Kosova keto muaj, mesa ndigjoj, se nuk jam dhe aq shume ne korent te ngjarjeve dhe politikes se Kosoves.
Apo ne mos gaboj, po perpiqen per nje marrveshje per levizjen e lire te njerzeve drejt EU, pasi marrveshja MSA e 2015 nuk e ka pas ne te levizjen e lire te njerzeve per qellim vizite, turistike, etj, por vetem levizjen e lire te mallrave pa taksa.
Me sqaro pak te lutem.

MSA dhe levizja e lire (Schengeni) jane dy procese te ndara.
Kosova MSAne e ka te plote, ndersa BE levizjen e lire e ka kushtezuar me perfundimin e demarkacionit te kufirit me malin e zi (proces aktual per kosoven ky).

Jugo-Nostalgjia armiku kryesor i shkrirjes se Kosoves me Shqiperine sipas Ben Andonit.

Nuk fola per levizjen e lire fare te njerzeve i dashur, ashtu siç e permban Shengen, jooo. Fola per levizjen e lire te kufizuar te MSA, qe pemban levizjen 3-mujorshe.
A e keni kete te drejte ju kosovaret.