Shpërthim në metronë e Shën Peterburgut

Shpërthime në një metro në Shën Peterburg kanë shkaktuar të paktën 10 viktima dhe mbi 50 të plagosur. Ngjarja ndodhi pak pas orës 14 me orën lokale ndërsa Presidenti Putin ndodhej në qytet për një ngjarje zyrtare. Disa raporte mediatike flasin për një bombë artizanale.

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=siFjlAnmba4

se mos do merrte putini metrone…

gjynah viktimat e gjora, kjo ngjarje do jete bere vere nga putini qe te kete me shume pushtet

Filozofia e majtisteve ne Perendim.

Vallahi bilahi sikur vjen nji çik ere kgb kjo pune. Dy jave protesta kunder putinit dhe atij tjetrit, sapo filluan amerikanet dhe eu ti thone liroji ata te burgosurit…hopa…na ndodhi dicka te metroja. Atdheu ne rrezik thote. nuk kemi kohe per protesta.

1 Like

Lajmin e ndigjova ne makine tek lajmet e ores 15,30, kur po shkoja ne supermarket, e gjer me tani ora 18,00, asnje nuk e ka marre persiper.

1 Like

si tez eshte plausibel. kjo ngjarje con uje ne mullirin e putinit…
nga ana tjeter, veshtire ta besoj se mjeshtri i KGB u frikesua nga demostratat e homove te sorroshit apo lehjet e usa/eu

Metroja ne St Pt eshte e thelle dhe shume stacione bashke me nje pjese te mire te tyneleve jane poshte ujit. Sikur shperthimi te kompromentoje barrieren izoluese atehere do shkaktonte katastrofe. Nejse, kur do me lujt ne ligen superiore duhet ti maresh parasysh pasojat.

te kishte ndodh kjo gje ne franc apo amerike do ja kishin vu me koh emrin kopilit.
Putini i keq luftohet nga islami i keq , ose, Islami i mire lufton putinin e keq , ose,putini i mire se lufton islamin e keq… :joy:

Ah sikur te ishte jeta kaq simple sa eshte ne koken tende

Tani putini e ka treguar ( ngjarjet ne teatrin e moskes, shkolla ne beslan etj etj) qe per atdheun (ose karrigen e tij) eshte gati te bej therror ke ti doje qejfi. Kush ka per ta ndaluar?.. do pyeste nje kolegu yne .

1 Like

Po na trego ti jeten me te komplikuar qe ta dime me mire se helbete ty te eshte mbushur mendja qe je Drita,e Verteta,Jeta.
Ndoshta te eshte mbushur mendja qe je profet.
Fotot me mesazhe ne planet in Toke,qellimisht publikohen me mesazhe te thjeshta per te sensibilizuar opinionin per ceshtjen ne fjale.
Por ndoshta ti si elitar apo profet,nuk e ul veten ne rangun e njerezve te thjeshte te planetit Toke se ke gjera me te medha ne duar,keshtu qe ske perse ti kuptosh mesazhet e miletit.
Ashtu sic nuk e ke kuptuar perse profetet si puna jote gabuan ne predikimet e Brexitit apo te zgjedhjeve presidenciale ne Amerike…dhe do te gabojne perseri nese vazhdojne ti bien fyellit njesoj.

1 Like