Shqiperia me rritjen me te shpejte ne rajon

http://tvklan.al/bb-shqiperia-me-rritjen-me-te-shpejte-ne-rajon/

1 Like

Haha nuk qenka te rubrika 24 karat!!?

paska marre ndoinje cope land tjeter nga palloshi Frangaj.

Sipas Bankës Botërore, në të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor (Shqipëri, Serbi, Mal i Zi, Kosovë, Maqedoni, Bosnje), janë hapur gjithësej 300 mijë vende pune që prej vitit 2010, ndërkohë Kryeministri deklaron 220 mijë vende pune të hapura gjatë qeverisjes së tij në Shqipëri, ndërsa Arben Ahmetaj mbi 300 mijë.

Kish nje jave qe e kish nxjer shqiptarja o zeqo po ky lajm nuk o sensacional; e dine te gjith. Ndodhi keto gjona kur shtrengo gjyqsorin te beje punen e vet, kur policia merete rendin e jo me politike etj Kush e duro edhe 4 mandate o zeqo.

U shtrenguan e u shtrenguan… #rilindje

1 Like

Kater mandate!? e ke fjalen per Bashen besoj😋

Kater jane shume o zeqo.

Vec gjermania na e kalon, apo jo?

Rritet shpejt se ka qene fare Tailandeze.

Ne vend Te dyte pas gjermanise😄

Banka boterore nuk e llogarit punen ne te zeze, prandaj nuk perputhen shifrat gjembo.

Ndersa KM dhe Ministri shqiptare e llogarisin?

Patjeter, gjembo.

Biles thoshte, hajdeni ketu te beni pall ariu se nuk ka sindikata.

2 Likes

Berbero, nuk e kam te qarte kush eshte me gabim, ti apo qeveritaret e shqiperise.

PO per cfare duhen sindikatat o zeqo kur dita e punes paguhej 3 mije leke te reja?

Asnjoni nuk eshte gabim gjembo. Fakti eshte qe ne te zeze apo ne te bardhe GDP-ja eshte rritur ndjeshem keto 10-12 muaj. E ketu ka kontributein e saj edhe fuqia punetore, sidomos ajo e pa kualifikuara.

Eh iken ato kohra me NMN, s’ka mo.

Qe te sqarohesh me shume per ceshtjet makroekonomike, lexo VQ.

obobo tani skane per ca ta shajne dot me Saliun