Shqipëria pa laboratorë me standarde për kontrollin ushqimor

Një artikull i botuar së fundmi në Citizens-Channel.com tregon sesi në Shqipëri nuk ka laboratorë të kontrollit ushqimor që të plotësojnë standardet europiane, përveç njërit, i cili funksionon vetëm pjesërisht. Mishi shqiptar e ka të ndaluar eksportin drejt BE-së, ndërsa ne nuk kemi mundësi të inspektojmë cilësinë e mishit që importojmë. Faktet flasin për një situatë tepër të prapambetur ku ndërgjegja e fermerëve mbetet garancia e vetme për konsumatorët.

Si thoni me mire nje shesh “madheshtor” me pyll brenda apo keto para te ishin investuar ne laboratore dhe specialist per te na mbrojtur nga ushqimet qe konsumojme? Po cfare eshte cilesia e jetes se njeriut per politikanet tane? - Nje kohe e humbur dhe asgje me shume. Prandaj mos i votoni keta plehra, lerini te qelben tani qe u rriten edhe temperaturat.

2 Likes

PPU po jep frytet e para ne ndritimin e shqipove😬

ke pritshmeri te medha. Me shume gjasa ka qe ja kane hack llogarine

1 Like

Berberi po me duket mjaft i zhgenjyer kohet e fundit me palloshin qe kur ky i fundit beri deal me Lulin, vetem Pjetri nuk lu nga istikami😀

1 Like

Oh ok une me naivitet menova se mos beme ndonje mrekulli si Te mbretit krisht njehere qe mori uje e beri vere :grimacing:

Ua kemi thene me kohe qe Rama eshte nje oportunist qe se can bythen per socialistet.

1 Like

po cfar te eksportoj shqiperia mer amon, mos u boni qesharak. me se shumti mund te ngjisi etiketa te plehrat e ashtuquajtur ushqim qe importon prej 27 vjetesh. ose me mir me then mbi 30 vjet nese marrim parasysh produktet mbas kastrofes cernobilit.

Pse mer qime, kanabisi pak te duket!!? sikur vetem kete produkt te exportojme do ishte mjaftushem.

mir do ishte te pozicjonoheshim zyrtarisht, tip “Xhamajke” e viteve 70 :sunglasses:

fatkeqsisht skemi shans byrazer. nje fjale hodhi hollanda “Veto” kunder BE e blabla .si perfundim u dogj lazarati qe fundi fundit mbante nje krahine me buke. ste len ujqerit ne hise, italia i ka serat me kilometra.
mendon se kta e lejn pazarin ti prishet prej shqiptarve?

pa fat mer pa fat, si i thon atij llafit me mire moot se i vogel. Nuk te le kauri ( tm Alba me zamete ( tm oidriso )…) mu u pasuru.:sunglasses:

ktu esht problemi mendoj dhe une.jasht retorikave te berishes dhe rames qe fatkeqsisht nuk e tejkalojn konsumin e brendshem.ndoshta extremi i djathte mund ti jepte perkohesisht drejtim shqiptaris, mirepo me kta eunuke qe livadhisin sot ne shqiperi s beht stan.

1 Like