Shqiptaret e sotem ne syte kritik e ironik te nje blogereje Angleze

Blogerja perdorka licence poetike, por nuk di cfare efekti deshiron te beje te lexuesi me gezofat roze, xhupat me kapuc leshi, etc.
Per te tjerat, u habitka per kitsch-in ne nje nga vendet me te varfra te Europes dhe u bezdiska qe femijet lypes i shkokan nga mbrapa. Ok. Kjo ka shanset te veje ne gjume dike qe e lexon, per me teper s’po di te them.

Nese 15 kafete ne dite jane te ekzagjeruara ka njerez qe rrijne 4-5 ore ne kafene me 2 kafe, kurse rakine qe me sabah e ka kapur si duhet.

Po edhe muziken. Brutalitet akustik.

1 Like

Shkurt ka dash me thane se shqipot te cajne bythen.na marrte te ligat e na u befte kurban :grinning:

Nga ora 7-10 te darkes,kur ka neshje deri kur t’maroje neshja, m’ke mu n’kafe per cdo nate si ka fal Zoti. :grinning:

Shpresoj te mos rrish i kapur prej krahu me burra sic veren blogerja

Para 90-es,xhiroja me burra fut krahun njani-tjetrit ishte normale.
Ka nje skene te filmi “besa e kuqe”;ku heronjte flejn bashke perdhe ne shpine e mirditorit fukara, dhe njani qe shpushpuris ne gjume floket e shokut. Per brezin e sotshem ajo mund te interpetohet si skene hot homoseksuale.
:grinning:

1 Like

Ne tironcit kur takohemi burra me burra shkembejme te puthura ne faqe e ndonje rast …ene pak jarge…shume Gay

1 Like

tironco, qenke ashtuna tina :laughing: allasoj ee :laughing:

i futni ene gishtin mythe njoni tjetrit, figurativisht, por ndonjehere ene realisht analisht.

E gjasme ti Pjerin bo sikur nuk te kan puth Cunat ne faqe apo Xhajat kur mblidhje hurma a caraca poshte tek shtepija… po ne Dasem si putheshit ju burrat e fisit faqe me faqe…

Kjo Blogerja thote qe i fusim krahun njoni tjetrit …jo gjishtin Tori

po kjo blogerja osht angleze, nuk e njef shprehjen shqip:

ja futi gishtin sa krahu!

Po ti Tori ke ecur krahe me krahe me Cunat, ne kohe tate … pyes

kam ec, çer t’boja? Osht i soj si te me pyesesh: a ke qene ne parakalim? a ke qene ne zbor?

Vetem i gjo, nese kishte ca disidente qe ishin koshiente se çfar isht ne fakt zbori dhe parakalimi, nuk ishin fare koshient se ishin t’qime n’myth nga ndarja e detyruar seksuale pa asnje arsye sublimimi.

Un isha, pranej kur takoja tirons, as ja fusja gishtin mythe, as lejoja t’ma fusnin. Pranej un u bona fuks kur disidentet tirons “futi gishtin” u bene disidente ngambrapa.

Eh ka qene e bekume ajo kohe per ca e ca… mund te rrishin per krahu me Cunat gjithe diten pa i qujt njeri Beqira… cti bosh sot duhet me respektu perimetrin fizik te njoni tjetrit me RIGOROZITET

tani seriozisht, ndarja artificiale e sekseve (theksoj pa arsye sublimimi) ka qene nje nga krimet me te shemtuara atebote, dyfish krim se pothuaj e pa vene re, e pa i dhene rendesi. Kjo qe ndodh sot eshte faqja tjeter e medaljes, gje pa vene re fare, katerfish krim, ose me sakte shumefish krim.

Arme? Si qeka normale me pas arme?! Lypsit qe s’te ndahet, nese e kursen ate 100 leksh me ia dhene, thuaji “m’jep ti mu 100 lek”…do largohet direkt, funxionon.
Me pelqen ky stili i ktyre. E nisin me paranteze te bukur: shiko se une e dua shume ate vend, pastaj te bejne helaq. Vetem shqiptari e ka te drejten te perflase e te ironizoje veset e vete shqiptarit, tek te huajt nuk tingellon mire. Po shkaba me 2 neurone gjithsej, kete s’arrin ta kuptoje.

:joy: ‘avash-avash’

anektodale po te me baza reale.