Shqiptari është kriminel

Në gazetat tona vijon stereotipizimi dhe vetëurrejtja e përçuar përmes përdorimit të shqiptarit si mbiemri që identifikon çdo individ kriminel, dhe kombësinë tonë të përbashkët. Personat e dyshuar në këto krime mund të jenë shumë gjëra, por është fakti që janë shqiptarë që përdoret si këto thikat në foto për të penetruar vëmendjen e lexuesit, gjithashtu shqiptar, pa më të voglën vrarje ndërgjegjeje për dëmin që shkakton kjo në psikën e përbashkët dhe mënyrën si shohim veten dhe shqiptarin ngjitur me ne.

2 Likes

Nuk ke c’e do Serbin kur ke keta.

tituj te kopjuar nga shtypi italian i para njizet vjetve

3 Likes

po shikosh shtypin shqiptar të të gjitha llojeve,të duket ai grekë,serb e italian lule! inferiorit i paparë që shfaqet me sulme krahinore dhe partiake midis njeri-tjetrit dhe servilizëm të jashtzakonshëm ndaj çdo të huaji. nqs se shtypi shqiptar do kishte një emër do quhej much:grin:nano!
është periudha e vandam jonuzit dhe noemi topallit!

Me e forta eshte kur u thone shqiptareve te Maqedonise,maqedonas.

Shtypi shqiptar eshte antikombetar.
Po flas per shumicen derrmuese,se tek-tuk ka edhe ndonje gazetare te pergjegjshem dhe kombetarist.

2 Likes

Cmendet shqiptari …ku eshte haberi ketu?

Ai mund te kishte patur dhe 112 thika , kush do ta ndalonte ? Rilindja ? rrace e keqe.

1 Like

Kallashe e tritol thuaj.

Njeren fele, qe eshte kriminel, tani e morrem vesh, po felen tjeter, qe eshte edhe kurve, do e marrim vesh?

Sepse kurva dhe krimineli (perkatesisht eros dhe thanatos) jane dy felet e gjendjes reale njerzore, kurva dhe krimineli kane kushtezuar dhe krijuar deri tani historine e njerzimit (historine negative, sepse ka dhe nje tjeter ndryshe).

(zhardin, shpejt zemren, ne mos ti, gjembi qe lan pjaten ngambrapa te drejtave te njeriut)

Duhet te jete ves ballkanik ky i te berit autidiskriminime rraciale; nje menyre per te mos e marr veten seriozisht.
Dhe duke qene se homo gazetaricus rend pas klikimit, e ka kuptue qe tituj te tille jane me ndjelles dhe krijojne lidhje te shkurtra.

Ashtu si politikanet e tranzicionit edhe "analistet " e bythes se tyre- gazetare dhe mediatik te shitur dhe te paafte injorant demtues te shqiptareve dhe imazhit te tyre, nuk ngelen mbrapa ! Jane bere te pasur me lajme hale sic jane vet ne trup dhe shpirtin e tyre ! Vetem Fejziun e Klanit te shikosh dhe te njeten prerje kane te gjithe majtas djathtas ,si koqet e gomarit ! U fishken. andej ketej me lajme dhe habere pa nje vlere etike estetike qellimi apo ideje per lajmin pa e vrare mendjen !

Erjon veliaj nder kryebashkiaket me te spikatur…
http://www.lajm-shqip.com/new/index.php/2017/07/20/kryebashkiakeve-me-te-spikatur/

po, eshte nga me te spikaturit kur nuk e ke idene e atij linkut qe ke vene.
Se po te marresh mundimin ta hapesh, do lexosh qe kjo leadership intiative eshte thjesht nje bicim seminari per kryetare bashkish, te rinj ose te vjeter. Pra me gjithe qellimin e mire, nuk ka ndonje kriter vleresimi (…nje nder 40 me te spikaturit…).
I sherben krjimit te nje rrjeti bashkpunimi, nje prej atyre rrrjeteve te bashkpunimit qe shqipot kane mbi 20 e kusur vjet qe degjojne. Qe nuk ka asgje te keqe ne vetvete po kur sillet nga makineria e reklames se Veliajt, te ben te nxjerresh zorret

Po barcaletat me shqiptar si jane shpik?