Shtetet e gjirit ndërpresin marrëdhëniet me Katarin

Arabia Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe, Egjipti dhe Bahreini kanë ndërprerë të gjitha marrëdhëniet diplomatike me Katarin, duke e akuzuar këtë të fundit se mbështet terrorizmin.

Këto vende kanë mbyllur të gjithë kufijtë detarë, ajrorë e tokësore dhe do tërheqin trupat e tyre diplomatike nga territoret e Katarit. Gjithashtu Katari u përjashtua edhe nga koalicioni drejtuar nga Sauditet, që lufton në Jemen.

Kjo lëvizje e koordinuar ngre akuza se Katari mbështet dhe financon grupe terroriste, përfshirë edhe ISIS. Edhe sekretari Amerikan i shtetit, Rex Tillerson, u përpoq të minimizojnë tonet e acaruara tek Shtetet e Gjirit, dhe i nxiti të zgjidhin konfliktet mes tyre, por shtoi se këto mosmarrëveshje nuk do ulin përpjekjet për të luftuar terrorizmin.

prit i çik dhe 7 ore te tjera se jena tu bo i dor muhabet: kush eshte me teper xheloz tek parukjerja, burri apo gruaja?

Na dhine numrin. Ishim rehat me Qatar Air.
Meqe ra fjala, ne Katar kemi nje nga bazat me te medhaja ne bote. Nje nga ato rrotat qe mos ta zencin kurre bishtin…

S’dum! Dum te shahena per pune zgjedhjesh.

Shqiperia u ka hequr vizat per 5 muajt e sezonit turistik disa vendeve: Arabia Saudite, Rusia, Moldavia, Bjellorusia, Gjeorgjia, Katari, Omani.

Sa keq , po pse i nderprene ?

Pjese e paketes se kerkesave te Lulit…
autobuzet vu per ke komuna Parisit. Ne rresht arabet per te pa Albawood-in.

jashte teme

jashte teme

S’ka lidhje fare me Katarin. Por me Iranin

S’ka lidhje as me Iranin, por, lidhur me komentet e shkabe saliberesit dhe kapo rameberesit, ka lidhje me Tiranen qe e ka etmologjine nga termi “iran”, do te thosh kurrestari qe mezi pret rastin te hudhi gjyle ne mejdan.

nje variant thote qe vjen nga Teheran. dhe ka mundesi te vije se dhe Rakija nga ai persi RAZI (rush i zim, lol) qe shpiku distilimin vjen. e kishte per emer.

Shiqir o kapo se mezi po prisnim te shikonim c’do thoshte Dasara. Keto platformat sociale te tipi fejsbuk dhe tuiter, per idiotet jane, le te shfryje dhe Dasara, it’s a free country s’ka problem. Per Katarin tha gje, apo vetem per ilacet e Edit e kishte mllefin?

nga greqishtja tyros=bulmet :grinning:

…sepse po e lane te iki, Irani e prete me krahe hapur,plus qe USA ka nje bazen ushtarake te madhe ne rajon

Crucial CENTCOM Base Caught In The Middle Of Qatar’s Diplomatic Meltdown


1 Like

I paska hyre vetja ne qef ketij islamikut te Londres.

Trumpit po i ngushtohet laku .ne 6 muaj do jape doreheqjen apo do ta heqin .presidenca e shtetit me te fuqishem te botes eshte kthyer ne cirk .

Don’t think so!:wink: