Shtigje të lashta mushkash përgjatë kodrave nga Tirana në Krujë

Si shpjegohet kjo ? Zall Herr-it i eshte shkruar e botuar dhe liber e nje trase rruge nuk i shtrojne !
p.s. thene te drejten per hire te nostalgjise nga pershkrimi qe kam lexuar mua me’’ pelqej’’ ai mjerim qe shof ne foto ( e perjetova live librin…)

Keto rruge perdoren me se shumti per transport kanabisi .

Mund te na e perkthesh kete?

Eshte sajt/faqe hollandeze, si ajo e dy miqve te mij belg, qe organizojne udhetime per Shqiperi. Flasin me superlativa dhe respekt per vendin tone. Ekziston edhe versioni anglisht aty ne ate faqe/sajt.

1 Like

Ajo rruga “Leke Zaharia” dhe ura ishte ndoshta gjeja me e mire e ketij udhetimi, per te tjerat nuk e di pse i eshte dukur si kushedi se cfare autorit. Ka Shqiperia vende, fshatra e zona ku nuk shkon makina fare, madje as bicikleta dhe te pastra sa s’ka me qe mund te promovohen per turizem.