Shtypin nuk e ka vrarë Rama, thjesht ka vdekur vetë!

1 Like

Na trembe per nji moment Blendo

Rama nuk e vriste dot, por rama e ka shkerdhyer ate, e me pas e ka paguar, duke e zbritur ate ne nivelin e politikes. Pune prostitutash me pak llafe

Po se para Rames ne kohen e Censures totale , qe vriteshin njerez ne bulevarde, rrotulloheshin makina ne rruge te drejte dhe gjendeshin deshmitaret kyc me plumba ne koke ,shpertheheshin gjyqtaret rrugeve te qyteteve me tritol atehere shtypi ka qene Maja e Pulitzerit tani qe erdhi Rama perfundoi aty ku eshte :face_with_raised_eyebrow: … vajmedet …

Mbolli gjithe vendin me droge.

E dorezoi shtetin tek Mafia.

Del e tepron!

1 Like

festivali 11

Edhe nje prove tjeter qe shtypi eshte mjeran. Laj-thaj i njejti muhabet; c’thote Saliu, c’thote Luli, c’thote Rama, c’thote Mona/Vasili/Likja, c’thote Muli, etj. Keto analizat si te Nazarkos vlejne vetem sa per muhabet kafeneje persa kohe vete gazetaret nuk indinjohen nga situata ne te cilen ndodhen. Kishte shkruar ai Bollino para ca javesh nje lloj kritike si kjo dhe megjithese ato c’thoshte qendronin, kur e shihje ate lajm mes 100 te tjereve qe ishin sikur ishin SMS te shkruara nga adoleshente me deficence te theksuar inteligjence, te vinte cudi, s’dije te qaje a te qeshje.

Varesia ndaj reklamave e qeverise eshte nje gje, por mangesite e tjera si drejtshkrimi pa gabime apo shkrimi i nje lajmi me me teper se 1 paragraf, etj si keto nuk kane pse varen nga reklamat.

Konica , kazan.

mo xhaxhi urbani

  • censura ose kontrolli i telvizioneve njelloj jane
  • po te mos dilje ebeje dhune ne bulevard ste vrsite njeri
  • me plumb ne koke i gjejne edhe sot
  • sot gjygjtaret i ke me nga 300 milion cash ne shtepi
  • shtypi atehere ishte opozite e sot e ke pozite

ed ram bythqimi eshte kanceri i shqiperise. sala ishte kancer benjonjo, po ky eshte malinjo, sala ishte mut qe si vinte era, ketij i vjen era e perseri e mbroni

Nese shtypi eshte gjalle apo vdek nuku dihet me shume siguri,por qe shtypi shqiptar te can bythen kjo eshte teper e sigurte .niveli I 90% Te shkrimeve jane infantile ne nivelin e klases se trete fillore.

1 Like

Po cer shtypi eshte ky mer qe nuk konfirmon nje lajm me nje telefonat por citon fjale per fjale te pjerdhurin mendor te Vicidolit, Salih Qenefin si me qene Mullah Omari

e censuruan dhe festivalin, tamam si ne kohe te dulles.

mire thone qe eshte censuruar krijimtaria e lire.

" … Historia e “piramidave” është një nga shembujt më turpërues për të gjithë, po veçanërisht për shtypin. Ai nuk foli asnjë fjalë në këtë batërdi kombëtare, duke u bërë bashkëfajtor i plotë me qeverinë e atëhershme…"

Kujtova se e kishte shkruar Blendi, por jo, dilte qe e kish shkruar Nazarko. Keshtu eshte kur inxhinieri yne i faqes Penari, nuk ve titullin aty; Postoi.
Nazarko ne fakt eshte pjese e atij shtypi qe po degradon, pikerisht se nuk jep zerat dhe mendimet e rinj. I gjith shtypi dhe media shqiptare, eshte i zene po me te njejtat fytyra dhe zera.
Mir athere per piramidat, shtypi nuk foli (ne fakt foli, por duke ndersyer) por sot pse nuk flet, pse nuk flet per kthimin e lekeve, nderkoh qe ka metoda e mekanizma macro-ekonomik qe ndihmojne ne kthimin 100% te lekeve. Pse nuk flet Nazarko, Blendi, etj, per kete pune. Apo iu sherbejne oligarkeve.

Top-Chennefi po largon lepiresat se po ndjen fundin e Rames…
I trembet edhe ndonje hetimi nderkombetar per Lori Kafe, kafe, kafe, kafe…:wink:

1 Like

Ata gjyqtaret qe sot permend ti jane gjyqtaret e Saliut , qe po i del kunder ky dhe po i nxjerr ne shesh te kazanit , ndersa ne kohen e Sales xhaxhi varik digjej tjetri ne mes te Vlores si ne filmat toto rines…

Ala te piramidat te paska ngel sahati mo pjer , po ti me ato bere leket e pagove skafistin qe shkove ne Belgjike :stuck_out_tongue:

pak rendesi ka se kujt jane, rendesi ka qe dikur krimi i vriste, kurse sot i blen rama me shoke, kjo duhet te te beje te mendosh

si ka then rrumpalla, fajin e ka sistemi, jo njerezit

rrumpalla e degjeneroi sistemin deri ne kete pike

mos mendo se ti mund te urresh saliun me shume se une, por te mbrosh ed paliacion, eshte gabim historik (nese se ke anetar familje)

Kur the krimi nenkuptove kelyshet e Sales Argiten e Zenin me shoke , mire e the.

Une se mbroj fare Ramen , po as ta fusesh ne ekuacion Saliun se pranoj e detyrimisht do mbaj anen tjeter meqe mesi eshte bosh…

Sistemi i degjeneruar ishte me vite me rradhe, tani iu ben pershtypje se po dalin gjerat zbuluar , nuk lahen 27 vite tranzicion me 1 apo 2 mandate, ka interesa ne mes, sponsore , s’do dale ky burre i mire me shpate ne dore kunder gjithe oligarkise e mafies, nqs ia le pergjegjesine atij dhe kerkon llogari vetem prej tij eshte naive dhe idiote… Ketu duhen 10 vite te vij departamenti amerikan i shtetit dhe fbi te hapin dosje e sterdosje e ceshtje gjyqesore e te vihet rregull, po keshtu me keto parti e politikane , vendos anen nga i cili te leverdis me shume e jepi militantizmit :wink:

kur thashe krimi e kisha per ata qe the ti, plus ed ramen, qorrin, e halilat me shoke

rama ne vend qe te ndryshonte sado pak, sepse sic e the ti nuk ndryshohet gjithcka ne 4 vjet, e degjeneroi ne nivele te papara me pare

Pse kaq pesimist , kazanin degjon ti , ska fillu akoma vetingu punen se spo i miratojne buxhetin po do shifni gallata pas vitit te ri :wink: