Shtypja e medias – Mjeti i preferuar i “njeriut të fortë”

http://www.exit.al/2017/01/12/21723/

qenjte le te lehin, vani ec perpara

Ketu ne perendim, nuk i burgosin gazetaret, por kur shprehin nje opinion te tyre, qe eshte kundra interesave te pronarit, gazetes, qeverise, i heqin nga puna, gje qe ndikon tek te tjeret te rrijne urte e te mos mendojne vetem me koken e tyre.

1 Like

Ah te shkretet liberal snowflakes…Keta jane specie vetshkaterruese. Me fushata disinformuese nuk ju eci…as me gogolin Rus nuk i pyeti njeri. tani po perplasin kembet ne toke si puna e atij grindavecit te llastuar duke mos pranuar humbjen. Trump ka shume pune per te bere, ne fillim te pastroje sherbimet sekrete nga hafijet neoliberale si puna e qelbesires Brenan qe i ka tentakulat ke fallsifikimi historik i raportit te armeve nukleare te Sadamit . E hapa nje shishe vere sot, Clinton inc mori fund, lavatricja e Global Initiative falimentoi. Te shikojne se si do ta ndryshojne tonin keta Fahri Ballinjte dhe Mero bazet e CNN,NCBC

1 Like

Shume presonalisht e ke marre ,a thua se qyteterimin perendimor ta ka lene babau me rapine ty te ka rene barra e madhe ta shpetoc nga te paudhet😄

nderkohe qe km suedez, aty ku je zotrote, thote qe nuk mund te perjashtoje nderhyrjen ruse ne zgjedhjet suedeze

Po thuhet se dhe reptilianet me akunakit po bejne komplote per te nderhyre ne zgjedhjet suedeze… :sunglasses: KM Suedez ka perqindjen me te ulet te aprovimit qe ka pas ndonje km Suedez ne historine moderne te ketij vendi domosdo do ulerase “Rusi,Rusi” se robt nuk e shofin dot me sy.

perhapja e genjeshtrave nuk eshte gje e re per Rusine dhe Putinin. Teorite se nqse Suedia hyn ne NATO, do e kete nentoken plot me arme berthamore te NATOS; se ushtaret e NATOS mund te perdhunojne femrat suedeze dhe te mos denohen; se mund te sulmoje Rusine pa aprovimin e Suedise nga territori i kesaj te fundit, jane disa nga mashtrimet e fundit ruse qe vej bast se dhe ti i perçon ku ke mundesi dhe ku te degjojne

Per ty qyteterimi perendimor fillon dhe mbaron ke Bibla zotrote, nuk mund te diskutoj dot se je bere monoton.

Suedia nuk ka per tu futur ndonjehere ne Nato sikurse nuk u fut dhe ne Euro, Suedia nuk u fut kur ishte per tu futur gjate luftes se ftohte tani qe Natos i kane rene breket ke kemba dhe Trump ka mundes ta nxjerre ne pensjon…Ne fakt me te ashper kunder Natos jane te majtet dhe liberalet Suedeze.

keto garancite me “asnjehere” ose “gjithmone” vec ti i jep zakonisht. Dhe pastaj fshihesh ca kohe nga blogu kur praktika provon te kunderten. Natos mund t’i bien breket (ne syte e tu), po Krimea duhet te ishte nje zgjim per shume si ty. Ne rast lufte, tha ai gjenerali suedez, as 1 jave nuk rezistojme dot pa mbeshtetje. Askush nuk e do luften po te futesh koken ne rere si struci para situatave qe po shohim sot, eshte mjerane

Ti ose nuk e kupton(sa aq e ke kapacitetin) ose “ta do puna mos ta kuptosh”.qe gogoli Rus u krijua nga lobet dhe industria e armeve. Amerikes ju eshte dashur perhere nje gogol per te stimular industrine. Ka qene perendimi ai qe i ka vajt dhe vene zjarrin tek dera Rusit sick ka bere me gjithe boten. Ukraines ju premtua hyrja ne Nato nga idiotet e Pentagonit dhe u shkaterrua si vend. Putin dhe Rusi nuk kishin nevoje te shkaterronin Perendimin, perendimi po shkaterron vetveten. Ky shovinzmi ideologjik liberal ju kthye ne bumerang dhe robve ju erdhi ne maje te hundes. Tju hapesh deren miljona jevgjiteve te botes se trete dhe te presesh nga popullsia te mos reagoje eshte budallallek-naivizem. E djathta ekstreme nuk ka pse te perpiqet fare, thjeshte te tregojne faktet dhe presin diten e zgjedhjeve. Ti vazhdo me ate mendje se do ti ngjiten prape “ato” koqet dashit

Si Rusi dhe Usa kane precedente te nderhyrjes ushtarake ne vende sovrane. Berlini ne 53, praga budapesti, afganistan, krime , Iraku etj. Precedentet qe kemi njohur me rusin nuk jane tregime te nje nate vere.

Fakti qe rusi po fuqizohet duhet te na shqetesoj dhe jo eksitoj.

Flet emigranti nga bota e pare😄

:laughing:

Ti ke IQ e nje peshku te kuq qe di vec me u rrotullu rreth atij akuarjumit me uje te ndenjur ku rri

C’te ben RT-ja dhe Sputniku: nga te cilat me siguri ka rrjedhur dhe kjo ideja e shovinizmit ideologjik liberal.

Meqe ra fjala diku me siper, evropianet si grup njerezish duhet te gdhihen çdo dite me nje ndjenje te forte turpi qe diskutojne 1-3 miljone ‘jevgjish’ refugjate te shperndare ne gjithe BE-ne, nderkohe qe vende si Turqia, Jordania, Pakistani, etj., jane te ngarkuara me numra edhe me te larte.

sa e “shtypur” do kete qene media ne usa & uk qe deshtoi te perceptoje raportet reale elektorale ne terren…

1 Like