Si duket Shqipëria në sytë e të huajve?

Atentatet, droga dhe pasiguria ekzistojne ne cdo vend te botes, kete po te them. Kush ta ka mbushur mendjen me genjeshtren qe ekzistojne vetem ne Shqiperi keto gjera? Ne Amerike, Turqi, Estoni, Lituani e Letoni ka me shume vrasje se sa ne Shqiperi. Pse vetem shqiptaret sulen ndaj vetes per gjera qe i kane te gjithe?

Droga ta shton turizmin …po ashtu edhe prostitucioni…por ky nuk eshte turizmi qe do

Përsëritja e një apo disa vrasjeve nga të gjitha kanalet televizive, nuk e bëjnë Republikën e Shqipërisë vendin më të rrezikshëm në Evropë…

ky eshte kyçi i suksesit te shkabes, Pjerit & com, gjithnje do te kete idjote te rinj qe kane nge te merren me ta e te diskutojne me ta, sigurish pa llogaritur idjotet e perjetshem, dmth idjotet gjithnje te rinj fresko.

1 Like

Nuk kane limit te egersia

duket se pluralizmi si mjedis akoma ju ben reaksion disa shqiptareve

Pikerisht kesaj ja kam pasur fryken , qe te huajt do fillonin te tallnin bythen .

" Kush vjen njehere nuk kthehet me " thote Lubonja , dhe ka te drejte.

Ja ti brad je shembulli tipik i robve te politizuar qe kur dalin ne opozite e shajne shqiperine me keq se serbet. Ju qe cdo kafshate buke qe fusni ne goje e keni te vjedhur nga goja e shqiptareve te ndershem, se me forcat tuaja s’qullosni dot gje. Kur dilni ne opozite vetem duhet te prisni qe te vije prape ne fuqi politikani qe i puthni sumen, ne kembim qe t’ju mbaje me buke.

E paskan bo me rradhe , njehere ky i hypte Kokalareve , njehere Kokalaret i paskan hyp ktij , po Geri Kokalari ca thote per kete ?

I politizuar edhe mund te jem , me kafshatat e Shqiptareve skam lidhje se u be 25 vjet qe punoj jashte shtetit , pra ti thashe keto qe te krijosh nje ide per mua qe kur te me pergjigjesh here tjeter te dish se nga tja fillosh .

Nuk ndryshojne ca zakone Brado
http://www.citynews.al/2017/07/nga-kastriot-myftarajvucic-i-ka-dhene-rames-nje-video-homoseksuale-per-bashen/1

1 Like

Ketu ja ke fut kot plako!

Po mor vlla ca ti bojme ne , kane jeten e vet , se shpejti pritet video Vucic - Rama :joy:

nuk po them greqi vs shqiperin ne vija te pergjithshme turizmi.
Po te them specifikisht per pervojen e personit prej te cilit te solla videon.
Nje video ne Berat, nje ne athine, dhe une nuk shoh ndonje ndryshim te kushtet e baneses apo te ushqimit, meqe natyren e kemi te mire vete. Prandaj dhe kam vene dy videot.

Sa me shpejt ti pranojme kto dukuri …aq me mire eshte …se vetem na shkoji jeta tu u skandalizu se si e shprehin njerezit dashnine. Thone qe Basha e ka braktis plakun Hollandez kur e kapi veten, as ne Aeroport nuk dilte me e prit…i cik Bukeshkale vec BQ

Po ca ste bo dashnia mo vlla , shikoje Dah Pezen , sa zuni Rama Kocon , filloi duke shku ne Parlament me Biciklete :joy:

Koqo cfare bohet Brado, shume afer Lulit e Likes po qendron? Ka per tja kercit Gjigandi me ndonje Fadrome ndonje ndertese te TIJA se shume opozitar eshte bo ene AY.

une kujtova se kish bere ndonje reportazh te gjate duke intevesituar kushedi sa turisa te huaj , po ky i paska zene prite vetem Rafaelit.

nejse, ajo cka ofron Shqiperia per momentin jane vetem cmimet e lira ; hotel/apartamente dhe ushqim. -ne Shqiperi 3, 4 persona mund te hane ushqim te fresket e cilesor per 25 , 30 euro, inkluziv pijet… nderkoh qe jashte me 25 , 30 euro mund te hash vetem te mc.donalds.
per sherbime te tjera pastaj, eshte e kot te krahasohet Shqiperia qofte edhe me Malin e zi…
po te vesh re, shumica e turisteve te huaj, pershembull ne Vlore ; jane polake, boshnjak, serbe , apo edhe ruse… ok. ka edhe evropiano perendimore, por akoma jane pak.

Industria e sherbimeve do tradite .me kujtonet kur disa kosovare prejzvicre hapen nje kafene ne fillimet e kapitalizmes ne shqiperi .ata buzeqeshnin ,perdornin fjale kortezie si " ju lutem " Faleminderit etj .per miletin e atehershem kjo lloj sjellje ishte isharet I sigurte pederastie .

2 Likes

mos u boj merakt se ene ate objektiv te rilindjes do ta arrini shume shpejt :stuck_out_tongue:

Ne fakt lazarati i PD terhiqte shume blogera. Sa keq per Turizmin qe kjo qeveri vetem po i kap dite pas dite mbjellesit, ndryshe nga ajo berisha