Si mendoni se do te dalin ne % sipas partive zgjedhjet e 18 qershorit 2017?

Le te shikojme nuhatjen politike te peshqeve. Po filloj une i pari
PS-ja - 60%;
LSI-ja 20%;
Te tjerat - 20%.
Te kthyera ne numer deputetesh respektivisht PS-ja 84 deputete, LSI-ja 28 deputete dhe partite e tjera 28 deputete.

ky eshte nji nga rezultatet e mundshme
ps:e Ke lexuar _librin? _

PS-100 plus/minus 5
LSI-20-25
Taku me Bamken marrin cfare ngelet ne sahan…

Bamiri nuk kandidon, ndersa Taku e meriton plotesisht sepse eshte desident i hershem dhe perendimor i pandreqshem. Respekte!

1 Like

Nga qe partite I kemi kthyer ne prone private po them Bamka me Takun,por natyrisht qe nenkuptoj partite e tyre.
Pyete njehere Takun:
A I qendron akoma akuzes se Edi Rama i vodhi zgjedhjet e 2003?
Jo per gje por meqe e beson Takun ne cdo gje qe thote duhet ta besosh edhe per kete.

E ka shpjeguar Taku kete ceshtje ne nje emision televiziv, por nuk e mbaj mend sesi ka arsyetuar. Po kur ta takoj do ta pyes patjeter.

kaq here ju keshillohej :stuck_out_tongue_winking_eye: Bregut dhe Selamit te mbanin qendrim ndaj akteve shqupiste. Por ata gojen per buke, aktivizoheshin vetem me objektiv ramen. Nuk diten te bejne disidence brenda grupit te tyre dhe ja ku e shohin veten te papergatitur, te c’orientuar, perballe anormalitetit prodhuar nga kreu i PD. Ca si vone por shpresojme te organizohen ne njefare menyre.
Por sidomos po te kandidonte Manjani, qofte dhe si i pavarur, shpresojme te ngrihet goxha cilesia opozites se i ra goja merhumit duke anatemuar opoziten e mbetur, ate te afirmuar si jo-berishe

1 Like

Doli edhe Bregu reformatore?
Po juve keni perdorur tere arsenalin e sharjeve kunder saj,qe nga paraqitja qe e quanit traseksuale e deri tek aferat me buznesmene…
Apo kush del kunder vijes zyrtare te PD-se,zere se eshte pagezuar?
Se dyti,si mund te fitojne kandidatet e pavarur ne nje sistem thellesisht proporcional?
Apo I rregullon Rama votat,sic bene ne Dushk te Lushnjes?

magari te ishte ndopak reformatore Bregu

Po kot ore Korrik, ajo bi pak ne sy se osht pak me qytetare se pjesa e mbetur. Por, nuk ndryshon dot nga shoqet e saja si xhozi qe te kap prej zhelesh apo Doda qe te varr tek palma e kryeministrise apo ajo Vokshi qe nuk e njeh per burrin e saj babain e dy femijeve qe ka bo!

1 Like

Po EDrama qe nuk e njihte Gregorin per djale si i behet?
Se akuzonte Kristaqin si baba te Gregorit…
Ka me keq se kaq?
Te mos kalojme pastaj ne dhunen ndaj ish-grave…
Juve shani disa shqiptare pa shkolle kur dhunojne grate dhe mbyllni syte ndaj te parit te vendit.
Hajde hipokrizi hajde!

Policia qe duam:


Shtet jo llafe.

“Zërat kundër janë normale, kur udhëhiqen nga bindjet e tyre dhe jo për hesap të të tretëve se kështu nuk ka kredibilitet. Zërat që kanë dalë brenda PD, mund të konsiderohen normal në një parti, por kam hijen e dyshimit se punojnë për një palë të tretë. Se edhe kur u zgjodh presidenti i kaluar u blenë ca deputetë, njihet kjo histori në vendin tonë”,- thotë Lubonja për News24.:nerd:

1 Like

Lulthim Xhelal Basha kercenonte me varje ne Litar kriminelet sot, narkotrafikantet do shfarosen e do asgjesohen ne Republiken e Re…thoshte…Varja ne Litar do tu duket pak me ate qe do u bojme…
Po mir me e di ky karafili qe ne Shqiperi ska denime islamike Sunite… aka varje ne litar, prerje dore a shqyerje gjymtyresh???
po mir ta filloj me varje me Ministrin e Permrenshem ne kohe te Lazaratit, si edhe kryekomunarin… Dasho Alikon multimiliarderin ne kryesine e PeDit, Mehdiun republikan te e heroines e keshtu me rradhe, deri tek klanet e Shijakut e Peqinit qe e kan mbajte me leke e pushkatar zgjedhjeve.

Lulthimi po flirton me ISISIN per radikalizem…ai shqipja…Levdim Muhaxheri ndoshta po e degjon. Pak e sakte thote…

Ja dhe Kaposhi siper e nxorri grupin Armiqsor ne frymen e mjekut te Hysniut dhe nipces se Kapove apo te shiturit te Lubonjave. Po mer Kaposh te gjthe Shqiptaret jane BQ dhe shiten ose tek Edvini ose tek Cuni Sheqers.

Eriseda Rista, nënë e dy fëmijëve, tregoi ne Cadren e lirise se si djali i saj 11 vjeçar kishte rënë në kontakt me të rinj që shpërndanin drogë, ndërkohë që kryeministri thotë se po bën shtet.

…prandaj “Nuk do të ketë asnjë investim më të rëndësishëm për shqiptarët, sesa shkolla për fëmijët. Nuk do të ketë kurrë me drogë për fëmijët, ndryshe e pret burgu i gjatë dhe i vështirë. I bëj thirrje, kriminelëve që helmojnë fëmijët shqiptarë, hiqni dorë, se e zeza do ju pijë! Do t’i dënojmë njëlloj si ata që i drejtojnë pistoletën policit, edhe ata që i drejtojnë drogën fëmijëve. Do t’ju asgjësojmë”, tha kryetari i opozitës Lulzim Basha.

Por kjo kerkon permbysjen e republikes se krimit sepse …procesi zgjedhor i 18 qershorit nuk ka asnjë shans të qe i barabartë. Në një kohë kur gjithë TV-të e mëdha janë kapura nga qeveria, ndërkohë kur gjithë biznesmenët e mëdhenj do financojnë fushatën e Ramës që ka ndikuar në shumfishimin e pasurisë së tyre, ndërkohë që trafikanët nuk renditen kurrë me opozitën, ç’zgjedhje të ndershme mund të kishte?

Te kishte bo shtet pra kur ishte Minister i Permrenshem vete se atehere Kalamojte qe punoni nga Perondia a lapardhaja ne Lazarat dru boheshin… po vene ene ate pjesen ku u thote krimineleve se varja ne litar do jete pak para asaj qe do ju bojne. Yt Taliban Sunit

Ke frikë?!

U bone gjalle ti mer Udbash qe ke te njejten gjuhe urrejtje si Kuriri…Rama Premier Drogi… a ju udbashet e Prishtines e Tirones keni bo nje shkolle fillore…te perbashket. Ene ti Levdim Muhaxherin ke per Krajl???

E pabesueshmja ka ndodhur në Tiranë.Burg per kontrollin e kazanit te plehrave

Burime nga policia kanë bërë të ditur se një 42-vjeçar me inicialet S. Z., është kapur në Tiranë duke vjedhur materiale të riciklueshme ne kazanet e mbeturinave. E kjo ka ndodhur në zonën e liqenit artificial.

“Në rrugën “Anton Ashta”, në kazanët e mbeturinave ka vjedhur disa materiale të riciklueshme”, thanë burimet policore për SYRI.net, që pasi kanë ndaluar burrin 42-vjeçar dhe më pas e kanë lënë të lirë.

Po vijn vijne bilbilejnte.:v:

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/05/08/dyshimet-si-po-e-minojn-ballkanin-p-r-llogari-t-soros-ambasador-t-e-shba

2 Likes