Sikur te isha djale

http://www.gazetatema.net/web/2017/02/13/gruaja-qe-u-vra-per-dashuri-varroset-si-qen-krimineli-si-burri-me-i-ndershem/

Denim kolektiv si bejme dot popullit.
Fajin e kame femrat qe kane edukur keshtu brezat.

Pa nder meritonte te varrosej,pamvarsisht se c’ndodhi me varrimin e tjetrit. Nderi qe ju ba jaranit asht turpi i atyne qe e nerun,po kjo s’e lehteson barren e turpit per ket plehren tjeter.

plehra jane ata qe te fshehur pas anonimitetit,diten vjellin vrer per njerez qe nuk i njohin e naten kerkojne pornon e rradhes. nuk ka kerkuar njeri te varroset me nderime, por te respektohet si njeri dhe viktime e nje Krimi. mgjths kane kaluar 25 nga koha e diktatures ka akoma njerez qe kerkojne te varrosen si qen ata qe marrin njolle ne biografi.

2 Likes

Si mund te krahasohet kjo me Musine Kokalarin?
Po me personazhin e Monika Bellucit?
Malena nuk e tradhetoi burrin,thjesht kishte lindur para kohes se saj dhe si e tille u denua nga cmirezinjte dhe paragjykuesit.
Jane ne vete keta anal-istet?
Si mund te denohet burri i saj qe nuk shkoi ne varrim?
Burri u nis ta varroste dhe kur mori vesh cfare i kishte bere kjo,me te drejte vendosi te mos shkonte ne varrim.Natyrisht edhe fisi i tij anen e tij do te mbaje.
Ku i keni pare keto qe burri te shkoje ne varrim kur tjetra ja dredh?As ne Amerike nuk kam degjuar te ndodhi kjo.
Pastaj pjesmarrja ne varrimin e atij tjetrit nuk e di,por ndoshta ka fis te madh dhe shume miq.Ju ka shkuar ndermend kjo gje?
Fakti qe ne varrimin e tij shkojne njerez,nuk e ben me faj burrin e kesaj qe vendosi te mos shkoje ne varrim,kur e mori vesh se si ishte trajtuar…

sipas teje gruaja dhe fisi i vrasesit beri mire qe shkoi ndersa burri dhe fisi i viktimes beri mire qe nuk shkoi…po te merrej per baze tradhtia bashkeshortore duhej te ekzekutoheshin 30% e popullsise por shyqyr zotit nuk jetojme me rregullat e sharias

Kush tha qe beri mire.
Barazia nenkupton qe edhe gruaja e atij me fisin e saj te bojkotonte varrimin e burrit.
Faji i tyre qe nuk e kane bere.

Por nuk mund te kryeqezohet burri se nuk i shkoi ne varrim.Burri ka kryer nje veprim te drejte.
Se kete veprim nuk e beri gruaja e atij tjetrit,nuk eshte faji i ketij qe i keputej kurrizi ne Greqi per te siguruar familjen.

fjalet satërë dhe femër shkojne shume mire ne nje fjali. Bile ne me pyetsh mua, eshte e vetmja fjali ku te dyja qendrojne shume mire bashke.

1 Like

Per tradhetine etj, burri kerkonte divorcin nese donte, dhe secili ne jeten e vet.
Ketu ka nje vrasje, marrje jete, krim, Ka nje kriminel, nje vrases, ka nje viktime (femer).
Shqiptaret perqafuan vrasesin, poshteruan viktimen.
Njerez qe ia lepine bythen enver hoxhes 40 vjet, njerez qe votojne sali berishen fatos nanon ilir meten edi ramen tom doshin mark frrokun 25 vjet.

3 Likes

ja hidhi nje sy dhe do shikosh qe ka pas edhe me keq

media jone nuk e zinte dot me goje qe vdiq edhe nje femer ne aksident, nje njeri.

http://arkivi2.peshkupauje.com/2008/05/23/humb-jeten-ne-aksident-automobilistik-presidenti-i-top-media-dritan-hoxha/

1 Like

pikerisht, shembuj te tille ke cdo muaj. bile dhe kur djaloshi trim me arme ne dore kerkon te zere dashnore dhe kur ajo nuk pranon ha plumbin. edhe keto quhen nga shume gazeta me titullin idiot " krim pasioni". pasioni i kujt mor gazetare te leshit? ne rastin e ketij tanit te topit ishte aksident automobilistik dhe jo vrasje e drejtperdrejte, megjithate opinioni per ta ruajtur burrin as nuk e permendi “imoralen” qe shoqeronte drejtuesin e makines.

Krim pasioni ishte grabitja afer Rinasit… Pasioni ndaj thaseve me para.

Burri nuk e dinte qe ajo e tradhetonte.E mori vesh diten qe ndodhi tragjedia.
Si mund te kerkonte divorc ai kur tjetra kishte vdekur?

Mund ta sqarosh me qarte se cfare ke dashur te thuash? Dua qe te mos keqkuptoj perpara se te bej koment.

Kesaj gruas i ke thene plehre?

Pertej divorcit burri nuk ka asnje milimeter te drejte tutje ndaj gruas (ne raport me tradhetine etj. Ketu perfundon gjithcka sa i perket permendjes se burrit ne kete histori.

E quajne plehre sepse i shohin grate e veta te imazhi i saj. :wink:

Si shpjegohet qe injoranca ne Shqiperi eshte duke dominuar gjithshka Politiken dhe Median ne radhe te pare ?!!

Ja edhe perfaqesuesi i kombit kosovar,e gjeti edhe nje rast tjeter per t’i share shqiptaret si bythelepires dhe per t’u hequr si i civilizuar.Keta te kombit kosovar do t’ia benin te gjitha nderimet gruas,burri i vet do te printe vargun e permortshem qe do ta shpinte per ne banesen e fundit.Ndersa ne varrimin e dashnorit vrases nuk do te kishte kembe njeriu e edhe familja do ta bente lanet.E c’jane suedezet perpara perfaqesuesve te kombit kosovar akullore– e jo bythelepires.Keto dite nje perfaqesuese e kombit te civilizuar italian (qe sidoqofte duhet thene nuk eshte aq mendjehapur sa kombi kosovar) vrau veten nga nje video seksi e bere “virale”.E tallen dhe e poshteruan ne thelb pse kishte shprehur seksualitetin e vet.Nuk do te kishte ndodhur kjo nese do te ishte mashkull,sigurisht.Ai do te ishte hero.

Ani budallë, ani.

2 Likes

te gjithe antaret e rinj jane psikopate! :stuck_out_tongue_closed_eyes: