Stabiliteti perpara demokracise

Stabiliteti perpara demokracise
njeriu%20qe%20nuk%20pershendeti%20hitlerin
.

Ne Shqiperi shiten e blihen vota, shiten e blihen vota aq shume sa ja kalojme me kete gje edhe sicilise mafioze….

Kete natyrisht nuk e them une , e thone NDERKOMBETARET. Ata qe duhet te jene super partes , mbi anet. Perfaqesuesit nderkombetare ne Shqiperi na thone se ne Shqiperi vidhen e blihen vota , si ne Venecuele. Problemi eshte se ne Venecuele nderkombetaret kerkojne koken e Maduros, akoma me shume kunder nje vendi sovran, kunder çdo te drejte nderkombtare kane njohur nje president te pazgjedhur nga askush .

Ndersa ne Shqiperi na thone po eshte e vertete jane vjedhur vota, po nuk ka ndonje diference te madhe… E rendesishme, me shume se sa DEMOKRACIA, me shume se sa e drejta e popujve per te vendosur fatet e veta, eshte STABILITETI.

Stabiliteti, e thote fjala vete, eshte ruajtja e raporteve keshtu siç eshte, mos ndryshimi i asgjeje.

Sipas meje ky stabilitet, ruajtja e nje situate si kjo, ku nje pakice vazhdon e pasurohet me te gjitha format ne kurriz te shumices eshte kriminale. Kushdo qe mbeshtet kete situate kriminale ne Shqiperi eshte antishqiptar!

Eshte mese e qarte se situata e tensjonuar pozite – opozite eshte artificiale. E keni vene re qe nuk flitet me per studentet. Ishim me mijera qe i mbeshtesnim ato, une nder tyre. Me mijera me zemer qe i jepnin te drejte qe i thonin forcaaa. Sot nuk flitet me per studentet. Perse?

Ne jemi nje nga popujt qe me shume shikojme nga nderkombetaret dhe influencohemi nga si ngrihen ata e çthone ata.

Eshte veshtire sot te mbeshtesesh nje opozite, nje opozite qe humbi bindshem dhe qe nuk po kupton se koha e saj po skadon. Ajo qe sot mungon ne Shqiperi eshte nje opozite reale.
Nje opozite qe te kerkoje me force Demokracine edhe ne dem te stabilitetit! Ajo qe mungon sot eshte vullenti i maxhorance se popullit qe nuk don qeverine Rama dhe nga ana tjeter nuk ka forcen per tu ngritur sepse anatemohet si PD-ist. Jemi bere aljene ndaj te mires se perbashket.
Sinqerisht jam kunder ketij stabiliteti, ketij stabiliteti qe nuk ka te ardhem, qe largon te miret, qe heq meritokracine, kunder ketij stabiliteti qe nuk te vret por te perze nga shpia…
Kemi nevoje sot me shume se kurre te ngreme zerin pa pasur friken e pasojave…

Ku ka perfunduar pshku pz

1 Like

Ne fakt te huajt jane aq te zgjuar qe nuk perzihen fare ne kete mesele, pasi eshte e qarte qe blerje votash kane berre si PD, PS dhe LSI. Per me teper Lulezim Basha u be 4 vite kryetar bashkie me vota te vjedhura. Kjo revolte thjesht nuk ngjit e largon gjithnje e me shume vendin nga BE. Shkurt politikanet i vejne zjarrin vendit vetem per karriginen e tyre e sabotojne intergrimin e vendit ne BE dhe SPAKUN.

As,shqiptaret,as te huajt, nuk e vene ujin ne zjarr per protesten e nje grupi proserb te sali berishes. Kaq. Stabilitet,sepse eshte me mire nje qeveri problematike sesa pranvera arabo-serbe o loni.

1 Like

eehhh mer Leooo, po te pergjigjem me fjalet e Graves, dikur kur mu pergjigj mua per maskaraden qe ndodhte ne kohen e Buall Mavrise;
… ke te drejte, por ja ne skene jane shume faktore, dhe realiteti i hidhur nuk mund te ndryshoje menjehere, duhet pritur…
keshtu i dashur, e te mos harrojme se pjese e demokracise eshte edhe respektimi i verdiktit, pra i 4-vjeteshit, te drejtes qe ka Rivdekja (m’fal Rilindja) te drejtoje.
Ne te gjithe, jemi ne mes dy te keqijash, PS e PD, qe gjithmon kane bere pazare ne dem te demokracise, partive te vogla e popullit.
Pse nuk ulen ne tryeze dy krokodilet, se bashku me partite e vogla pretendente, e ta ndryshojne çorben elektorale qe kane gatuar, biles kete gje po ua kerkojne edhe vendet perendimore.

1 Like

Kete nga e nxirrni se zgjedhjet vertetuan te kunderten ?

mjafton te shikosh komentin e pare te shkabes qe korriksja i ka dhone zemren.

1 Like

Gjendja duhet te jete kritike derisa edhe Pjeri qe plac ti thuash shendet te thote ka filluar te prishe gojen .

"The continued politicisation of electionrelated bodies and institutions as well as widespread allegations of vote-buying and pressure on voters
detracted from public trust in the electoral process. On an overall orderly election day, important
procedures were not fully respected in a considerable number of voting centres observed. There were
delays in counting in many areas”. - https://www.osce.org/odihr/elections/albania/346661?download=true

blerja e 20% te votave eshte ajo qe ben diferencen midis te qenit maxhorance dhe jo…
Ti do thuash 20% eshte i ndare nder te tre partite, e une prap te them nese kjo shifer eshte e vertete ato zgjedhje nuk jane legjitime…

Nuk kam per t’i kuptuar ndonjehere keto bindjet e verbra klanore-partiake nder shqiptare.

Flm Leo per hartimin e rradhes.

Stabiliteti perpara Talibaneve te Shqupit e Leshelise.
Lefty une them qe duhet ta ndryshos titullin

Si ishte thirrja ne miting: NUK JENA POLICA NUK JENA OFICERA…JENA GANGSTERA. …
Po kur moren Vandalet megafonet e nuk lane publikisht pa sha nga Nona, Motra e robte e shtepise ne te gjitha kavitetet… live kundershtaret e tyre???
Vetem Demokrate e Demokraci nuk shof aqe. Talibane e Mullah OMARIT E Likes se Floririt kan zdryp ne qytet, po …tumllas…

qe PD nuk eshte opozite reale, kjo dihet nga te gjithe, edhe kalamajte e dijne, mirpo kjo gje nuk mund te thuhet per te gjitha partite, e sa per ate qe opozita te kerkoje me force demokracine ne dem te stabilitetit, pa pyete popullin, shume do te kerkonin stabilitetin, per te mos thene se shume edhe do ti njehsonin keto dy elemente/faktore kryesor.

1 Like

eee, kriza politike, alba, pasqyrohet me te njejtat tone edhe poshte :smiley:

Socialistet Leo bene te njejten gje dikur.rama veproi me te ekzakt te njejtat metoda bollshevike”ku eshte vota ime “. Ndryshimi eshte se ai I shpalli zgjedhjet te vjedhura pas votimeve ju I rate shkurt e I shpallet te vjedhura 3 muaj perpara se te beheshin zgjedhjet kur hala nuk diheshin as kanidatet :blush: ne fact mire e keni per tu vjedh se per tu vjedh kane keshtu qe mire endajme pushtetin ne tavoline si gangot paret edhe I kursejme vetes adhapin e fushates elektorale :blush:

:rofl::rofl::rofl: tiku je autentik! Kam qesh me lot!

kshu eshte kur ecni me mendjen e bushatit, i beni gropen vetes. Opozita nuk ka asnje gje ne dore, vetem gerrmeret, nuk ka asnje fakt, perndryshe hajdarmstaj, prokurori i berishes qe e ka pas fillimisht fosjen do ndermerrte srrestime. Por edhe sikur, blerja e votes eshte bere nga te gjitha palet dhe quhet nje akt i vullnetshem nga ai qe e shet voten. Nderkombetaret nuk kane asnje deshire per te nderhyre ne nje ceshtje qe nuk kane asgje per te fituar dhe qe ne fund te fundit surreale, nuk perben ceshtje.
Une sinqerisht nuk e kuptoj perse pd shpredon te arrije ndonje gje pa pas asgje ne dore. Rama eshte ne nje situate teper komode dhe kjo per faj te shqupit qe beri autogol e ta i kerkon penallti pa portier.

Albano nuk e di si e ke pasur ti por me del te inbox-i sikur me je pergjigjur mua.