Studentet e Dhjetorit

2 Likes

Studentet kane te drejte!
Bashkohem me protesten e tyre.

mbaroi protesta. u terhoq qeveria Rama. Nuk i vrau si Berisha.

merite e pamohueshme. falemnderit qe na fton te mendojme pozitivisht (per qeverine Rama).

2 Likes

nga faqja ne fb e levizjes per universitetin

Qeveria dhe Ministria u tërhoqën nga haraçi i padrejtë për studentët!

Por nuk kanë plotësuar kërkesat e tjera dhe po përpiqen t’u bishtnojnë! Ama ne nuk ndalemi!

NESËR VAZHDON PROTESTA PARA MINISTRISË! DERI NË REALIZIMIN E PLOTË TË KËRKESAVE!

NË ORËN 08.00 BOJKOTOJMË NË ÇDO FAKULTET/UNIVERSITET! NË ORËN 10.00 PROTESTOJMË PARA MINISTRISË!

Nuk thua shyqyr qe s’te treguan foto me dron per te te mbushur mendjen se nuk kishte aq shume njerez? Megjithse… arsyeja qe s’te tregojne ato foto eshte sepse, me cfare pashe une, kishte shume njerez.

Nuk i ndjek dot TV shqiptare, a eshte e vertete kjo? https://exit.al/2018/12/televizionet-nuk-transmetojne-protesten-e-studenteve/

1 Like

Studentet duhet te krijojne nje force nacionaliste,qe te zhduke te gjithe klasen politike te tanishme nga pushteti (PS+PD+LSI…)

Brezi i pozdravit dhe i Hit Parade duhet te hape krahun.

Uroj qe kjo te behet sa me pare.

Lajv nga Kastrati Group. Dhe KM DV duhet te jete i pranishem pse 2 kompani private nenshkruajne kontrate. I love you Edi Rama!

Brezi i jo pozdravit eshte shkeraba.

1 Like

… dhe po te mos mbaronte, ti ndoshta nuk do te ishe i pari, por te pakten i dyti qe do i quaje studentet qe protestojne ne menyre tipike “komuniste, te pazote, pd-iste,” etj.

UT dhe te tjere universitete ne shqiperi vetem shperndajne diploma .mbylleni fare dhe mos harxhoni kot dhjetera mijera vite jete te shqipove te rinj .pranoni vetem diplomat e huja

me behet qejfi qe cdo levizje komuniste ti e mbeshtet cdo here pa perjashtim :slight_smile:
S’ka ndodhur qe te beje arlind qorri dicka e te mos e mbeshtetesh

perkunrazi, une them qe sa kane ramen ne qeveri, te vazhdojne te protestojne sepse ai i degjon
Basha kur ishte minister i brendshem vrau kater protestues

1 Like

Edhe keta do jene Po aq te korruptuar sa parardhesit .koka e shqiptarit nuk ndryshon kurre .

UT dhe te tjere universitete ne shqiperi vetem shperndajne diploma .mbylleni fare dhe mos harxhoni kot dhjetera mijera vite jete te shqipove te rinj .pranoni vetem diplomat e huja

seriozisht, per cfare e lini kete shtazen te komentoje
o shtaze, me ato diplomat po merren ne pune ne gjermani ata, ne ekonomine me me standarde ne bote, pa pasur asnje dite pervoje
s’kane nevoje te lajne hale si ti

Kur lexoj idiote si ty bindem per deshtimin komplet Te sistemit arsimor ne shqiperi :blush:

shtaze, me ate diplome te sistemit arsimor, kusheriri im merr 3000 euro rroge ne gjermani pa asnje dite pervoje pune. ti ne moshen e atij nuk beje aq leke as po te prostituoheshe ne burgun me ordiner. keshtu qe t’ia hash toomin e t’ia hash me luge te madhe ti e shtazet e tjera qe shpifin.

Eshte I njejti kusheri Te cilit gjermanet iu larguan sapo mesuan se ishte shqiptar ?:blush:

ju lutemi, moderoni fjalorin, provokimet personale dhe qendroni ne teme, si dy njerez (shqiptare) te qyteteruar. falemnderit.