Sulm në një klub nate në Stamboll

39 kanë mbetur të vrarë në Stamboll pas një sulmi me armë në një klub nate të frekuentuar në lagjen Ortakoj. Nga 21 viktimat e identifikuara të parat, 16 ishin shtetas të huaj dhe 5 ishin turq. Autori është në arrati.

A ka kamera neper keto klube dhe ne rruge?
Ngushellime familjeve te viktimave dhe shtetit turk per kete tragjedi!

E vertete eshte kjo?

e saldume, nese thot balkanwebi ateher esht mese e vertet.ky pronari po i priste forcat e sigurise para deres. per dreq paten shume semafore rruges dhe celularet s kishin vale

1 Like

kujt i intereson se kush esht autori? mesa duket,po vijn koh te kqia per kurdet

Te dije me shume amerika nga ana tjeter e botes, sesa policia lokale tregon inkompetencen e policeve, ose e kane bere vete…

asnje mas sigurie e marr per te mbrojtur njerzit duke e ditur qe jan ne mess te nje vendi te rrezikshem.

Siç tha edhe Stalker tu bo i dor muhabet me Albanoid fhe Korrikse tek tema e best film 2016 duket qarte nga ndodhi te tilla qe jetojme nje epoke me tematike familjare, prove e faktit qe jetojme kohe konservatore, të mbyllura në vetvete, we live in conservative, otherwise cynical era, te triumfit te borzhuazise, nderkohe qe ca po pallohen n’qef t’vet duke festu Vitin e Ri, vjen nje qyqar qe nuk ka zon dashnore dhe nuk ka pi ilaçet, e qellon me bresheri me automatik Kallçnikov kaliber 7,62.

Por nuk prish pune, sinemaja nuk ka fort të beje me “historine e nje filmi”, historite janë ato qe janë, kohet janë ato qe janë: here progresiste, here reaksionare konservatore e cinike. Filmat qe behen pastaj janë “tjeter gje”.

Islamizimi …kundra festimeve te Vitit te Ri … u perhap me shpejtesi nga xhamite e Turqise …ne fshatrat e Kosoves Turke qe nuk e njohin festen dhe ne Maqedonine Turke ku u ngjiten trakte per te mos festuar Vitin e Ri…Gjithsesi Turqia u kthe ne origjine me ne fund … pushtat islamik nuk behen kurre europiane…!!! http://shqiptarja.com/news.php?id_legami=227421

pse, aq kollaj te jesh ateist…

vallaj shum e veshtire eshte, se ke idene se sa e veshtire eshte, çfar nuk te ben Inkuizicjoni kunder ateisteve: tortura me veze te zjera nga mensat e Caritas-it ne sqetulla, shkulje e thojve me pinca manikyri te sinjora Bertinit, goditje me shkelma boleve nga murgeshat e Nene Terezes, zorre ne goje mbimbushje barku me kuintala lengje nga te Shkabes, etj.

Puritanet te cilet Jane sekti fetar qe themeloi ameriken ne senene 1644 kerkuan qe krishtkindjet te analloheshin sepse ishin nje feste pagans heretike e superstitious.keshtu qe war on Christmas qendron ne themeline e USA :smile:

??
10 shkronja

Terroristi islamik u nis per te vrare kristianet ne ate klub …(aty ku mblidheshin te huajt vite me pare )…i beri drite dhe me fishekzjarr qe ti identifikonte me qarte para se te shtinte … po gjeti vetem musliman turq , libian , indian ,arab te Arabise Saudite dhe Katarit…ishte mbush klubi duke pa ERTUGRUL …

Nje refugjat sirian deklaroi ne TV se islami qe predikohet nga xhamite ne Perendim(konkretisht po fliste per Gjermanine) eshte shume me agresiv se ai qe predikohej ne Siri.

Jam i prirur ta besoj kete,pasi faktet flasin qe shumica derrmuese e terroristeve jane radikalizuar ne xhamite e Perendimit.
Duke ditur keto fakte lind pyetja:
Cfare bejne qeverite e vendeve perendimore?
Mua me duket se ja kane futur gjumit…

ashtu si patriotizmi priret te jete me i perforcuar ke te merguarit sesa vendalinjte