Sulm terrorist Londër

Një mjet 4X4 u ngjit mbi trotuar pranë Parlamentit britanik në Londër pasditen e sotem dhe më pas të shtëna u dëgjuan në skenën e krijuar. Policia ndërhyri duke marrë në dorë situatën dhe detaje nga ngjarja po dalin ngadalë. Mësohet se katër vetë humbën jetën në incident, dhe 20 janë plagosur. Një oficer policie është goditur me armë të ftohtë. Personi që ngiste mjetin pasi përplasjes me gardhin doli nga makina dhe hyri në oborrin e parlamentit, ku goditi me thikë oficerin dhe u qëllua. Është e paqartë nëse i dyshuari mbijetoi.

Ngushellime familjeve te viktimave!
Do Zoti qe te gjithe te plagosurit te shpetojne.
Uroj qe autori te mos jete shqiptar.

Pres apologjistet e “fese se paqes” te fillojne nga justifikimet.

1 Like

Four people died in the attack, police have confirmed…
BBC

Te gjitha tv i filluan lajmet e mbremjes me Londren.

inskenim diletantesh, vari ka.in

PARLAMENTI I PUSHTAVE TE ERDOGANIT…!!!..Do heqin kepucet deputetet te parlamenti…te degjojne arbisht neper minare kur miratojne ligjet sherihatit ne parlament…Cfare do Shqiperia ne BE …do e terheqin zvarre si Turqine…do vije pushti Erdogan ne Tirane ta inaguroje …PRIT SE NUK KA PLAS AKOMA ne mes te Tiranes …

Suicide is a significant national social issue in the United Kingdom; 6,045; 5,608 and 5,675 people aged 15 and over died by suicide in 2011, 2010 and 2009 respectively.[1][2] The number of male suicides in 2011 was the highest since 2002. In January 2013, MPs expressed concern at this rise in the number of suicides.[3]

feja e paqes strikes again.

Vetvrasjet nuk ndodhin sic ndodhi kjo.
Ata qe vetvriten nga depresioni nuk vrasin njerez te tjere bile ne shume raste lene edhe nje leter.
Mos ngaterro kekun me byrekun

Halet islamike shqiptare te Erdoganit qe thone kthimi ne islamizem na shpetoi nga asimilimi, si è shpegojne qe keta arbereshe te krishtere ndihen akoma shqiptare ndonese kane nja 600 vjet ne Itali?
Po ata 5 mije shqiptare te krishtere ne Ukraine,si nuk jane asimiluar?

1 Like

Shqiperia duhet te nxjerr mesime nga keto akte terrorrizmi Shume e rende si ngjarje ! Por un I bera 1 pyetje vetes ( naive ). Si nuk ka atje ne Angli France Itali Spanje Gjermani ku Politikanet deputet te opozites Parlametit , te kercenojne kryeministrin me vdekje ne qoftese nuk jep Dorheqje dukeu betuar publikisht ?!!Ha ha…ku ka me terrorizem se ky ? Eshte per te qesh politika shqiptare dhe siguria sociale. qe pretendojme prej politikaneve tane , qe te jemi te sigurte ! Ne cilen shoqeri jemi ne shqiptaret !!!

Politikanet jane produkt i vendit, nuk vijne nga vend tjeter e as nga planet tjeter. Se mos bete protesta perdite kur Likja doli me bllok ne video, ose kur u be Gerdeci, ose Lulzimja vodhi parate e Rruges se Kombit, ose kur dolen gjithe keta deputete e kryetare bashkish me precedente penale dhe e shikonit se si silleshin te gjithe pastaj. Nuk e kane fajin gjykatat e as deputetet qe jane si jane, e kane fajin njerezit qe i tolerojne. Ata gjejne shesh e bejne pershesh. Kur i lini t’ju hipin ne qafe shume mire ua bejne.

1 Like

Perse nuk shton Edi Ramen me 20% qe merrte per cdo leje ndertimi dhe sot te ka ndertuar vilen luksoze 1 milion euro,me paret e rroges se gruas?:grinning:
Apo Erion Veliajn qe beri dasem super luksoze me paret e pensioni te mamase?
Po Alfred Pezen e harrove qe ka mbi 1 milion euro kursime nga rroga e gazetarit?
Ka tallje bythe me te medha se keto raste?
Te mos kalojme ne nivele me te uleta si Vangjush Dako,Elvis Rroshi. apo Qazim Sejdini…

E ke gabim ! Cdo komb shtet ka nje elit dhe site jete elita ashtu eshte edhe populli !Kur komandanti vjedh nje koker rrushi ushtaret vjedhin te gjithe vreshtin ! Per mua eshte teori e vjeter ku I vihet faj popullit ! Duhet te dish ta trajtosh popullin sipas proverbit Fjala te meson Shembulli te udheheq ! Kombi eshte si familja nese nje prind eshte mashtrues hajdut kriminel edhe familja femijet e tij ashtu do te jene ! Politikane te keqinje dhe jo popull I keq !Elite e keqe dhe jo popull I keq !

Populli eshte cun i rritur qe di te logjikoje vete, nuk eshte kalama qe te shohe babane se c’ben e t’i veje nga pas. N.q.se populli nuk kerkon qe elita e tij te jete me lart se sa nje hajdut i rendomte, kush e ka fajin, populli apo elita? Ose me sakte kur populli konsideron elite hajdutet dhe kriminelet, kush e ka fajin, populli qe ka steken ulet apo hajduti? Mbase me ka ndryshuar mua botekuptimi i elites, s’e di. C’do gje ben vaki.Per mua Shqiperia nuk ka elite, ka disa kokrra tek-tuk qe nuk para ndihen, por jo elite te mireqene.

Nuk kane rendesi detajet, une solla disa, qe benin muuu. Rendesi ka principi.

Pse Ja fut kot ! Ne perendim ne vendet e zhvilluara vetem nje 10% eshte e zgjuar dmth qe drejton nje shtet nje vend duke ndertuar projektuar te ardhmen e tyre dhe te pjeses tjeter ne menyre unike pjesa tjeter eshte " bageti " Nje "bageti "cfare kerkon ?! Ushqim strehim dhe uje plus dhe siguri per te mos I shqyer ujku ! Ja per kete duhet Elita ! Inxhineria e trurit ! Elita krijon kushte, projektet, sepse ka pushtetin parane dhe jo populli !

Nuk po ja fus kot, jo, je ti qe heq pergjegjesine andej nga duhet. Politika eshte loje e piset kudo dhe nuk po kerkon njeri engjej. Ka bageti e bageti. Ka bageti qe vetem hane e pertypin dhe shkojne vete ne therrtore, ka edhe nga ato qe hane e pertypin dhe te futin briret po i ngacmove.

Nejse, se dolem nga tema. Komenti I fundit I imi ne kete teme.

Te shkretet arbereshe do zhgenjehen .

1 Like