Sulme shpifarakësh

Lapsi.al e te tjera portale kane filluar nje sulm te shemtuar ndaj Erjon Velise dhe Edi Rames. Nuk mjaftojn qe Veliaj po zhytet vete me korrupsionin ne tendera etj., por kalit nuk i shqiten mizat.
http://www.m.lapsi.al/lajme/2016/10/08/socialisti-veliaj-si-rilindës-i-monarkisë

Problemi eshte se, ne kete batare bejne pjese lukunia e gazetareve te shpifur te tranzicionit, miq te njeri-tjetrit, tarafe qe jane te zhgenjyer per pazare apo egosh te semura qe godasin nga tavolinat e kafeneve: Shkullaku, Cani, Zheji etj.

Por mua me mundon mendimi se, a duhet ti perkrahim kur Veliaj eshte bere nje qyrk per grykesine e kesaj qeverie, me komplekse per te qene pjese e parise se leshit te Tiranes, ledhpunuesve e tezgjaheve qe s’kane merite tjeter ne jeten e tyre se tu perkasin llogoreve politike, vemje e parazite partish e tenderash publik. Keshtu degjoj te kete dy veshe, nje qe nuk degjon hallet e popullit, e tjetrin qe e mban ngrehur per te blere mbeshtetjen e ketyre prominenteve me cdo mjet. Nga kjo rrjedh pikerisht armiqesia e ketyre gazetareve xheloze qe nuk ngopin orekset apo egot e tyre, nga ideja se edhe ata e meritojne vemendjen e kryetarit te bashkise. Apo te Rames, se sulmi ndaj Velise eshte per keta edhe nje sulm ndaj Rames. Per te qene prane, ne preherin pederast te pushtetit.

1 Like

Lajm pa ndonje rendesi te madhe, por po te kemi parasysh se kjo martese eshte bere ne Pallatin e Brigadave, te kemi parasysh se ky vend po pregatitet per te qene gati per eventualitete gjeo-politike te se ardhmes nen dirigjimin euro-antlatik, te kemi parasysh qe “e majta” shqiptare dhe i gjithe shteti shqiptar eshte financiarisht i varur teresisht tek vendet perendimore, del se i gjithe ky skenim alla shoujan ka nje rendesi te madhe hipotetike. Se sa fati pastaj eshte ne dobi te shqiptarve, kjo ngelet per tu deshiruar!..

Te gjitha ato qe shkruhen per Veliajn kane nje baze te vertete. Por kur shikon kush i shkruan keto akuza nuk ke sesi te mos behesh cinik. Rama me banden e tij te hajdutve e kane kuptuar kete kontradite prandaj i jane futur rrjepjes se shtetit me moton " se kur ishte saliu ne pushtet…". Gjendjen e shqiptareve e pershkruan shume mire kjo shprehja" Te dale jashte me ha ujku te rri brenda me rreh burri".

3 Likes

Sulme shpifarakësh?

aahahahhahahahaha, asgjë nuk është shpifje, ndyrësirat Rama & Veliaj po bëjnë akoma më keq në pashallëkun e tyre Arnautistan, mirë na e bëjnë, ne jemi popull 1 mionësh deledash…

Per kete goditeni, c’ju duhet ju pse e godasin te tjeret.

Kjo është Shqipëria e gjeneratës së kanabisit dhe qenve, që lehin në roje të tij!"

Ore e godasim, po te dalin perpara shkullakerit, e nuk godet ne shenje :smile:

Kush na ckoqit legjimitetin juridiko kushtetues te statutit protokollar te familjes mbreterore meriton nobelin ne jurisprudence.

Qendrojne te dyja anet e medaljes.
Jane gjeloza apo tarafe egosh te semura lukunish

S’e kuptoj ku jane sulmet dhe shpifjet ne kete lajm. Tamam nje princ fals qe s’ka pse te na dali neper lajme si i ligjetimuar te mbaje nje dasme mbreterore.
Le ta beje dasmen private me ke te doje, gjithe mbreterat e botes, por jo te na titullohet mbret lart e poshte ne Shqiperi.

Parimisht jam me ty gjiganti, por nga ana tjeter “dasma mbreterore” ishte freski me gjithe kete katundari politikanesh dhe noizash qe i serviret publikut.

Po pra, s’po dime nga cila ane te ruhemi me perpara. Na bombardojne cdo dite me nga nje perle te re.

Sipas mendjes se vet nuk duhet te ishte mbret ky tani?

Foro,

Une them se ka shume te drejte bulkthi. Duke e godit ore e minute keta shitsit ambulante te klikimeve, e humb vleren sulmi. Per shembullin konkret, psh, Veliaj te del e thote qe kur te martoje cunin Sala une do shkoj te bej detyren si kryetar bashkie i te gjithe qytetareve, sepse ne jemi ketu per t’i sherbyer ne menyre te barabarte te gjitheve. Dhe ia ku i futi edhe nje dore marketing per veten.
Plus robt kur lexojne 10 sulme per modelin e flokeve me titullin “skandali i Veliajt”, humbin besimin dhe skandalin e 11 nuk e lexojne me, pavaresisht se ky eshte i verteti.

Jo vetem kaq, por PD po nis nje fushate te ndyre per ta perkrahur si alternative kete dava debili per princ. I kane dhjere te gjithe deri ne gjunje e tani ringjallin te tille buratiner qe ti thone popullit, lere Veline e merru me princin. Veliaj e Rama e ndjejne kete loje te medias kurve, dhe po i veshin princit breket e veta, siper kaptines.

Nje zgjidhje do ishte qe rilindja t’ia bleje skeptrin princit. Si thote Trumpi, ca m… ka per te hum princi. Dhe rilindja e ka gati mretin e princin e vet. :smile:

Nuk eshte cudi qe Veliaj e Princi te zhvillojne nje shoqeri te pandashme.

Zogist nuk jam, por nuk e kuptoj kete manine e njerezve per te nxirre edhe gezimet.

Nuk di me ke fakt e kane problemin qe qesendisen njerezit me dasmen e Leka Zogut:

Me faktin qe nje i ri si Leka me sjellje te perulur, qe nuk shet dengla neper kafenete e Tiranes dhe studiot televizive,solli ketu aristokrate,mbreter e princa nga e gjithe Europa?

Apo e keni me faktin qe gjyshi i tij, i cili jo me kot eshte krahasuar me Ataturkun, ju ndaloi veshjen e citjaneve dhe ju hoqi shamite dhe ferexhete nga koka se dukeshit beduine.
O popull idiot!
Po dilni dhe ankohuni per gjera qe me te vertete ju prishin pune mos u merni me dasmat e njerezve.
Ne fund te fundit Leka Zogu ka pas gjyshe konteshen hungareze Geraldina Apony s’ ka pasur Xhixhilene, mqs jeni kaq te shqetesuar nqs ka gjak blu, apo s’ka gjak blu.
Ja keto s’na lene rehat ne.
Edhe qerose dhe fodulle!!!

Mos merr kot ene ti tani! Leka eshte cun shume i mire dhe s’po i bi kujt ne qafe. Ai beson ne nje gje qe ty mund te te duket pavend apo edhe absurde (si te duash ti) po e do kete vend shume me teper se maskarenjte qe mendojne vetem si ta vjedhin. Prandaj nuk me duket me vend ta cilesosh “dava debili” apo “gay” sepse bie ne nivelin e atyre qe po denoncon.

Me fal tani. Une nuk e njoh personalisht, si zotrote. Jam popull i thjeshte. Buke e djathe me kos ha ne darke, me duar e ne sofer.
Po a eshte pallati i brigadave per organizime zyrtare? C’ne kjo dasem aty? A i vodhen sarajet nje mafioz i lidhur me Edi Ramen dhe e beri te paguaje milionat neper gjyqe? A e mashtroi Berisha dhe Nano ne lidhje me referendumin? Cfare dreqin do ky ne Shqiperi akoma?