Të dhënat e reja të Eurostat: Shqipëria e fundit në të ardhurat për frymë, e

Ja edhe mediat e kazanit qe shpifin per ta nxjerre Shqp sa me keq, njesoj si Luli. ncnc, pz, klm, vflp, ertv, qr.

1 Like

C’mund te presesh ndryshe nga Rilindja.
Baballaret e tyre e kane kete popull me tollona,bijte vazhdojne zanatin e baballareve.
Megjithate mire ja u bejne.
Kane gjetur shesh po bejne pershesh!

po ci duan te ardhurat me te larta? ato snjofin as Yamamoton

3 Likes

Ka me shume informalitet shqiperia o pjer, ndaj dhe shifrat nuk tregojne ndonje gje te madhe

Çudi! As ajo llotaria telebingo 100 mln te ardit gjebrea nuk ka ndikuar te mireqenia e shqiptarve. Po ay prokukori qe tha se kishte bere 10000€ me nje bast nuk esht marr fare ne konsiderate. Po kshu do dali rezultati ça prisni ju! Hiq nji milioner ktu, hiq nji njiqindmilioner atje u dhi mesatarja!

informaliteti, Albano, ka vite qe eshte ulur ne maksimum
nuk kate beje informaliteti, se ne kohen e Buall Mavrise kishte me shume informalitet, nderkoh qe njerzit jetonin pakez me mire, kishte deri diku fuqi blerse, ndersa sot ka rene fare fuqia blerse,

"Doktor me respekt po të pyes .Në kohën tënde ishte më mirë apo më keq ? Të gjithë kemi aq inteligjencë sa të mund të kuptojmë dhe të ndajmë , sadopak ndryshimet”, i shkruan një prej komentuesve.

Ish-Kryeministri Berisha i është përgjigjur: Eri pavarësisht nga dobësitë dhe të metat e mëparshme mendoj se asnjë krahasim nuk mund të bëhet me narkoshtetin e sotëm të Noriegës.

kapo, vertet ka qene pak me mire nga ana ekonomike ne kohen e s,b, por nga ana e demokracise çalonte, te ngordhte dhe te zhdukte bualli po ta prekje,

ka rene por eshte serish ne shifra te medha, dhe si i tille ndikon ne cdo lloj shifre. Haha ku e nxjerr ti perfundimin qe jetonin pak me mire apo se ishin me te papune dhe fluturonin me presh ne byth kur ekonomia shkaterrohej ne borxhe. Fuqia blerese nuk ka rene pjer, duhet te flasesh me shifra, jo me pordhet dixhitale te sales.

erdhen komunistat ne pushtet, ia thane zorren prap miletit, dhe po i fusin prape ne kafaz

Bravo Edvin Kristaqi!

1 Like