Të gjitha shtetet ndalin investimet e huaja në Shqipëri, përveç Zvicrës (efekti TAP)

Shqiptaret po ikin nga keq qeverisja , Droga ka mbytur vendin por qe administrohet nga pak duar , fuqia blerese eshte ku therret qameti , Domotja po kap 1 euro kilja , e ku si qysh tek te Investojne ?
Per Rilindjen ?

2 Likes

Ç’jane keto fake news? Ngelet duke bere copy paste mediat e kazanit ! Dio mio Injoronta !

Ti vella ke ndonje gje per te thene per temen ne fjale ? Pa lere kush e ben apo nuk e ben copy paste , zoteria qe e ka sjelle eshte Specialist i fushes , po keshe argumenta kunder numeroja , he te kam rixha.

Po dihet ajo efekti TAP, po te mos ishte per Komandantin edhe pa TAP do kishin ngel.

1 Like

Edhe me TAP dhe mezi po duroheni.

Investimet nuk i bejne shtetet, po kompani private nga vende te ndryshme investojne ne sektore te caktuar ne AL.

Shume elokuent si shkrim, do ta kishte zili cdo pensionist:

Nga shtetet, ku merrnim investimet tradicionale, si Greqia, investimet janë në rënie, nga Gjermania po ashtu me tkurrje, Kanadaja e ka rritjen minimale, Holanda, Italia dhe Greqia po ashtu.

Brado, ai nuk e kupton fushen e statistikave, fushe e Emigrantit i cili na mungon te gjithve, dhe nuk eshte faji i tij qe nuk e kupton, se ai nuk e di qe shtetet bazohen mbi raportet statistikore, thjesht mbi STATISTIKAT. Artikulli nuk ben fare propagande siç do te aludoje Vlonjati, perkundrazi, sjell vetem shifra mbi statistikat.

Cfare statistike leshi sjell artikulli? OK, mund te kete rene investimi nga vendet e huaja, po sa eshte rritur investimi i brendshem? Ose nese investimet e huaja kane rene si justifikohet rritja e ekonomise kete vit? Vetem me TAP? Keshtu mund ta besh argumentin, dhe mund t’i thuash qeverise qe po genjen se shifrat nuk e mbeshtesin, nese eshte ashtu.

Mund t’ja thuash, kush te pengon, apo ke frike, e thua vetem ketu dhe asgjekundi.

Ke ca te drejte por s’besoj se artikulli merr persiper te analizoje gjendjen e pergjithshme te ekonomise por vetem te tregoje nivelin e investimeve te jashtme.

Ty te kemi disident.

Ty, nuk te shqeteson kjo çeshtje ekonomike ?

Fare. Kam shendetin dhe ekonomine e familjes sime per t’u shqetesuar.

Shume individualist

natyrisht, ate e kane te gjithe, por ne qe jemi jashte e qe e kemi rregulluar ekonomine e shtepise, mendoj se na takon te mendojme edhe per ekonomine e Shqiperise, shtepise sone te madhe.

Zoteri une e di qe ju jeni duke terhequr ke te mundeni ne partine Tuaj ndaj dhe mbrojtja pa argumenta per individin. Por ju lutem shume, siç thane dhe parafolesit, a ka analize ekonomike nga pruresi i artikullit apo sill ç’te gjesh neper internet. Se fjala vjen, jane nja dy investime infrastrukture te 320ml $ qe do behen nga kompani shqiptare. Ku eshte mendimi kritik ketu? Pse nuk thuhen keto. Po Heci ne Rak pse nuk eshte cituar. Po teci ne Pog te kavojes pse nuk citohet? Jane investime nga 100ml$! E shikon qe vetem me kater te dhena shkuam te 500ml$ dhe keto vetem firma shqiptare.

Ps. Manjola, me korrigjo te lutem nese gabohem me vendet dhe shifrat.

partia ime eshte Shqiperia.

1 Like