Të lutem, ma lër rehat Republikën e re!

1 Like

Cudi se si enveristet vazhdojne e shkruajne ne forume me emrin Konica.
Se babai shpirtaror i tyre,as eshtrat nuk i la te varroseshin ne memedhe.

2 Likes

Problemi shqupit eshte qe deshperimi per pushtetin e humbur ja mgjyros cdo pamje me ngjyra pesimizmi.

Nje baba shpirtor iken dhe nje baba shpirteror vjen me I zi se ai qe iku !

e paska kap ne nji tjeter, Sajmja. Po e ka kap ne Itali, sa per ta lodh içik

Gjeni vrime e futuni . Sali Berisha ka me ju u duk Engjell !

http://www.lapsi.al/lajme/2017/03/09/basha-republika-e-re-po-vjen-hajdut-t-t-gjejn-vrim-n-e-miut-p-r-tu-futur

1 Like

Gjeni vrime e futuni . Sali Berisha ka me ju u duk Engjell !

:laughing:

na dhe nji nga vllau i madh, Koço. Per interesat e veta, ka ndryshu strategjine, thote, duke fut mbetje ne vend fshehurazi permes ndikimit te vet si km. Ca do me shume, troc po ta thote

qe vitin e pare ne opozite, te njejten gje thote. prandaj nuk e merr njeri parasysh

nentor 2013

nentor 2014

dhe prape as kryetar bashkie nuk e zgjodhen.

Luli ne perpjekje per te trash zerin dhe me u duk i forte e frikesues nxjerr ne dukje nje kompleks te tij qe lidhet me kohen kur ish kalama dhe e tallnin cunat e lagjes si qullash e cun mamaje, pra perpiqet te krijoje alteregon e tij agresive nje figure skenike. Keshtu ne siperfaqe duket sikur papagallon mire sidomos ne duet me baba berishen, por ne thelb nuk thote asgje me vlere nga ajo cader…

Cun mamaje por e pate ca ju boni me 21 Janar.

ne fakt procken duhet ta kete bere plaku mere atehere, eshte aq pervers sa nuk do tia linte dikujt tjeter kenaqsine qe ndjeu kur dha ate urdher

I ben njeriu pershtypje se Basha ka thene te njejten gje qe dy muaj pasi Rama mori pushtetin, qe ne nentor te vitit 2013? Qe Rama do shkaterroje zgjedhjet duke blere vota me parate e krimit? E ka thene fiks javen e pare te nentorit nte vitin 2013, tek videoja qe solla me lart.

aman po ky ka qene refreni i shqupit qe kur rama ishte ne opozite, imagjino sa serioze eshte pseudokauza per te cilen kane ngritur cadren e tollumbave…

Plani disa vjecare per zhdukjes e PD-s nga skena politike ne Shqiperi po kalon parashikimin. Kisha shpresa se mund te katandisej ne shoqate pas qeshorit, por ketyre ishalla jua merr perendia mendjen e degjojne Lulin qe nuk do te futet ne zgjedhje… Keta te PS-s po lusin zotin, e paskan seriozisht.

squeaky bum time… :stuck_out_tongue:

kush e ka enveri.al?

Kryedemokrati u ka kthyer përgjigje edhe mediave pranë Qeverisë, të cilat e kanë quajtur “vetëvrasje” protestën e opozitës dhe bojkotin e paralajmëruar të zgjedhjeve.

Për këto media, Lulzim Basha dha këtë përgjigje: “Pra populli do të bëjë vetëvrasje. As PD as kjo lëvizje popullore nuk do të bëjnë vetëvrasje por do të vrasin Republikën e Vjetër, do të ekzekutojnë Republikën e Vjetër”. :v:

zoti te dhente ymer…po paska ken trim I madh e se kena dit me pare o burre

2 Likes

Kush eshte luli qe flet ne emer te popullit? Mbreti? lol, ne shumicen e tij populli nuk e mbeshtet aksionin ISIS-t te lulit dhe as vendimin e tij sefundmi per te mos marre pjese ne zgjedhje duke bere realitet keshillen qe i dha Andi Bushati perpara nja 3 javesh ne nje bisede televizive. Te shkojne e te votojne vazhdimin e reformes nese jane politikane qe e duan popullin; nese duan vetem vehten, koken hongshin!

Po nese vidhen dhe blihen votat cfare te beje?
Apo tju thote faleminderit?

Ja dhe kryeministri i Italise, duke firmosur per vetingun.

1 Like