Teori konspirative #1 - clickbait

Ka dyshime te dobeta se PDIU ka marre revansh nga mbeshtetja e diplomacise turke. Ec e gjeje se kujt i sherben kjo zenke me greket per ca libra historie. Ndersa kryeministri nuk le rast ti shpetoje pa i keputur rromuze grekeve. Ndoshta per konsum te brendshem, po a marrin vesh ata atje thuaj. Kush e di?

1 Like

kryeministri s’po ben gje tjeter,vetem po thote ca te verteta te thjeshta,po ne te mesuar te jemi te perulur deri ne vetposhtrim ndaj greqeve,alarmohemi si ato plakat e jugut, qe mbledhin 5 mollzat e gishtave bashke e vendosin ne gropat e faqeve duke perseritur nen ze;pu pu pu, c’u be hataja!
nje palo shtet si maqedonia se rrujti fare per greket,s’i plasi trapi as per hyrjen ne NATO,e u tha greqeve;ik pirdhuni!

1 Like

Une do e zv. ate “te dobeta” me “te forta” ose, ose “te shendosha” po te duash. Po politiken e jashtme ne sanxhaqet e Shqiperise denbabaden te huajt e kane bere o trim. Nuk kane kellqe ta bejne allvanozet se do burre ai dyfek, e sic e tha dhe ajo tema tjeter burrat (lexoje me rrrrrr te forte ose shtoji sipas deshires) ka kohe qe nuk duken asaj cope toke. Shume-shume ne laj thaj dy-tre cope aleate kemi si ne Evrope si pertej. Edhe me njeren prej tyre po e 10-sim sistematikisht sa nuk eshte me e sigurte qe do e kemi me vete me.

Sa per Ramen, nuk mund te mos pajtohem me shume me ato qe ka thene (sic thote dhe inglizi) poooor hapet b@thesh kot se dhe ai burë (me r-ë te bute) eshte. Thjesht show i rradhes qe perfundon me ndonje rradhe te shtuar ne varrezat e luftes italo-greke ne VorioEpir.

1 Like