Tërhoqën vëzhguesit/ Zv.ministri kundër Këshillit të Evropës: Aty është rikthyer Rusia

Zv/ministri i Mbrojtjes i Shqipërisë, Petro Koçi ka reaguar kundër vendimit të Këshillit të Evropës për të tërhequr vëzhguesit për votimet e 30 qershorit.

“Këshilli i Europës një organizatë në të cilën sapo është rikthyer Rusia”, shkruan Koçi në një postim në ‘Facebook’.

Rusia u rikthye në Këshillin e Evropës pasi pezullimit që ishte bërë për shkak të aneksimit të Krimesë, territor i Ukrainës.

Reagimi i Koçit vjen pasi Kongresi Autoriteteve Lokale dhe Rajonale në Këshillin e Europës, për arsye sigurie vendosi tërheqjen e vëzhguesve të planifikuar për të sjellë në Shqipëri më 30 Qershor. Ky vendim i është përcjellë zyrës së Këshillit Europian në Tiranë.

Votimet per Frontin nuk duhen penguar se jane nje ngjarje e rralle qe brezi i ri nuk duhet ta humbasi
Nese do me bo i gjo me men, shko e zbukuroi ato qendra votimi me ato parrullat lavdi ppsh te uniteti parti popull qendron forca jone qe te mos i mungoje asigjo skenografise :joy:
Duartrokite udheheqsin, brohoritja emrin, voto dhe boja 100%. Muncisht me dajre dhe fizarmonike, shtroja rrugen me karajfila.
Agjentet, te çmenmit dhe sabotatoret jane neper rrajone policije ket jave keshtu qi atmosfera festive nuk ka pse te mungoje :joy::joy:

3 Likes

Aha, tani e ka keq Edvin Kristaqi. Shof shprese per opoziten qe te mos dale jashte ligjit si Pro-Ruse e terrorriste. Ditet e mira qe sot kan per te filluar.
Departamenti i shtetit do detyrohet ti klasifikoje si organizata te dhunshme Bolsheviket e Shqupit dhe Leshelise

Eh, si i vjen ne ndihme Nene Rusia kelyshit te vet. Po a ka per ta lene Amerika valle. Sigurisht qe jo. Faleminderit z. Trap.

Kur eshte kongresi i partive ne moske mo se ia perplas S1KQ-ja atleten ne tavoline atyne revizjonistavet :joy::joy:

1 Like

Cfare pret?

Mo na ve picture te persekutumve pulitik or tej. Respekto vuajtet e viktimave tr kulcedres se kuqe

http://www.gazetadita.al/libofshe-1994-zgjedhje-te-pergjakura-urdheruar-nga-berisha/

korra e mashtrusit, e ka zon halli se ishte disfate ne sektorin qi mbulonte :joy:

1 Like

Te kendofte zemra o Golik.

1 Like

pd-ja do zhduket nga skena sepse humbi karakterin kombëtar,dhe përqafoi krahinarizmin e financuar nga greko-serbët . kaq e thjeshtë është. le të presim sa të arrijnë pjekurinë qytetare shqiptarët dhe të formojnë të djathtën shqiptare.
partia haxhiqamiliste e sali karaxhiçit,fatmirësisht , po vete në hale! ndarje përfundimtare me osmanizmin!

:joy:

Pleonazma (ose NardNdokizmi) i dites :

“Lulzim Basha tha se nuk mund të ketë konkurrencë në zgjedhje pa pjesëmarrjen e opozitës

:joy:

He de kapo, ku ti dergojme kontenitoret?

me heshtjen qe kish kapluar mos do pohuar se 'iu pre buzeqeshja ne buze" hapesit te temes me fake news …

si tha edrama, nuk zhgenjen kurre artisti …
dhe shoket e tij

Po per fiqon nuk te vjen pak gjynah?

NJe Parti e djathte e mbarsur ne zyrat e Xhelil Gjonit e Pirro Kondit dhe qe lind ne shtedhpine e Prokurorit te nderuar Josif Pashko nuk ka per te ndricuar si e djathte.
Pastaj merr Sekretarin e partise 25 vjecar dhe e ben lider historik e nuk eshte ne gjendje te nxjerr per 30 vjet nje lider qe nuk eshte molepsur me komunizmen?
Ne hale te shkoje, atje tek stepat e Rusise sepse aty e ka ne genin e saj te Kuq.

1 Like