Tërmet, panik dhe kaos dje në Shqipëri. Lëkundjet vazhdojnë Durrës-Tiranë

Ndërkohë dëmet materiale janë ende të pallogaritshme.

Te pallogaritshme apo te pallogaritura ?se me cfare shihet nga fotot behet fjale per plasaritje muresh jo per vithisje massive objektesh .
Parashikimi I metes se do bjere termet ne shqiperi eshte si te parashikosh se beje ftohte ne dimer apo vape ne behar .shqiperia eshte zone me aktivitet sizmik termet priten qe te ndodhin vetem nuk dihet se kur .
Problemet qe shtron artikulli si pallatet e ndertuara bythe mbe bythe shkalle te ngushta per evakuim masiv etj jane probleme te akumuluara prej 30 vitesh per te cilat ndonese qeveria e tanishme ka nje pjese te fajit nuk ka se cfare i ben vecse ti veje dinamitin gjithe tiranes e durresit e ti ndertoje nga e para duke respektuar kodet e emergjences.

falenderoj adminen per artikullin qe solla, por do ishte mire qe dhe artikullin tjeter (poshte ketij) ta akomodonte brenda kasaj teme, brenda ketij artikulli.
ndoshta duhet inxhinier Penari, ta rregulloje kete pune.

Pjer, edhe un jom tu shkrujte nje artikull qe osht shume i modh, por mrena ketoj artikulli te modh, osht nje tjeter artikull shume me i modh se artikulli i modh qe po shkruj.

Por e di qe nuk ka per te ma botu admine Gjembi, nuk e di si t’ja boj kesaj çeshtje hapsire ajnshtajniane. A mund ta rregulloj inxhinier Penari kete pune?

inxhinieri i elektronikes, i modho, po te doje, ben çudira, kompjutri per te eshte si topi i futbollit per neve, xhonglim me i fjale, veç ai si perendimor qe eshte, veshtire ta kuptoje se ç’do me thone xhonglim.

me verte Pjer, perendimoret nuk din gjo fare, nuk dijne psh qe “xhonglim” eshte mbiemri para martese i Nexhit.

1 Like

mos kalojm tek politika, i modho, le te qendrojme tek teknollogjia elektronike dhe ajo e ndertimit,

perendimoret jane katunar fare, nuk dine qe çfado qe te thush e te bosh, komet i ke tek politika.
Edhe termeti politike osht, politike e ndryshme e shtresave te ndryshme gjeologjike ne konflikt midis tyre qe shkaktojne termetin. Termeti pastaj shkakton artikuj, te cilet shkaktojne komente politike çar ka thene presidenti per shtresat gjelogjike qe kane shkaktuar kataklizma ne epoken e ftofjes (n’mythe) te planetit.

@Stalker Korrikse kape ket katunarin injorant se çfar ka thon per kataklizmat planetare kur shtresat gjeologjike pallohen politikisht midis tyre:

Se mos na ka ndodh ndonje demtim anej ka pallati i drejtesise mor aman ?

1 Like

kapo, pse tallesh me Shqiperine apokaliptike, apo perfito nga rasti qe vete ja ke hudh sumes meqe je ne Kanada, e cila qendron mbi nje platforme gjeologjike stabel jasht zones sizmike?

…sa te mencun qenkeni ju fuksat, ene nga inxhineria gjeologjike ja lukeni fene :stuck_out_tongue:

jo ne fuksat jena gomora fare, banojme ne zonat sizmike, psh une banoj ne rreze te vullkanit Etna, as Herzogut nuk kishte per t’ja majt bytha. Ndersa disidentet, si te zgjut qe jane, i kemi derguar te jetojne ne zona sizmikisht te qeta, por seksualisht te trazuara, si Kanadaja jote qe eshte vend seksualisht i terbuar.

Grande Kapo, c’mendon per bashkepunimin e Shkerdhenit me Koqon?

Nuk dihet kush eshte me vegel ketu ,gazetaret bakabonda qe tallin bithen me gjera qe nuk behet shaka apo poplli veshderr qe ne 2019 beson se ora dhe vendi i renies se termetit mund te parashikohen .

2 Likes

Maskaralliku nuk ka fund te media shqiptare :frowning:.

2 Likes

Qim Peka… ca me thone mo.

terheqte kemben zvarre :grinning:

click:

syri.al

:slight_smile:

rast i mire per te kerkuar azil, nga termetet

2 Likes