Terror në Stokholm

Të paktën dy vetë janë vrarë dhe shumë të tjerë janë lënduar kur një kamion i vjedhur pak orë më herët kaloi me shpejtësi duke shtypur këmbësorë në një ndër rrugët më të frekuentuara të kryeqytetit suedez. Ngjarja ndodhi pak para orës 15:00 ditën e sotme. Autoritetet janë vënë në ndjekje të personit përgjegjës. Asnjë organizatë nuk e ka marrë përsipër sulmin, por gjykuar nga stili i kamionit të ngarë përmes këmbësorëve, duket si vepër e ndjekësve të ISIS.

" I tried to warn you two months ago : " Look what happened last night in Sweden " , but nobody listened. SAD !

  • president Trrumpalla.
3 Likes

wow horrible horrible. ne ‘what a mess’ e lane boten.

se mos e ka organizu trump qe ti dale fjala?

Ah Suedia, pranoni ekstremiste dhe nuk pranoni shqiptar te moderuar.

I lane avionet, Kane fillu me kamione tani. Ehe mos degjoni Trumpin.

1 Like

Shpetoi trumpi edhe nga nji budallik … hajde degjo katunaret albanez tani

Ua tha Z. Trump para dy muajsh po e moren me te qeshur, na, le te rrine si moot nashti.
Nejse nuk e rru shume ai sa damare ka bitha, America first.
Thank you Mr President.

3 Likes

Thank you Mr President :slight_smile:

3 Likes

Pa u perpjekur te shfrytezojme kete rast për qellime politike, Europa duhet te ndaloje urgjentisht emigrantet nga cdo vend qofshin, deri sa te kene nje metode shume te forte mbikqyrjeje te popullsise. E bene muxhahadinet boten si Afganistani

Kur flet Donald Trump…hapini veshet mire…deshi pushta musliman Suedia j`a ku i ka…

Meqënëse qenke kaq i mirëinformuar në lami t’pushtave or ti Gjarpni i Bardh (me pika t’Zeza) a na tregon edhe emrin e autorit si edhe adresën…
Bon vaki ndihmon me ç’rast edhe policinë suedeze!

As Nostradamus nuk parashikonte dot kaq mire. Te pergatiten banoret e Bowling Green per masakren. :frowning:

tjeter sulm? po nje sapo ndodhi sot.

Donald Trump ju referua nje gazetari investigues suedez, qe pretendonte se me ardhjen e mulsimaneve krimet ne lagjet e tyre jane rritur ne menyre alarmante dhe qeveria i fsheh statistikat se mos zemeron muslimanet.
Natyrisht qe ai kishte shifra vertet te frikshme.

E tallen Trumpin qe nga Karl Bild e deri tek komedianet politike ne SHBA qe cuditerisht te tere presin ultra majtas.

Por cfare ndodhi?
Dy dite me pas ne Malmoe u be hataja si ne trazirat e Parisit.
Perseri qeveria suedeze nuk i dha rendesi lajmit.
Tani kemi kete sulmin terrorist.
Perseri qeveria suedeze vazhdon me metoden “me dashuri e qetesi” qe ka deshtuar me kohe.
Uroj te mbledhin mendjen sa nuk eshte vone.

Ne fakt 45 Doni ju referua nje emisioni ne Fox qe i referohej gazetarit suedez. Minor details. https://www.thelocal.se/20170207/why-trump-claimed-minor-malmo-fire-was-under-reported-terror

Dy dite me pas ne Malmoe u be hataja si ne trazirat e Parisit.

Te lutem na trego per kete hatane ne Malmo ne Shkurt te 2017. Apo e ke fjalen per riot ne Stockholm? Se ato ngjane 2 dite pas gafes se Donit. Perseri, minor details.

Perseri qeveria suedeze vazhdon me metoden “me dashuri e qetesi”

Evidence per kete? Vazhdoni me Conway method? Apo tani quhet Spicer method?

Ne Cincinnati u vra 1 e u plagosen 16 ne nje klub por asnje nga ju Trapistet s’tha gje. Ne Quebec Trapisti vrau 6 veta e plagosi te tjere. Asnje fjale nga Don twiteristi apo ju trapistet e tjere. Ne Kansas nje Trapist vrau nje indjan e plagosi nje tjeter se kujtoi se ishin myslimane. Perseri qetesi nga Doni dhe trapistet. Prishen varret e hebrenjve… . E shume raste te tjera.

Vazhdo propoganden liberale.
Cfare tha Rachel Meadow sot?
Vazhdoni te imitoni ate.
Juve nuk keni sherim,faktet jane e bejne muu juve akoma beni lojra fjalesh.
Lagje te tera te kryeqyteteve dhe qyteteve kryesore te Evropes jane kthyer si ne Kandahar,juve jo vetem qe ju duket normale kjo gje,por vazhdoni ti keni aleate kunder djallit Trump dhe te krishtereve amerikane.
Po harroni se juve do te jeni viktimat e para ne rast fitores se islamikeve.
Po kujt i them edhe une…juve qe kujtoni se bota eshte rose,si neper filmat e Hollivudit.

U cudita qe s’e kishe permendur lezbiken e poshter Rachel Meadow. Por isha gabim. Paska qene thjeshte vonese. Cuditerisht ti e ndjek Rachel Meadow me shume se cdokush tjeter ketu. Si shpjegohet, korent? Une s’e kam idene cfare tha Rachel apo kushdo tjeter ne MSNBC.

Lojra fjalesh thote Spiceri shqiptar. lol. ncnc. Eshte faji im qe ti shpif?

P.S. mua me pelqejne me teper filmat e Netflix se te Hollywood.

PJER…Shqiperia do kete parlamentin dhe pasaporten e re diplomatike se shpejti …Shiperise i duhet vene veto si j`a beri te qarte Austria …Turqise…sepse koha ka treguar qe sa me shume i hapen dyert ne BE…aq me shume islamizohet…Suedia nuk duhet te pranoje asnje musliman …shqiptar apo arab qofte…

Shume e drejte. Shqiptaret jane njerez te qejfit: pak qofte, birre, fernet e luleshtrydhe dhe integrohen kollaj ne cfaredo kombi.

1 Like