That's my boy!

Ja pra shifeni ju kritizeret e Edvin Kristaqit,lexojeni ket interviste te 23 viteve me pare dhe kuptoni te sjellurit ne politike sot. Nuk ka kurrfare mungese koherence per te cilen akuzohet nga kundershtaret e vet. Thote se po te kishte nje dite ne dore vendim-marrje,do te bente nje qeveri me shumice femra,plot gjera te tjera. Lexojeni.

1 Like

O doshet, frrokat, prengat, balilat e Shqipnise,
Dhe ti o palloshi i gjate,
Fusha te gjera me kanabis
C’ju kam ndermend dit’ e nat’

I love you Edi Rama - titull alternativ.

1 Like

Ti paske pjerdhur nga trute o Pjeter.

http://arkivi.peshkupauje.com/2013/04/berisha-kur-isha-femije-enderroja-te-behesha

1 Like

Nuk e kuptoj pse ja prish temen Pjetrit me cunin e Sheqeres.

zwani.com myspace graphic comments
Animated comments
1 Like

Thu?!
Shiko se ktu ka qan artist qe bante jete prej bohemi,s’ka pas funksione publike,as ska qan antar partie hic.
Po ka gjasa qe ti ke pordh tersisht, totalisht,kompletisht. :grinning:.

Shumica e qeverise femra nuk ka kuptim ne nje vend qe I denigron femrat perdite. Kshu sa per numer une nuk e di si pranojne te jene atje, se per vendime nuk I pyet njeri. Jo se pyeten meshkujt, se dhe ata shumica kukulla jane, po eshte loje e peshtire kjo me promovimin e shtirur te femrave. Kshu qe koherenca pa llogjike nuk thote asgje, kshu llafe ne ajer jemi ngopur.

1 Like

Denigrim duke t’ba ministre?! Heu! Kur asht shpreh keshtu ne kete intervisten,as qe mund t’i kete shku neremen se nje dite do te ishte KM-ja i venit,pra ,qe edhe t’i bante minstre edhe t’mos pyste per vendime. Fakt eshte qe vite me vone,kur ka marre funksione publike,ka promovu femrat me shumice ne institucionet ku ka drejtu.Ky eshte fakti. Pastaj interpretime sipas orekseve te kushtezume nga militantizmi partiak,asht i lire gjithkush te baje.

ne ekosistemin e politikes shqiptare Edi Rama duhet te jete nga me progresistet. Ai hyri ne PS si i jashtem, pa aderuar ne radhet e saj me pare. Intuita si duket ja nuhati vullnetin progresist asaj force (ndonese e paushqyer sepse ca konfuz si orientim), dhe kjo e fundit e njohu si te vetin ndoshta prej kesaj mungese, dhe nderlidhja u shndrrua ne nje simbioze te shendetshme. Edi Rama me individualitetin e tij te pasur eshte nje katalizator per rinovime te njepasnjeshme per grupimin socialist, si mendesi. Une mendoj se pjesa e shendetshme e grupit looks up to him jo si lider por me shume si dikush nga ku mund te mesohet mbi njeriun dhe dimensionet e qenies se tij ne shoqeri…

Liljana Hoxha rikthehet sërish. Me një rrëfim për të shkuarën, por edhe për “trashëgimtarët” sipas saj të regjimit komunist. Në një intervistë të gjatë për emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut, nusja e djalit të Enver Hoxhës pohon se në vitet ’90, Edi Rama, Blendi Gonxhe e Ardian Klosi kishin lidhje me Ramizin e Nexhmijen. “Teuta ka qenë ndërlidhëse e Ramiz Alisë dhe Nexhmije Hoxhës me Edi Ramën, Blendi Gonxhen dhe të ndjerin Ardian Klosi. :stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Like

pritet nderhyrja e gjembit per prishje te temes

Liljana ka pas qene persekutuar nga regjimi kamunist .vuajtjet e te burgosurve ne spac ishin hicgje perpara persekutimit Te liljanes :smile:

1 Like

gjembi cfare lidhje ka tema, me te persekutuarit …:blush: