Toka jone

Tokat e Himares po mbrohen nga Greqia qe po nderhyn per pakicat kombetare qe nuk kane fuqi te perballin vjedhjen nga oligarket,

Por intereresant eshte qe vete kryetari i Task Force Alket Hyseni, eshte nje latifondist me 11 000 metra katrore pronar ne Himare, shitur me pas.

Ndersa vete Hyseni eshte nje person qe e zbukuron CV me nje diplome fallco, merret me dokumentet fallco te regjistrimit te prones.


Koken hengshi .

Vete i votuat! Mbajini tani! :grin:

1 Like

Ore Enverist cdomethene Latifondist??? Nese ai ka trasheguar prona nga prinderit eshte ish-pronar i keqtrajtuar nga komunizmi per 45 vjet dhe ka marre pas shume vuajtjesh 11 000 metra katror e i ka shit…ti i ke pagu ndonje interes atij per token e uzurpuar per 45 vjet?
Po nuk behet vendi me Enverista e kriptokomunista qe kan pushtuar edhe kauzen e djathte fale Sali qenefit.

nuk e degjove, thote e ka blere. Po nga e ka blere? Atje toke kane marre vec banditet e falsifikuesit.

Per nje vit e beri ekonomikun ne Gjirokaster ky tepelenxhiu? Se deri ne 2006 ishte po ndiqte ate ne Santa Fe gjasme, pastaj ne 2007 mbaroi ne Gjirokaster?

1 Like

eh ku e cune kete Shqypni! njof dike qe asht petagog,dr shkencash, qe nuk din me shkrujt.NUK DIN ME SHKRUJT !
nanezeza c’u ba per ne !!!

14 posts were merged into an existing topic: Diskutim i lirë - tetor 2017

Fakti që Greqia hidhet përpjetë për tokat e shqiptarëve nuk i bën njeriu përshtypje?:kissing_heart:

“ehhh kapitalizmi eshte i eger, ste fal”

Prandaj e paska ven ai i gjati ne krye te taks forc-es kete ne jug sepse kishte 11 mije m2 edhe nuk tundohej dot per prona. Madje aq shume ju dedikua punes sa i dha ato 11 mije m2 toke sepse ishte patriot :open_mouth:.

As Skenderbeu sbesoj se kishte nen zoterim te familjes se tij direkt apo te tijat personalisht 11 mije m2 :open_mouth:

E pe faqen e atij ne Santa Fe? :smiley: Nga ato shkolla qe s’marrin dot as .edu, pra qe s’jane te akredituara. Dhe qe duket sikur s’eshte update qysh ne 2006.

http://www.leibnizuniversity.org/

Dhe meqe po flitet per pronesi tokash: https://www.reporter.al/vendimet-e-falsifikuara-ben-varrmihesin-vlonjat-pronar-te-karaburunit/

1 Like

vidion 2,5 ore, e pash dje, thjesht kakofoni. Personi i qeverise aty, pa e paragjykuar, dukej serioz, por ai 11 mij metershi toke, sikur e barazonte me Argiten, Pra nqs ky ka kryer thjesht nje veprim biznesi, blerje me çmim te ulet e shitje me çmim me te larte, athere edhe Argita duhet çliruar nga akuzat, nese duhet te jemi te sinqerte.

Jo shume, vetem faqen e pare se u duk c’mall ishte. Ankohemi ne per Kristalin.
Pashe faqen e ketij ustait, H&A Associates. Me mire mos t’ju thote njerezve qe ka ndjekur studime ne shkolle amerikane se turp kush e degjon. Anglishtja si per pasneser, mire qe s’e ka shkruar fonetike, “dhis iz a pensell”.

Jane bere te gjithe ne Shqiperi me nga 2-3-4-5 diploma. E marrin diplomen sikur te blejne nje pale kepuce te reja. E une as shkollen e mesme s’e kam mbaruar tamam. Amerike mizore!

1 Like

Pse te mos e marrin? Kush do t’i ndaloje? Te gjitha zyrat ligjore ne SHBA specializohen ne nje fushe, kriminale, te patundshme, taksa, aksidente e me the te thashe. Monsieur Hyseni de Tepelena eshte ekspert ne te gjitha fushat po te shikosh faqen.

Une e shkruajta plot me zili komentin tim. Bera gabim qe u largova. Rri tani e laj pjata ne Alasken e ftohte! :frowning: