Tre aktivistë ndalohen nga policia për protestën për Metën

Alida Karakushi, Andi Tepelena dhe Martin Gjonaj janë emrat e tre qytetarëve aktivistë të cilët dolën para Kuvendit për të protestuar kundër zgjedhjes së Ilir Metës president gjatë pasdites së djeshme. Të tre janë shoqëruar në polici ku janë mbajur për sqarime. Sipas tre të ndaluarve qëllimi ishte intimidimi për të mos shprehur lirisht qëndrimin e tyre.

4 Likes

Alidea,shenom dhe mu ksaj radhe.

popull leshi, duhet te ishin 300.000 jo 3 veta.

nga ana tjeter, kemi president floriri…

Variko, po kujt i bie menia se kush eshte president a kukull, njerzit aty kane hallin e jeteses, te bukes, te pagesave, te rroges, te socialit, etj.

1 Like

Ça t’i bosh Saliut, na e beri dhe Liken president…
Se t’ishte per piktorin, as per 100 vjet nuk bohej.
Hajde flasim per vettingun qe i rrujti trapin Like Floririt tani se ksaj vrime te fyellit i bin kta shoket mavi

1 Like

Bravo Alidea .mos u dekurajo nga numri I paket.the strongest tornadoes start as a mere breeze.

Alba, per ke Alide po flet, se Alideja e Peshkut te Vjeter ka kohe qe nuk e shoh.

Eh Pjer, shif si ecen perpara Alidea me 29 idete e tua, kurse ti ke ngel vendNumro.

1 Like

Tironco, plaku ka ngel pak mrapa se isha ca muaj mungese, a mund te me thuash se çfar po ben Alideja e famshme me ate teorine e votes se bardhe. Me çfar po mirret ajo konkretisht.

Me teorine e votes se bardhe deshtoji por prej 3 vjetesh eshte bere mjaft aktive ne shoqerine civile dhe po merr protagonizem te lakmueshem dita dites. Edhe Che, il Commandante , nuk i fitoji te gjitha betejat. Shpresoj ta shohim deputete se afermi.

Degjo Pjer, Shqiperia eshte e mbarsur me probleme ekonomike, Gjinore e Ligjore qe duhen 3 milion Alidea te sjellin ndryshim. Por me mire aktive si ajo sot sesa mbrapa kompjuterit jete e mot.

Pse nuk eshte ne Amerike ajo. Ku eshte ajo per momentin, dhe a merr pjese noiher ketu.

Ka hik ne Shqypni them une dhe komentet e fundit tek Peshku prej Shqypnie i ka cuar por edhe ju nuk keni qene i vemendshem me duket. Para ca kohesh e pashe edhe ne nje foto ne nje nga Mediat prestigjoze duke proklamuar nje kauze mjedisore. per mua te padrejte.

Ty xhelozia ti erreson pak site se edhe Ronin, se kishe vene re kurse une e kam pare me adhurim se si shfaq protagonizem ne arenen Shqiptare.

Aa ketu e ke gabim Tironco, se po te isha xheloz, do kisha bere perpara me kohe, mirpo kam preferuar te rri ne hije, te hedh noi ide, vizion, e kush ka deshire ta konsumoje apo ta zbatoje, mire ben, e akoma me mire do bente po ta konsumonte me mua, mirpo une nuk merzitem, pikerisht se me mungon ajo qe thua ti; Xhelozia.

1 Like

Pse Pjeter? Gjeje se kush e votoi si President*

*I LOVE YOU EDI RAMA

Vetem 3 shqiptare protestuan kunder kesaj travestie.

Tre, por jane sa per tre mije .
Alidea o yll :blush:

1 Like

Alidean une e shqep me te puthura! Kaq e mire osht.

Alidea e ka n’terezi prandaj. Ka kohe dhe proteston. Liri dhemokraci.

Alidea eshte the holy grail e ndergjegjes se kombit per momentin .

3 veta merren ne polici pse thone qe ky hajdut nuk eshte presidenti im.

Kjo pra eshte demokracia e ndertuar nga rivdekja me ne krye piktorin e ambalazheve sponsorizuar nga sorra dhe i mbeshtetur nga luja dhe mogherini.

rrnofte shurrokracia shqiptare e mbeshtetur nga europa kurve e motit.

vetingu qe na solli dushmani nuk vleka as letren e nevojtores ku eshte shkruar.