Trump dhe Putin takohen në Samitin e G20

Christopher Miller (ChristopherJM)/Twitter

Këto janë fotot e para të postuara në Twitter të takimit të parë presidencial midis Presidentit Trump dhe Presidentit Putin në Hamburg. Ka patur një shtrëngim duarsh dhe një rrahje shpatullash, në përgjithësi gjuhë trupi shumë miqësore. Siç e dini,takimi vjen pas muajsh të tërë hetimesh në Shtetet e Bashkuara, ku agjencitë e inteligjencës janë të bindur se Rusia u përpoq të ndikonte rezultatin e zgjedhjeve amerikane, në favor të Trump. Trump nga ana e tij i qëndron bindjes se “askush nuk e di me të vërtetë. Mund të kenë qënë rusët, por fare mirë mund të kenë qënë të tjerë.”

Ne fakt Rusia jo vetem qe ndihmoi Trumpin,por ndohmoi edhe Republikanet te mbajne fitoret ne senat dhe ne dhomen e perfaqesuesve.

Pas kesaj ndihmoi republikanet te fitojne 1000 vende ne parlamentet shteterore,te fitoje 2/3 e guvernatoreve, se fundi edhe ne garen ne shtetin e Xhorxhias.:grinning::grinning::grinning:

Dje ne Varshave Trump u shpreh me qarte se kurre ndaj nderhyrjes se Rusise ne Ukrahine dhe ne mbrojtje te artikullit te 5-te te NATO-s.

Se fundi,e majta “harron” qe Obama coi sekrataren Clinton ti kerkoje falje Rusise me butonin e famshem Start up.
Cudi nga e majta kjo dhe takimet me Chaves,Kastron u pane si gjera te mira.

Personalisht mendoj qe marredheniet SHBA-Rusi do te shkojne me keq edhe gjate presidences Trump.

O gamor Devolli,pse genjen me keq se Trapi.Kush tha qe i kerkoi falje Hillary?Trapi e permendi nenin 5,jo artikullin,se e di qe e dhjeu heren e pare,kur as nuk i dha doren Merkelit.E habiti Merkelin,po i thane,mos ia ver re,se president me votat e idioteve si ACDC eshte bere.Aq nen kesule e ka kete nderhyrjen ruse,sa nuk ka per ta permendur,megjithese e qortoi Obamen.Sigurisht qe do keqesohen,sic u keqesuan me Kinen.E ftoi kinezin dhe u be shok me te,dhe kaq ishte puna tha,u zgjidh problemi i Korese se Veriut.

1 Like

…futi edhe nja dy gota te tjera kool-aid.

1 Like

s’ mora vesh gjo, si perfundim e ke xhan putinin apo jo?

1 Like

Demokrateve ju dhemb akoma shpulla qe elektorati ju dha ne nentor 2016(ne te gjitha nivelet qeverisese jo vetem presidentin) dhe cfare bejne?
Njelloj si Hillari fajesojne kedo vec veten e tyre.

Kur mbaron llogjika fillojne ofendimet.
Eshte bere rruge kjo ne PPU dhe admini eshte dakort meqe ofenduesit jane gjithmone nga krahu i tij…

1 Like

Hillary e pranoi edhe fajin e vet per humbjen,ndryshe nga Trapi,qe nuk pranon asnje gabim.Degjoje Zeqon,se nuk flet si maje thanes.Eshte trim i madh dhe i mencur,si te gjithe ata qe kane votu per Trapin.