Trump do takojë Xhinping. Mike Flynn don të flasë në këmbim të imunitetit

Presidenti kinez Xi Xhinping do te takoje Presidentin Trump në datat 6 dhe 7 prill ne Mar a Lago ne Florida. Ky do te jete takimi i pare midis te dyve ne ate qe pritet te jete nje bisede e veshtire dhe teper i rendesishem. Kina dhe Shtetet e Bashkuara kane marredhenie te shumta tregtare te cilat zoti Trump i ka sulmuar si te keqija per Ameriken, gjate fushates dhe me pas. Kjo, sipas shume analisteve, eshte vizita me e rendesishme dypaleshe ne rang global.

Nderkohe ne Uashington, ish Keshilltari Kombetar per Sigurine, Michael Flynn, i cili u pushua nga puna per shkak se kishte genjyer zv Presidentin ne lidhje me permbajtjen e telefonatave te tij me zyrtare ruse, ka komunikuar se ka deshire te flase me zyrtaret qe po hetojne nderhyrjen e Rusise ne zgjedhjet amerikane. Flynn kerkon imunitet ne kembim te rrefimit te tij lidhur me kete ceshtje delikate.

Flynn don me ja fut trumpit?

U mbars mali e polli nje mi-thote populli.

Pasi akoma nuk ja kane miratuar kabinetin(ministri i bujqesise akoma ska marre OK nga senati),pasi mobilizuan gjykatat per te penguar urdherin egzekutiv,pasi po bejne ceshte e mundur te pengojne miratimin e Neil Gorsic ne Gjykaten Supreme,pasi proklamuan me te madhe skandalin taksave te Trumpit dhe pastaj ju doli bllof se Trumpi i paska paguar taksat ne rregull,pasi bashkuan voten me te djathten ekstreme kunder reformes ne Shendetesi,pasi i mallkuan edhe niperit e lindur dhe te palindur akoma te zotit Trump,tani establishmenti po merret me zv Presidentin Pence.
Ai po akuzohet dhe po kryqezohet nga media e establishmentit si seksist, pasi nuk pranon te darkoje vetem per vetem ne restorant, me asnje grua pervec gruas te tij!!!
Po ironizohet per arsye se nuk pi alkohol pa pranine e gruas te tij…dhe kete e ka thene para nja 15 vjetesh…!!!
Vlerat jane kthyer ne anti-vlera per establishmentin ne Washington por ata akoma vazhojne te luftojne si Don Kishoti,pasi jane shkeputur komplet nga realiteti dhe pergjigjen kane per ta marre perseri ne 2018 dhe 2020 dhe do te jete me e hidhur se ajo e 2016.

1 Like

o ACDC, a ja ke thene Trumpit qe e dashuron thellsisht? mos e mbaj brenda them une se do ta gerryeje shpirtin si acid

1 Like

Interesant ishte paragrafi i dyte. Valle cfare ka per te deponuar Michael Flynn?

Pse na sillni lajme te njepasnjeshme qe vetem merzisin shoket tan PDhista?

Nuk po merret vesh kush eshte i merzitur ne kete mes…ata qe fituan ne 8 Nentor 2016 apo ata qe humben dhe nuk u del e keqja e humbjes.

“kush kerkon imunitet eshte fajtor”, kish thene dikur Flyn.
Do luftojne cunat e PD-hit per Trump po qe puna. Lufte civile kane thone, lufte civile!

Jo bre lufta behet kunder Zv presidentit Pence,se nuk shkon me grate e shokeve apo me dashnoret restoranteve te Washingtonit.

2 Likes

Kete lajm e kishin ter mediat kendej, veç disa thone se presidenti kinez, do shkoje ne Shtepine e Bardhe ne fillim, pra Trumpi do e presi Xhinping ne Shtepine e Bardhe.

1 Like

The scum of the earth copy of the worst hipocrytes, are in charge of leading the most powerful country. That’s who you elected, dumbfucks.

Flynn do jete me i mbrojtur nese shkon te qadra e lirise

Pence i zgjuar. Feministet reagojn si gjithmon si pula pa kaptin

1 Like