Trump,Edvini dhe kundershtaret e tij

Kjo grindje pordhitikanesh (politikanesh desha te them) shqiptare te kujton proverbin e urte: i yti mishin ta ha, por kocken ta le, i huaji ta ha dhe kocken! Nje proverb i harruar nga keta grindes apasionante!

Edi Rama merr rrogen nga Sorrosi,prandaj e dha dhe ate deklarate.
Problemi nuk eshte vetem te deklarata skandaloze e KM shqiptar por tek kokefortesia e tij per te mos e korrigjuar levizjen e tij idiote.
Ka pasur plot raste qe Rama ta harronte ate deklarate,mund ti uronte publikisht presidentit Trump zgjedhjen ne 9 Nentor 2016,mund te dergonte emisaret e tij tek presidenti i sapo zgjedhur dhe te menjanonte demin.
Po ashtu te uronte zotin president kur mori detyren,por ka heshtur edhe kur protokolli ja kerkon te beje urimin formal.
Gjithashtu edhe mediat e tij duhej te pergatisnin terrenin per ndryshimin e kursit.
Por cfare po ndodh realisht?
Rama vazhdon me kokefortesi te mbaje linjen e meparshme,pavaresisht se kjo mund ti kushtoje vendit politikisht.
Mediat e tij i mbajne iso,e ndersejne dhe cdo dite botojne 2-3 shkrime kunder Trumpit!!!
Ne na duhen politikane te zhdervjellet dhe jo skizofrene qe kujtojne se jane Lidera Rajonale kur ne fakt nuk jane gje tjeter vec pashallare te Albanistanit.

Personalisht nuk mendoj se Trump do te merret me Ramen,por fatkeqesisht shikoj qe Rama kerkon te vazhdoje konfliktin e nisur me Trumpin,gje qe me duket levizje idiote dhe komplet e panevojshme.

Muhamedanet e pare nderkohe u ndaluan te futen ne NY, JFK, mbasi zbriten nga avioni…
me ket ere anti-musulmone Pjetri si katolik ka te ardhme te drejtoje Shqypnine. Muhamedanet fale Trumpit duhet te rregjistrohen si te tille e nuku bojne per Zyra te larta Publike.

Schluss mit lustig, thot allamoni.

Te vish nga viti 1400 ne NY te shfrytezosh lirine e shprehjes me ferexhe?!

obobo sa ka falenderuar nje musliman qe u ndihmua dje ne zyre, god bless you, god bless you, 700 here. Direkt m’u kujtua monstra presidenciale. Kushedi c’heqin keta te shkretet tani mendova, sa keq me erdhi.

Do te behen muslimanet me ferexhe heronj, nga media liberale.
Nuk mund te pritet ndryshe nga Partia Demokratike,qe edhe kryetarin do ta kete musliman.

jo jo ti je viktima, nuk ta ze njeri vendin

Shko e hidh ca para per avokatet e tyre.

Ja pra rama paska qene me vizionari, sot qe ka fillu punen s’ngeli i madh e i vogel pa e sha trump-eten, qi tani e ka thy rekordin e bushit per antipati, pale cfare nivelesh arrin ne fund katervjecari.

3 Likes

Nuk jeni mesuar tja u vere dikush kufirin tek thana.
Ka zot shtepia tani.

mos harro se toleranca e demokracise eshte ajo qe ju lejoi ngjitjen ne pushtet me rotacion,
po te ish per forcen qe flet, dine shume mire njerezit te flasin edhe ndryshe

Prit, prit se s’keni pare gje akoma, se ke me kujton kjo thenje.:grinning:

edvinin do e hane te vetet …

“Policia nuk e ka kryer me sukses detyrën për parandalimin e kultivimit të kanabisit. Shqipëria është e mbushur me kanabis dhe këtë e ka pranuar edhe Kryeministri dhe ministra.

Kultivimi i kanabisit në zonat e Shqipërisë nuk mund të bëhet pa pasur mbështetje nga policia.

Mbjellja e sipërfaqeve të mëdha me kanabis nuk mund të bëhet pa prapavijë politike. Detyra e policisë nuk është që të korrë kanabisin, por të parandalojë kultivimin e tij”, tha Luan Rama për Abc Neës.

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/01/28/nënkryetari-i-lsi-së-kush-po-e-prish-koalicionin-dhe-një-batutë-për-“qentë”-e-ramës#.WI0M-jw8KaM

Me trajse prapa do tu ngjitemi tha, prangat ne Rnas, s’kan ku shkojne.

2 Likes

edhe bidonat e ujit ti mbajne me vete se nuk i dihet, si pjese e interrogation technique…

3 Likes

Shkuan ne 11 te ndaluarit me visa ne JFK ndersa njerezit mbushen terminalet ne proteste kunder fashizmit.

1 Like

President i rrezikshem per USA-n dhe ne te tjeret rreth e qark globit. Kur mendon qe mandatin e ka 4 vjet dhe sapo eshte zgjedhur ngelesh pa fjale.

Dritan Prifti përgatit një “rrëfim” në FBI, për Çështjen Bilali

Burime te besuara bëjnë me dije se Dritan Prifti, ish-zyrtari i lartë i LSI-së dhe ministër në qeverinë Berisha-Meta është thirrur për të dëshmuar nga FBI.

Dëshmia ka të bëjë pikërisht me hetimin dhe procesin që po zhvillohet ndaj shqiptaro-amerikanit Bilal Shehu. Keto burime bëjnë me dije se qytetari grek që ka paguar duke shkelur ligjin amerikan për foton në fjalë, pretendon se ndërmjetësi mes Bilal Shehut, tij dhe Ramës është pikërisht Dritan Prifti. Burimi thotë se dëshmia do të merret ose në Itali ose në SHBA.

Kohë më parë disa media greke, por edhe amerikane raportuan pikërisht për ndërmjetësimin që ish-ministri Prifti kishte bërë në USA me lidhjet e tij.
Ky mendohet të jetë një zhvillim mjaft delikat për kryeministrin Rama, pasi Dritan Prifti sigurisht që deponimin do ta bëjë korrekt.

Nuk bëhet fjalë për institucionet shqiptare por për ato amerikane. Më konkretisht për FBI.

1 Like
15k Likes, 451 Comments - ☆《Awesome Arts》☆ (@awesome.arts) on Instagram: “Food art! 👏 By: @ediblegovernment . Follow us @awesome.arts . Use #awesomearts to be featured! . .…”

Vasili,deputetëve të LSI: Kujdes nga policia, tentojnë t’ju fusin drogë!
Next day
Deputetët dhe drejtuesit e LSI marrin biçikleta pas paralajmërimit të Vasilit
http://www.kohajone.com/wp-content/uploads/2017/01/ddd-1-626x380.jpg :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Like