Trump emëron kreun e firmës Exxon, Rex Tillerson si Sekretar Shteti

te lumte trumpo

1 Like

I pari president qe dje ne Wisconsin nuk pati frike te bente urimin:
Merry Christmas!
Thank you president Trump!

po fillon epopeja
brace for impact!

On this day in 1923, President Calvin Coolidge touches a button and lights up the first national Christmas tree to grace the White House grounds. Not only was this the first White House “community” Christmas tree, but it was the first to be decorated with electric lights–a strand of 2,500 red, white and green bulbs.

1 Like

Nje gje kauret e kane jangllesh kur emerojne biznesmene ne poste publike.qeveria nuk mund te menaxhohet si korporate.qellimi I biznesit eshte fitimi.qellimi I qeverise eshte sherbimi .psh nese nje produkt nuk shitet apo del me humbje buznesi e mbyll fabriken .qeveria nuk mbyll dot stacionin e zjarrfikeseve thjesht se nuk ka pasur zjarr ne qyteti per nje kohe te gjate .

Problemi eshte se borxhi kombetar ka arritur 20 trilion $.
Ndoshta ka ardhur koha qe qeveria te menaxhohet si korporate per 8 vjet te pakten.
Psh sic e the vete me pare nje gje qe e ble tek Lowes per 10$ ja shet qeverise per 500$ duhet te eleminohet apo jo?
Po u eleminuan keto dhe kostot e panevojshme dhe kontratat abuzive,nuk ka nevoje te pushohen zjarrfikesat se nuk ka zjarr.

no more shall we part:
https://a.msn.com/r/2/AAlxTbR?m=en-us&ocid=News

Nuk duhet blere me nafta nga Arabia Saudite…atje te guri i zi ne Meke fillon xhihadi dhe ligjet e sherihatit…MERRY CHRISTMAS…!!!

E kisha fjalen i pari president qe pas luftes qe I eshte shpallur Krishtlindjeve nga ACLU dhe liberalet.
I fundit qe tha Merry Christmas ishte Bill Clinton.
Pastaj Bush nga frika dhe Obama se eshte liberal, refuzuan te zbukurojne pemen e krishtlindjeve duke hequr frazen
MERRY CHRISTMAS!

Tani punet po ecin ne drejtimin e duhur dhe presidenti Trump dje uroi
MERRY CHRISTMAS!

https://www.youtube.com/watch?v=xQCaWLF2gfs

Nuk kisha ndermend te komunikoja me me ty se duket c’mall je, po kur genjen sy me sy edhe per gjera qe jane kollaj te vertetohen, ne rastin me te keq je genjeshtar dhe ne rastin me te mire je naiv qe beson cdo gje qe del nga goja e njerit dhe tjetrit. Truri yt duket se nuk komunikon shume me gojen (ose duart) dhe shkruan brockulla pa marre mundimin te shikosh vertetesine. Kam edhe une shoke e miq qe punojne ne kompani farmaceutike por ata bejne kujdes qe te mos thithin nga ato gazrat kimike qe shkaktohen gjate eksperimenteve, Do te te sugjeroja te njejten gje.

Para nje jave isha ne DC dhe e pashe vete pemen e Krishtlindjeve (jo te festave sic thua ti) te Shtepia e Bardhe. Lexo dhe keto 2 artikuj qe te informohesh.e te mesosh si eshte e verteta. Snopes eshte nje nga ato faqet qe marrin persiper te zbulojne te verteten pas thasthemeve apo lajmeve false. Mos degjo vetem Sean Hannity dhe Rush Limbaugh se eshte gjynah goxha djale te ikesh per lesh qe ne kete moshe.

1 Like

Pema e Krishtlindjeve ka qene dhe eshte por MEERY CHRISTMAS! eshte hequr nga pema qe ne kohen e Bush Jr…
Plus qe presidentet Bush Jr dhe Obama kane “frike” te urojne MARRY CHRISTMAS! por urojne HAPPY HOLIDAYS a thua se punojne ne ndonje dyqan dhe jo sikur jane presidente te nje vendi me 80% kristiane.

Kur ske bythe te debatosh mos kalo ne ofendime,se une nuk te kam ofenduar.

https://www.youtube.com/watch?v=yV6aNYTB2Iw

I pari fare? Po genjeni ca me me stil dreqin. http://www.slate.com/blogs/the_slatest/2015/12/22/video_obama_saying_merry_christmas.html

Ndonje koment per temen kishe?

Vetem Sekretari i Shtetit? Deri tani gati te gjithe zgjedhjet per departamente jane njerez qe jane ne kundershtim te plote me departamentin qe do te drejtojne. Ja dhe i fundit: http://www.forbes.com/sites/jamesconca/2016/12/14/oops-rick-perry-chosen-to-head-energy-department/#4fa89cd23481

Ti ishe I pari qe m’u referove si idiot para ndonje muaji kur as kishim shkembyer ndonje replike bashke, thjesht pse kisha mendim ndryshe nga I yti. Ishte hera e pare qe “diskutoje” me mua dhe perdore fjalen idiot. Kjo ishte dhe arsyeja pse s’kisha ndermend te shkembeja ndonje replike me ty, por kur vjen e genjen sy me sy me idiotlleqe te marra poshte e larte pa patur as me te voglen deshire per te kontrolluar nese jane te verteta ose jo, kjo eshte marrezi dhe duhet thene dicka. Ose e ben me dashje, ose nga padija ose je troll qe leshon gjera kot dhe pastaj shikon si do reagojne njerezit. Madje me sa po shikoj ofezen e ke per qejf ta perdoresh edhe me te tjeret. Nese do te diskutosh e debatosh si I rritur, hajde flasim e me mbush mendjen pse ti ke te drejte, por jo me idiotesira, me fakte. Flet per luften kunder krishterimit sikur je Skenderbeu dhe te ka rene ty detyra te shpetosh krishterimin nga cifutet dhe arabet. Ti i ardhuri para 20 vjetesh do ndryshosh Ameriken qe ka 300 e kusur vjet qe po gatuhet? Mendim i pjekur te duket ty ky? Po per faktin qe grate jane shumice ne kete vend ke ndonje ankese? Do t’i heqim qafe dhe ato? Pas 15 vjetesh Latinot do jene shumice ne kete vend, me mire te fillojme t’i heqim qafe qe tani them une, pak e nga pak se kush I duron pastaj.Edhe mos harro indianet e kinezet qe na mbyten. Po dalin nxenesit me te mire ne te gjitha shkollat, vetem per sporte s’ja thone shume se per te tjerat ta thajne piten. Mjere femijet tane te krishtere ku do katandisen.

Edhe une 20 e kusur vjet kam ne Amerike, po s’me ka ndaluar askush t’i them askujt Gezuar Krishtlindjet, madje e kam pare te shkruar ne shqip ne spitale e shkolla dhe me eshte bere zemra mal. Ka 2-3 kanale kombetare televizive qe japin vetem filma Krishtlindjesh, plus kanale ne radio me muzike plot. Nuk ju referohet askush si Holiday songs, jane Christmas songs and movies. Madje qe ne titull. Ju kam thene Gezuar Hannukah shoqerise cifute qe kam, e gezuar vitin e ri kinez per kinezet. S’me ka ndaluar askush dhe as ma ka marre per ters njeri. Me kane ardhur ne shtepi per Krishtlindje e ju kam vajtur per te tyret. As per Pashket s’me ka thene njeri gje, madje as cifutet qe e vrane Jezusin s’me jane ankuar. Keshtu qe mos lesho kopace kot.

E dyta mos shkruani anglisht kur nuk dini te shkruani. Nuk eshte Mary Christmas, as Meery Christmas, as Marry Christmas. MERRY CHRISTMAS.

Sipas teje cdo gje ne rregull?
Se une i mbaj mend ndryshe festimet e Krishtlindjeve ne Boston psh.
Vendosej pema e Krishtlindjeve dhe mes kengeve te Krishtlindjeve te kenduar nga kori,kryetari i bashkise se Bostonit ndizte dritat dhe uronte “Merry Christmas”

Me pas pema,nga frika e ACLU dhe e liberaleve,u zhvendos,dekorimet e Krishtlindjeve u hoqen dhe tani kryetari I bashkise thjesht ndez pemen,as kenge asgje.
Te mos kalojme pastaj tek pershendetja e bizneseve qe ndryshoi nga Merry Christmas to Happy Hplidays,nga frika se mos paditeshin nga ACLU.
Se dyti,latinet jane te krishtere dhe po aq te revoltuar sa te tjeret per kete problem.
Me duket se po jeton ne univers paralel dhe jo ne SHBA.

Me pas pema,nga frika e ACLU dhe e liberaleve,u zhvendos,dekorimet e Krishtlindjeve u hoqen…
Te mos kalojme pastaj tek pershendetja e bizneseve qe ndryshoi nga Merry Christmas to Happy Hplidays,nga frika se mos paditeshin nga ACLU.

Sikur t’i mbeshtesje me fakte keto allegations, s’eshte ide e keqe.

Kush nuk do te shohe,as fakte asgje nuk vlen.
Nese mendon se festa e Krishtilndjeve festohet njesoj sot si para 20 vjetesh, kot qe ta vazhdojme.

1 Like