Trump në syrin e një tjetër stuhie politike

E po te thone spiunat dhe shanelepiresit shqupista dhe redneck eshte c’eshte :joy:. I ke rene deres gabim o geradall i gjatovines se tipa si puna jote nuk ndryshojne shume nga ky idioti ketu

sa inat qe te vjen kur te demaskojne o burr i dheut … direkt me te shame :rose:

s’permenda gje as ram as berish o i pashkolle … ik na bej 1 pizza tani

Duket qe te eshte bere mendja pizza, te paskan lene pa ngrene me sa shoh :smile:…shko e laj ndonje pjate perpara se te vije pronari .
Eh si jeni katandis ju spiunet, ju kane lene pa pune… As shqupi dhe as gjatovina spo ju begenis

ca te bej une … kur kam hasur ne shqiptare picaxhinj keto argumente kam degjuar si puna jote … prandaj te thashe picaxhi, po ti me siguri duhet te jesh pak me lart se di te perdoresh edhe kompjuterin. :rose:

Dukesh qe je nga ata tipat e fustruar qe nxjerrin shkume nga goja kur shtypin tastjeren per te kompesuar ate shkumen e helmet te pirgut te pjatave qe lane pas gjate 10orareshit.
Nejse ai arti i picave eshte pjese e “atij arti” qe fatkeqesisht nuk e zoteroj, por atyre qe e zoterojne ju heq kapelen me respekt.

Frustrohem kur me bie stoku pasi nje tufe me loqe zgjodhen nje president loqe dhe duhet te vij ketu te lexoj dhe ndonje budallek nga ordinere si puna jote … kjo eshte demokracia+interneti, megafon per budallenjte

Shif se stoqet e pjatave do bien patjeter, s’ka rruge tjeter, ashtu plotesohet “ai” 10orareshi… Sa per Trumpin,ai eshte thjesht pasqyra e realitetit post-neoliberal qe “snowflakes” si ty dhe te tjere me IQ sa temperatura e dhomes ju bete tifo pa i vene ne dyshim(si komunstet e devotshem qe si largoheshin vijese partise)…Nuk ta ka fajin pasqyra nq se nuk te pelqen imazhi.
SHBA kishte nevoje te domosdoshme per nje Trump ne menyre qe te pastronte mocalin nga dinastite Clinton,Bush,Chenney e co po nuk ma ha mendja te arrish dot ta perceptosh dot kete fakt spse e ke trurin te urpuzuar sipas linjave “llogore” partiake

.

jo jo une c’ne qe te arrij te kuptoj … prandaj ju kemi juve si vizionare … po shiko se mos ja u im :peach: ate debilin qe zgjodhet per president

:joy: Ymer ymer! Per presidentin qe ka lekuren me te holle deri tani dhe sillet si femije tekanjoz.

qivja - OK
qifsha - no OK

1 Like

Pritje madheshtore!!!

Respekt deri ne perulje demonstruan per presidentin e Amerikes!!

Mareveshje spektakolare qindra e qindra bilion dollareshe!

Lufte pa kushte terrorizmit!

Bote e re e paqte e begate!

normal ai tjetri ishte prej afrikes. po ajo gruja Trumpit u dukte si robot, e kish humbur fare e shkreta kontrollin. do t’i duhet kohe t’ja marri doren ketyre vizitave.

eshte mencuri e madhe tu shesesh arme sauditeve te cilet jane tipa shume besnike .sauditi I fundit I trajnuar financuar e armatosur ngan CIA i quajtur Bin Ladin i kushtoi taksapaguesve $400 miliarde per ta hequr qafe.

1 Like

bin ladeni ishte legjende urbane.

ate e adhurojne si zot, per bukurine dhe pamjen mistike qe paraqet.

se mareveshjet i ben ai bosi, ai qe i perzgjedh misset e botes, qe mundi gjithe boten bashke qe kishte kunder, packa se tani e adhurojne se ka gjithe fuqine ne maje te nje gishti.

jooo mo cnee, me e zgjuar ishte ajo levizja qe i jepje para iranit qe mos te ndertonte arme berthamore :laughing:

dhe cfare do bente irani me ato para… prit, prit, prit…pershpejtim te ndertimit te armeve berthamore :joy:

Ku ishte gruja e mbretit ne pritjen qe iu be ciftit Trump , apo ishte duke bo gjellen? :grinning:

mu me pelqeu shume çifti i ri, goca trumpit dhe ai çifuti qe ka per dhender. dukeshin shume aristokrate duke ecur mbi qylym. ja kane ndryshu pamjen amerikes ne fakt. megjithese edhe obamen e pelqeja se ishte rob i zgjut. po kish pamje burokrati te thjeshte. trump dhe familja tij ka pamje mbreti operetash.

1 Like

tashti kur nuk u merzitem se nuk na doli presidenti i kines ne aeroport me prit ate palluqen qe kishim president, nuk do merzitemi per grate ebotes apo jo :sweat_smile: