Trump nuk ia përton Asadit

siria
asad
tomahawk
raketa
trump

#1

59 raketa të tipit Tomahawk kanë goditur një fushë aviacioni në Shajrat, Siri nga ku besohet se u kyre sulmi me armë kimike mbi civilët në qytetin Khan Sheikun. Presidenti Trump e konsidrei sulmin e urdhëruar prej tij si kundërpërgjigje ndaj përdorimit të armëve kimike nga ana e regjimit të Asadit. Imazhet e fëmijëve të helmuar nga bombat kimike të regjimit ishin një pamje që tronditi njerëzit kudo.

Regjimi i Asadit e mohon të ketë kryer sulm me armë kimike por Shtetet e Bashkuara mbeten të palëvizura në akuzën e tyre, duke theksuar se nuk ka “asnjë dyshim” se sulmi ku mbetën të vdekur 80 civilë ishte vepër e regjimit të Asadit. Udhëheqësit europianë e kanë mbështetur ShBA-në në sulmin e kryer, ndërsa presidenti rus, Putin e ka konsideruar një “akt agresioni”. Ministria ruse e mbrojtjes ka deklaruar se do të forcojë mbrojtjen antiajrore në Siri si reagim ndaj sulmit amerikan. Russia ka dy sisteme mbrojeje antiraketore shumë të sofistkuar në Siri, përkatësisht S-300 dhe S-400.

Kjo është hera e parë që ShBA godet Asadin. Presidenti Obama zgjodhi rrugën e kërcënimeve dhe negociatave për çarmatim të regjimit nga armët kimike. Ajo negociatë i kurseu Shteteve të Bashkuara përfshirjen në Siri (Kongresi nuk e mbështeti Obamën në një ndërhyrje të mundshme kundër Asadit) por kushtoi shumë jetë njerëzish. Kësaj rradhe, me Presidentin e ri, qasja amerikane ka ndryshuar, dhe goditja e mbrëmshme me 59 raketa, mund të jetë vetëm fillimi.


#2

I lumte dora e vogel.


#3

Bravo Trump :+1:.


#4

God bless America, God bless the world!

attaboy, show’em how it’s done


#5

http://finance.yahoo.com/news/adp-posts-another-blowout-jobs-134701421.html


#6

Ka ardhur koha qe kompleksi military industrial Te bejne ca para . Ne na benet zemra mal qe paret e taksave te benen bumje e topa ne vend Te pencioneve.


#7

Te jem si Luli e spostoj çadren nja 500 metra larg Kryeminisiris :smile:


#8

Hahahaha,
E forte kjo!


#9

Ky mund te jete edhe nje justifikim dinjoitoz per ti dhene fund faljes 2 here ne dite tek cadra e lirise. Megjithese, deshira ime eshte qe te mos i qasen fare 18 Qershorit, pra te vazhdojne e te falen tek cadra. Por nese kane frike, eshte ne te drejten e tyre te reagojne.


#10

Edvin Kristaqit i rrujne Trampin. :grinning:


#11

Feja e paqes godet serisht, ne Stokolm kesaj radhe :expressionless:


#12

http://occupydemocrats.com/2017/04/07/mission-failed-trumps-plan-got-syrian-army-evacuated-beforehand/


#13

Nuk e di ku jeton ne Suedi por me behet qefi sinqerisht qe je mire.


#14

Flm. per fat ishte ceshtje minutash qe nuk zbrita ne qender ke Drottninggatan se perkova qe zbrita nga treni ne te njejten kohe me sulmin.


#15

If mr. O bummer had done this in 2013 this wouldn’t have been necessary…
Great job Mr. Trump!!!


#16

#17

Fiqo,

Eshte bo me zhvendos kryeministrine sa me larg nga cadra. Trump sa mur vesh se kujt i kish bo rreklame ai koqja neonazist e pushoi direkt nga puna. Ti bosh reklame Lulit, i kish thone, eshte si te ulesh Fazllicin ne komisonin e sigurise.


#18

Eshte pergjegjesi e madhe ekstra ekskluzive te heqesh qelbesirat komuniste nga pushteti ne shqiperi dhe ne bote, ka prioritete administrata, ka kush e bon luften.

Ja psh ate masonin e sorrosit, Tahirin njeriun me tatuazh, e hoqi sic hiqen pleshtat. :))


#19

po ku pjerdh kjo qeveri pe leshi o fiqo

ajo perballoi sulmin me arme Ketchupimike
ay perballoi sulmin me rraketa Tomatohawks
kurse delegati i Beratit e lan te keqen me sapun

tre here e ndertune bunkerin brenda muajit, e dijshin qe vje kjo dite.


#20

The World Wide Web is an ugly, naked bitch. It remembers everything.