Trump pohon se është nën hetim

“Po hetohem për pushimin nga puna të drejtorit të FBI-së nga njeriu që më tha ta pushoja drejtorin nga puna! Gjueti shtrigash” - ka qënë mesazhi i parë që Presidenti Trump ka lëshuar sot në Twitter, duke konfirmuar në një farë mënyre ato që spekulloheshin në mediat. Sipas CNN, që citon burime brenda WH, njeriu në fjalë është Rod Rosenstein, zv Drejtori i Departamentit të drejtësisë. Rodenstein kishte shkruar një memo ku kritikonte punën e James Comeyt në krye të FBI-së. Fillimisht shkarkimi i Comeyt nga Trump u justifikua si e bazuar mbi rekomandimet e Rosenstein por më pas Trump pohoi se e kishte pushuar Comeyn në lidhje me “punën e Rusisë”. Ndërkohë, po në Twitter Presidenti sot u shpreh entuziast me mbështetjen publike që gëzon, 50%, sipas një sondazhi.

E pastaj se po hetohet. Ja kur ta pushoje dhe ketw hetuesin qe po e heton. Kush do ta ndaloj!

1 Like

Basha shkrete shkoi e beri gjithe ate foto, ky pranon qe po hetohet per maskaralleqe e qe rrezik ketu do ta kapte ligji i dekriminalizimit. Si s’i eci nje here te shkretit Bashe. lol

Thua te kete lidhje me Bashen ky hetimi?!

Filluan ata shoqeria e Trampit te hedhin shashka po Senati i tha qe po e hoqi Mulerin, Senati do ta rivendose prape.

1 Like

Idea qe Amerika eshte vendi i endrrave ka kohe qe ka perenduar. Boll te lexosh artikullin tjeter ku 20% e popullsise amerikane nuk e kane idene qe djathi eshte produkt qumeshti dhe nje pjese akoma me e madhe kujton qe lopa prodhon cocolate milk. Keto lloj Hillybillys votojne Trumpin dhe 10% qe jane te lidhur me korporatat. Shtresat e uleta e votuan si “showman”, por ne fact Trump eshte NoBrain Man dhe show i tij i vetem eshte paturpesia dhe imoraliteti. He is Bullshit.

3 Likes

Ai më shumë po qan dollarët që pagoi për atë foto :joy:

MAGA!