Trump pushon nga puna drejtorin e FBI-së

Në një lëvizje të papritur Presidenti Trump ka pushuar nga puna James Comey-n, drejtorin e Byrosë Federale të Hetimit, FBI. Njotimi që erdhi mbrëmjen e djeshme e nxjerr nga zyra zyrtarin që para pak kohësh dëshmoi para kongresit se FBI po heton lidhjet midis fushatës presidenciale të Trump-it dhe Rusisë.

Shtëpia e Bardhë mohon që pushimi i Comey-t të ketë të bëjë me hetimet rreth fushatës së Trump dhe Rusisë, duke cituar se Presidenti kishte humbur besimin në aftësinë e Comey-t për të drejtuar Byronë. Sipas Shtëpsë së Bardhë, Presidenti veproi sipas rekomandimit të kreut të Departamentit të Drejtësisë, Jeff Sessions dhe zëvendësit të tij.

mire iu be, cfare kerkoi gjeti

Mori vesh e kush s’e mori
E hengri dhe drejtori :smile:

mos pyet :perse bien keto kembore, ato bin dhe per ty toko

Spo e marr vesh:Trump pushon nga puna nje drejtor dhe mediat jane mbushur me kete lajm.
Nese Hollande apo Merkel do te pushonte ndonje drejtor askush nuk do te merrte mundimin te shkruante.
Te gjithe ,edhe vete demokratet, e dinin qe drejtori i kishte ditet e numuruara.
Ne fakt ky duhej pushuar qe diten e pare…

Faleminderit zoti Trump…drejtor te CIA dum Jared Kushner, pls…pls…le te plasin kush i ka cifutet hale ne sy…

1 Like

Hera e fundit qe qenka pushuar nje drejtor FBI-je paska qene para 24 vitesh … S’perben lajm thote korrenti.

Ben lajm per SHBA jo per gjithe boten

Ky qenka unik dhe i paperballueshem nga establishmenti, i ka kap te gjithe ngushte me kete, nje nate para doli hillary dhe tha qe drejtori mbajti qendrim te papergjgjshem ose politik gjate fushates. Presidenti i jone dhe i te gjitheve, dhe i gjithe botes anëekënd, e hoqi, bravo Prseidenti Trump!

Eshte qesharake kur shohim kurvaret dhe baxhellat e establishmentit ne Washington,New York,San Francisco dhe Hollivud qe brenda nates e bene Comey-n hero, nga armik te betuar qe e kishin nje dite me pare.
Spaktakli vazhdon.

Faleminderit zoti President qe e pushuat Comey Halene. Gojet e liga thone qe ai po tregohej i pabese dhe mund te disclosed dosje te tuaja me Ruset aspak te Kendshme per Staturen tuaj.
Nese emeroni Jared Kushner, dhenderin tuaj ne krye te CIA, problemet tuaja do te rehatohen perhere ne harrese. Jared Kushner per Kryetar te CIA… e ce gjeti Ivanken qe e morri per burre, thjesht ndryshoi fene ne Cifute mbas martese…kete fe te mbare marrte edhe CIA.

Bravo Z. Trump, he know’s what he is doing.

1 Like

You’re Fired!

Kete lajm e prisja, biles po thoja se, pse po e vonon. Si duket e kishte pakez te veshtire :blush:

po donald dak lu kur e ka rradhen?

Amerika esh si shpirt

2 Likes

For whom the bell tolls!