TURQIA, jashtë anëtarësimit në BE?!

Turqia po bindet me ne fund qe nuk do jete kurre pjese e Bashkimit Europian…biles ka kercenuar BE para dy ditesh qe nuk do frenoje me fluksin e refugjatve musliman drejt BE…nederkohe Donald Trump nuk do trehiqet nga muri me Meksiken … kjo duket paradoksale per shume njerez por ne fakt edhe sot e kesaj dite MURI ME MEKSIKEN EGZISTON… pjese pjese… Ndersa 5 vjet me pare para konfliktit ne Siri ka pasur nje projekt BE i hedhur ne leter per nje mur ne kufirin Greqi -Turqi …( une kam lexuar disa materjale per kete ) … Por projekti u hodh poshte nga Angela Merkel mbasi kjo mund te ndikonte ne konfleket e vjetra fetare mes Europes dhe Turqise … dhe shikohej si nje MOHIM totat i antarsimit te Turqise me BE… Me sa duket mbas murit SHBA - MEKSIKE ne tre ardhmen do ndertohet dhe muri mes Greqise dhe Turqise …dhe Europa do marri fryme lirisht …PER TU BASHKUAR PERSERI ME E FORTE SE KURRE… ( prisni se nuk keni pare gje akoma …)

https://www.youtube.com/watch?v=Ld6rNAGjyLI

ore vertet, se na bere kurioz me kete murin ti… a e ke vene re qe qe 99,99% e refugjateve qe vijne nga Turqia ne Greqi (pra ne Evrope), vijne nga deti ne ishujt e Greqise dhe jo nga kufiri tokesor Turqi-Greqi ?? -keshtuqe per cfare muri e ke fjalen ti ?

2 Likes

Hiç e paparashikueshme qe do te hapje kete teme, o kalores i races se bardhe. :smiley:

BE…po merr masa per te parandaluar fluksin e refugjateve nga deti SIPAS PRAKTIKES QE PO NDJEK AUSTRALIA …nuk i akomadon fare refugjatet por sapo mberrin i hypin ne gomone dhe i terheqin mbrapc ne anen tjeter te bregut nga kane ardhur…para disa ditesh BE eshte mbledhur per te biseduar mbi praktiken e ndjekur nga Australia…muri duhet edhe detit do i gjindet zgjidhja…

Po ky e ka murin ne tru o Belul, per ate e ka llafne.

o @Whitesnake, is this love that you’re feeling?

2 Likes

Erdhi PUSHTI TURK …deri ne Kuvendin e Lezhes qe t `ja besh zorret litar , Ramazani i kryeministrise heshti …shkoi ti peruroje uren Erdoganit ndyresira…26 vjet demokraci akoma nuk ka kryq ne vendvarrimin e Gjergj Kastriotit ne Lezhe…Meirela Kumbaro desh te vendoste dhe pllaken e pushtit ne kala te Lezhes…!!!

esht turp qe te gjitha qeverit shqiptare e kan perdorur figuren e skenderbeut si tu desh qefi. dhe per heroin kombetar as kryyqi nuk jan kujtuar te ven te varri.

Muret nuk e kane zgjidhur asnjehere problemin e emigranteve. Historia perseritet. Muret e Adrianit Angli jane prove. Si edhe shume mure te tjere ne kontinente te ndryshme.

Erdogan ka bere thirrje per te hequr emrin Donald Trump nga kulla ne Stamboll… http://www.wsj.com/articles/erdogan-wants-istanbul-towers-to-lose-trump-name-1466855822

FUNDI i Turqise ne BE…!!! http://www.botasot.info/evrope-bota/610279/turqia-heq-dore-nga-be-erdogan-shkojme-me-kinen-e-rusine/

Gjeja me e mire do te ishte qe Turqia me kete regjim fetaro- diktature as te mos i qasej europes per tu bere anetare.

Hahen shqipot me njëri tjetrin se si do ja bëjë evropa pa turqinë dhe anasjelltas. Shikoni ore shqipërinë që s’është gjëkundi! Veç këtij danezit që di edhe shqip!

https://www.youtube.com/watch?v=oKxjqeUr6N4

https://www.youtube.com/watch?v=xQCaWLF2gfs

Warning for Brraka’s nordics merrni adelatin para se te klikoni ktu. Edhe kte na e bere mor S… jo jo Fiqo (kerkesa e dyte kjo?) :joy:

me saktesisht do ishte : BE po i lepin Bythen Erdoganit qe te antaresoj Turqin.

Bravo Rexhep, hallall.