Une jam shtata

Une jam shtata
Ode shtate vete Jane Brenda me gjithë Mua
Duam te ndertojme piramida per kohet qe do te
Vijne , dhe te bejme hesapet e zotit me boten
Jemi zot me shtepite e notes
Jemi note ne shtepine e zotit
Une jam shtata

Un jam shtata, yi je teta
Une e fofta ti e zeta

Fort te dashtun lexues te pafajshem te p.p.u. dhimbsurisht ju kerkoj ndjesen e rradhws per gabimin ortografik te rradhes. Ju Bej me dije, se " note " do te thote bote. Falmeni…

xha tani, ç’lloj pije a produkti pi :grin:

1 Like

Ti e di qe mund ta redaktosh vete postimin tend, apo jo? Ne vend te kerkosh ndjese, me mire rregulloje.

Po, shume e vertete. Poezia e rradhes do te jete e paster, si Kristal… Ju premtoj.

O xhakari shume e goditur poezia a proza

Me falni, “xhakari” do te thote xhatani. Gabim ortografik.:grinning:

Shpresoj qe komenti yt ti beje lexuesit. E p.p.u te qeshin , sepse gabimi yt " ortografik " eshte I paracaktuar. Nejse titi , mjafton qe te Kesh zhdukur gjithe emocionet negative, sepse poezia, qofte e imja apo e tjetrit, kete synon.

oohoo :grin: ç’u kenaqem

ça ka ktu me u knoq Pjer, nuk shof asnje te shame nga nona?

i modho, nuk jane te gjithe njesoj, une psh, i urrej njerzit qe shajne ne publik nga nona e familja, nderkoh qe te “shamen” drejtpersedrejt personit (jo te shamet banale, te ulta) e pranoj.
nderkoh qe e vlersoj etiketimin ironik qe i behet personit, politikanit, sipas punes dhe formes :grinning:

kjo qe thu ti e thon te gjithe, dhe un nuk e besoj, sepse lezeti i vertete i te shames, eshte e shamja nga nona. Ne fakt un vetem per kete lezet diskutoj ne blog. Dhe jam i sigurte qe te gjithe diskutojne per kete, mezi presin nje ngjarje ku te shkembehen fjale interesante per noçken e mamase, pavaresisht se bejne naze, siç zakonisht behen naze per çeshtje seksi, qe hem do, e hem ben sikur nuk do.