“Uroj ta kaloni sa më qetë në atë vend të çudirave!”

http://illyriapress.com/uroj-ta-kaloni-sa-qete-ne-ate-vend-te-cudirave/

Po ta mendosh mire, keto çudira te mbajne gjalle instiktet primare, te forcojne imunitetin…dmth nuk jane dhe aq keq. Se jashte te behet monotone qetesia, rruget pa gropa, ulen antenat fare, s’ka mikrobe shume :thinking:, hiç sherre koti.

Ehhh kush shkoi ne shqiperi dhe nuk u çudit? -pyeti retorikisht avokati N duke mbajt gishtin e dyte te dores se pare lart.

1 Like

jane bere boze keto qurravitjet tipike te drama queen-save shqiptare po hajt me

Greta te beje kujdes atje pertej adriatikut, ne vendin ku mafia akoma mbledh “pizzo” nga dyqanxhinjte, dhe te gezohet qe s’e ka kaluar adriatikun ne kohen e semaforeve, se aty do te cuditej tamam.

Dhe shqiperia vertet ndoshta i ka gropat me te shpeshta, por s’u shemben dy ura ne vit siper makinave, duke vrare shofere, sic ndodhi dy here brenda vitit ne Itali, dhe s’ka kronike te zeze te llahtarshme si atje.

Gjithe te huajt qe presim e percjellim ketu ne Shqiperi si turiste habiten qe nuk e gjejne Shqiperine aq keq sa c’ia kishin pershkruar drama queen-sat tane, por gjejne nje vend te qete e ne zhvillim e siper.

1 Like

Cfare flet budallalleqe, vend i qete!!! Po ketu nje here ne 3 dite vriten frymore me arme per aresye nga me banalet e deri tek prishjet e pazareve te puneve te pista. E kur mendon qe jemi me pak se 3 milion frymore eshte per te vene duart ne koke!Ketu njerzit kane haruar se cfare eshte gezimi, apo dhe lumturia per pak caste.

1 Like

Salben = shkaba??

1 Like

Ty o vlla shyqyr zotit qe nuk te vijne shpesh sms nga pertej Detit .

gjithandej vriten frymore me arme per arsye nga me banalet e deri tek prishjet e pazareve te puneve te pista.

Ja sa veta jane vrare vetem keto dite ne Italine e jo-cudirave, qe nga at e bir te ekzekutuar, burre e grua te ekzekutuar, 17 vjecar i ekzekutuar, etj, etj.

http://www.ilfattoquotidiano.it/cronaca-nera/


Ja nje vdekje e ngadalte, pa shembje ursash !

Albanistani eshte vend i eger me njerez te eger.

Cfare vuajtje per ta lexuar !! Mediokritet e injorance e papare shok ! I ka kapitalizmi keto, i ka…por cfare vuajtje shok…cfare vuajtje !! Kini meshire !!

na sillni nanji nga ato barcaletat qe i tregonte Rama gjermaneve per shqiptaret :))

Bukur, me pelqeu. Mesuesi pyet se ku jane pushteti lokal. Ata aty jane ne qytet, por jane te zene me punet e tyre private, me bizneset e tyre, jo me çeshtjet e qytetit.

sa me ngrohte ne ate vend leshi

Shyqyr qe ka shkuar ne Italine e qete kjo goca.