Vetëvendosja hap qendër ne Tiranë

Nje parti politike me teper eshte c’ka ka nevoje Shqipëria.hair inshallah.

Filloi lufta per te majten pan-shqiptare.

Me gaz lotesjelles ne parlament.

më në fund do ketë një parti që mbron interesat kombëtare. make albania great again-do thoshte alba e vidit:drooling_face:
çdokush që nuk është, qorr,grek,çalaman,serb,jevg,i metë,i marrë,e kupton që bashkimi kombëtar është parakusht për zhvillimin ekonomik.
këtë platformë e ka vetëm vv-ja.
ka ardhur në kohën e duhur, sepse me zhdukjen e sali-partisë nga qarkullimi, edhe ps-ja do dobësohet, sidomos po u largua rama. me erjon sorrosistin nuk e kalon 20 përqinshin.
nuk do mungojnë jeniçerët që do ta akuzojnë për komuniste, islamike, terrorriste e çdo lloj marrëzie tjetër. po kur 1% e shqiptareve beri shqipërinë gjysmake në 12-n,mjafton 20-30% e shqiptarëve dinjitozë sot, të bëjnë atë që nuk u arrit në 13-n.

Po qe nevoja dhe me gaz dhe me flake. E rendesishme eshte qe do te korrektojne njera tjetren.

Vetem ti se ke marre vesh akoma qe VV eshte e majte?

pse, ka ndonjë parti jo të majtë në shqiptari??? e djathta ekstreme shqiptare është në kufijte e socialdemokracisë.
programi i saj ekonomik nuk më intereson shumë,se nuk ka ndonjë dallim programor as në evropë,jo më në shqipëri. ndryshimi qëndron te çështja kombëtare.
kemi variantin afgan me 100 vilajete dhe variantin evropian të shtetit-komb., këta mbrojnë shtetin -komb. kaq. që të udhëheqësh mirë një komb ,duhet njëherë ta duash. pastaj vijnë të tjerat

Qe te jesh i qarte me veten them, meqe permende komunizmin. Tani te shohim se si do te mund VV te ndihmoje Zaimin.

Po sikur te mesojne te mbajne shtetin.eshte e dyta here qe grabiten miliona euro diten per diell mu ne mes te aeroportit.

image

Ca mendojne per enverin keta vetendossasit?

Eshte hap si ojq. Kur e lexova para ca ditesh ne media te krijohej pershtypja e partise dhe mos te genjej reagimi ishte ‘shyqyr me ne fund’. Megjithate e shoh si nje perpjekje qe do te kete ndikim.

“The night of the hunter”- Charles Laughton 1955, kinoditari e ka te 6-in mes 30 puneve me te mira boterore te periudhes 1950-60 ne kinema, qe dmth film i shkelqyer.
ne kete skene flet personazhi negativ

Not mutually exclusive.
Nje ndryshim do e kesh vene re dhe ti besoj. Sot policet nuk ta pertojne; ne lule te ballit! Iken kohet kur kriminelet merrnin me dacka policine.

dihet ajo, neqoftese personazhi do te aktronte qe dora e majte fiton mbi doren e djathte, dmth fiton dashuria, atehere personazhi do ishte pozitiv.

Por Hollivudi, ne epoken ngambrapa, ka bere fima me te shkelqyer se ky ku fiton me tere mend dashuria, sepse personazhi pozitiv i bie me dore me te dyja duret. Blogu i Stalkerit eshte plot me keta filma te epokes ngambrapa qe meton te jete pertej dores se majte dhe dores se djathte.

Per delten qe entuziasmohet nga nacionalizma boshe:

http://www.kohajone.com/2019/04/04/historiani-schmitt-rama-mbush-vendin-me-droge-tani-shpetimin-e-sheh-te-kosova/

Tani e hengri SchMuti (TM delta e ca te tjere)

Pasi shmutizoi Skenderbeun e Pare, Shmuti po shmutizon edhe Skenderbeun e Dyte.

1 Like