Vetingu zbulon dënimin në Itali të anëtarit të Gjykatës së Lartë

E ku qendron problemi?

Qe s’ka qene i vemendeshem kur ka dashur te mbuloje vjedhjen. Qe s’ka korruptuar dot italjanet qe t’ja hiqnin nga rekordi. Etj.

Nuk e di nga i degjoni apo shpikni, por nuk ka fjale ne shqip - rekordi - ne ate kuptim qe perdoret me lart.

Regjistrim, ia vlen te perdoret apo eshte fjale shume e vjeter?

1 Like

deshmi penaliteti I kane pas thirre ne kohe te qemos.

Faleminderit. Do ta heq te gjithe shkrimin per shkak te fjales se gabuar qe perdora. Te kerkoj falje.

Si renditet shoku Admir ne krahasim me koleget? Me i pasur, me i varfer apo diku ne mes?

Edhe mbahu i thoni, behu trim, mos qaj se s’ben burri keshtu. Ne fund te fundit, burgu per trimat eshte.

tha dhe gjëmbëza të skruajë një fjalë ala fatosnano,po ja ngecët në grykë:grinning: një implementim semplik linguistik, bëri, pastaj , autokritika e fortë,! jo jo,gjëmbi e kalon ‘‘vetingun’’!

1 Like

Dmth ky thllanza denonte ndonje per pula…:frowning:!!! Allah allah! - do thoshte hoxhe efendiu.

Ca behet kshu re? Gjithe keta qe jane kandidate per Gjykaten e Larte ose per Keshillin e Larte te Prokurorise po i ze vetingu? Imagjino si jane peshqit e vegjel.

1 Like

A jeni Te vetedijshem se pas zbatimit Te vetting shqiperia do Te mbetet pa asnje gjykates e prokuror e do Te duhet nje kurs tjater tek plepat kete rradhe dy javor per ti zevendesuar :blush:

po ja,do vijnë sirianët! ndonjë gjykatës do kenë edhe ata! s’besoj të jenë të gjithë hidraulikë! po s’patën,do kenë ndonjë hoxhë që të gjykojë me drejtësi!

Korrupsioni I katandisi sirianet e varfer Te benen muhaxhire.

King James Bible
Righteousness exalteth a nation: but sin is a reproach to any people

https://youtu.be/WrUOELAwToo

try to hold your tears