VICE News në Charlottesville: Race and Terror

edhe kta e lekan takimin me u zi tek Universiteti i Virxhinias, njesoj si garibat e Peshkut qe e lejne takimin me u zi tek Biblioteka e Bostonit.

Si thane ata, “Po protestonte e djathta, jo nazistet?” lol
Po ndjekim shembullin e Golden Dawn thone keta, se jane pararoje.
Mire tha Merkel, "you cannot rely on America anymore."
Kerrici Trump ka bere percare popullin e vet. U bene kaq muaj qe rrihen rrugeve.
Deri ne vrasje. S’kishte ndodhur me asnje president tjeter.
Trump nderkohe thote “po alt-left”, s’ka faj? Te dyja, si alt-right, si alt-left, Trump i zgjoi.

@bsalaj Te sugjeroj te shikosh co-founder e VICE Gavin McInnes , cfare thote per Charlottesville

1 Like

Kur ta thote dhe e djathta Dailymail

https://www.youtube.com/watch?v=YJ75VMGuTNY

image

Anti-fascist counter-protesters outside Emancipation Park in Charlottesville

Presidenti Trump po thote ate qe thone shumica e amerikaneve qe skane lidhje me establishmentin ne Washington

Cfare po thote qe “Edhe Jefferson dhe Washington kishin skllever?”

presidenti i establishmentit ne washington nuk ka lidhje me establishmentin ne washington
lol, hajd e gjeja kuptimin kesaj fjalie

Trump nuk eshte president i establishmentit.
HRC do te ishte e e stablishmentit pasi i dhuruan 500 milion$ per fushate dhe te gjithe media,Wall Street Hollywood etj ishin me te.
Me Trumpin ishte vetem populli.

shifeni kur ti shpalli lufte KV , pune ditesh.

Bahkefajtor me Bashkefajtor …si ai qe te shtyp me makine ashtu ene ai qe proteston kunder teje…
Kuqoja i amerikes e ka kopju si filozofi prej ish-sekretarit te PPSH, krietar aktual i Shqupit.
Rendesi ka qe Supremacisti David Duke e endorse Trumpin…ja shkelen syne njoni tjetrit ene ksaj here…po ecim perpara thane, sguxonim ne QafeKuqet me i bo kto gjona ne kohe te Obames.
Nejse po duket se rrokullima e Mbreterimit totalitar te Trumpit pavaresisht lutjeve tona te hershme filloji zyrtarisht keto dite.

aha, paskeni lexuar dhe ju librin

1 Like

Shteti vazhdon punon.
Sa ishte Obama keta nuk ngacmoheshin se ishin hispanike,pavaresisht se kane vrare qindra vete.
Shumica e heshur e di se si jane gjerat me mire se kelyshet e establishmentit,qe kerkojne vetem statuos-quo ne frontin e brendshem dhe luftra te panevojshem, ne ate te jashtme.

1 Like

Menyra se si u soll tregon se Trump nuku mundet ta qeverise vendin ne menyre efektive .ai u mbyt ne nje gote uji .gjithe keto kriza ne nje kohe qe vendi eshte ne paqe e prosperity,imagjino sikur te kete ndonje major crisis si 9/11.mot ne kete kohe do Te kemi Pence si president .

Ne fakt Pence urrehet nga e majta me shume se Trump.

Se dyti,askush nuk mund ta heqi Trumpin se gjoja nuk menaxhoi nje krize.
Si tja bejme atyre ne NC qe rrinin duarkryq duke para vandalet e majte te shkaterronin statuja?
Te heqim guvernatorin qe dha urdher te mos preken vandalet?
Trump largohet vetem me votimi ne 2020,por me kete menyre se si po sillet e majta dhe establishmenti, ne 2018 republikanet do te zevendesohen me republikane pro Trump dhe pas 2024 perseri do te jete dikush qe eshte afer me Trump.
Koha e establishmentit mbaroi ne 2016,vec nese bejne grusht shteti dhe kerkojne te hapin lufte civile.

Kjo eshte e majta ne SHBA

In 2015, the students at the University of Missouri demanded the removal of a Jefferson statue because he was a slave owner.
Two years ago, on CNN, anchor Ashleigh Banfield suggested the Jefferson Memorial in Washington might have to go. Needless to say there is literally no limit when you start thinking like this.

Last year, hundreds of activists in New York demanded the statue of Theodore Roosevelt at the American National History Museum be dismantled. They argued that Roosevelt was a racist…

Per ça po diskutojm sot i her?

?? dicka nuk shko me peshkun.