Vite burg për fjalët në rrugë

Ishte edhe nje DJ aty qe thoshte me preknin femrat nga boothet, se ku e lexova para nje jave, tashi si i bije po ti denonconte ai!?:grinning:

Ajo qe po thoja eshte se per problemin kryesor nuk behet asgje.

s’thone kot, pid.i te ha koken
Ps.shenjat e para qe shiperia po behet nje hale puritanesh.

Edhe ti Albano! :smile:

djemte shqiptare jane mjaft te uritur, nder5kohe qe presioni social e patriarkal shqiptar i ben femrat shqiptare te jene gjithnje te represionuara

1 Like

Car thu me? Po ai pranej i denoi keta dy mistrecat, se ia kishte lyp vete i pari. :stuck_out_tongue:

1 Like

Dhi e zgjebosur dhe bishtin perpjete - thuhet si shprehje per femren.

Tashi te rrim shterember e te flasim drejt, nuk futet robi ne burg per kete, aq me teper qe ajo thote nuk me kane prek, e shumta nje gjobe ose nja gjashte muaj comunity work. ka plot aty qe livadhisin per krime me te renda, keta ishin thjesht viktima per tu bo kurban, apo burg per nje te dredhme hashash!

Dmth djemte e bordurave ne kohen e xhaxhit Po te ishin sot te rinj do mbushnin burgjet! :smile:

nuk qelloi “guximtar”, ky gjykatesi…:stuck_out_tongue:

Neqoftese dosa kalon, derri çfar ben?

Pergjigju njehere vete

5 Likes

ada, nuk ka nevoje per pergjigje epoka ngambrapa:

1 Like

1 Like

Cfare do te thuash me kete? Pra nese denohet njeri per me shume se fjale (sic thote shkaba me siper) qenka puritanizem?

asgje nuk ka dash me thene, duhet te jete ndonje shprehje filmi i modh!

Si gjithmone shkelqen me gjetjet e tua :smiley:

Njerez moralizues censurues, vecanerisht mbi seksin, ndryshe isis ose boko haram.
Ajo qe eshte paradoksale qe i njejti qendrim censurues nuk mbahet gjithashtu mbi imazhwt e mediave dhe kompanive qe e trajtojne femren si objekt seksual, tregu nuk preket.
Prandaj ne nje vend si yni ky vendim tingellin absurd dhe vecse nxjerr ne pah hipokrizine e shoqerise.
Ka nje rezonance me konceptin e sexual harassment ne Usa, vend puritanesh.

1 Like

Tori, meqe ke permend derrin dhe dosen… -po kur martohet gjarpri me irqin cfare ndodh ?